وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1393/05/25 16:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صلاحی:

استیضاح وزیر علوم به نفع جامعه علمی کشور نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر علوم در شرایط کنونی ، به هیچ عنوان به نفع جامعه علمی کشور نیست. ˈ
استیضاح وزیر علوم به نفع جامعه علمی کشور نیست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر علوم در شرایط کنونی ، به هیچ عنوان به نفع جامعه علمی کشور نیست.ˈ https://cdn.icana.ir/d/019/51842.jpg استیضاح,وزیر,علوم,به,نفع,جامعه,علمی,کشور,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛عباس صلاحیˈ افزود: با توجه به اینکه حدود یک ماه به آغاز سال جدید تحصیلی باقی مانده است و وزارت علوم باید با آرامش خاطر برای این مهم برنامه ریزی کند، استیضاح وزیر می تواند ضربه های جبران ناپذیر به جامعه علمی کشور وارد کند.

وی ادامه داد: بیشتر انتقادات مخالفان وزیر علوم در مجلس شورای اسلامی مربوط به نحوه انتخاب مدیران واحدهای آموزشی و معاونان این وزارتخانه بوده اما به اعتقاد من اینها دلایل کافی برای استیضاح یک وزیر نیست چرا که او هم طبق قانون وظایف و اختیاراتی دارد و نمی شود از پیش درمورد عملکرد یک نفر قضاوت کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وهیات دولت باید درمورد هر اقدامی منافع مردم و کشور را در نظر داشته باشند و بدانند که سیاسی کاری در امور مملکتی چوب لای چرخ پیشرفت کشور گذاشتن است.

وی اظهار کرد: نمایندگان موافق با استیضاح وزیر علوم باید به خاطر منافع مردم، در اظهارات خود تجدید نظر کنند و باعث اختلال در آرامش نسبی مردم نشوند.

صلاحی بیان کرد: نمایندگان مخالف ˈفرجی داناˈ باید توجه داشته باشند که اگر وزیر رای نیاورد تا انتخاب وزیر بعدی مدتی طول می کشد و این به نفع جامعه علمی و دانشگاه های کشور نیست و زمینه ساز مشکلات دیگری برای مردم می شود.

وی افزود: برخی تکلیف و رسالت اصلی خود را که همانا تلاش بی وقفه برای خدمت رسانی به مردم و ایجاد آرامش در جامعه است؛ فراموش کرده اند و منافع مردم را نادیده می گیرند.

صلاحی در عین حال خواستار تعامل بیشتر دولت و مجلس شد و گفت: نمایندگان موفق به دیدار با وزرا نمی شوند همچنین معاون پارلمانی رییس جمهوری بعد از گذشت یک سال از آغاز به کار دولت یازدهم هنوز در مجلس حاضر نشده است، مواردی از این دست سبب ایجاد اختلاف بین دولت و مجلس می شود و دود این اختلافات فقط به چشم مردم می رود.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز زندگی مردم ایران را با مشکل روبه رو کرده تورم و گرانی است بنابراین دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید دست در دست یکدیگر بدهند و برای حل مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند.

نماینده تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: باید تلاش کنیم که به زودی مشکلات وزارت علوم حل شود و کار به استیضاح نکشد اما اگر هم قرار بر این شد نمایندگان باید از سیاسی کاری و حب و بغض دوری جسته و فقط براساس منافع مردم وزیر علوم را استیضاح کنند.

چندی پیش تقاضای استیضاح ˈ رضا فرجی دانا ˈ وزیر علوم تحقیقات و فناوری با امضای برخی نمایندگان به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ارائه شد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet