ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 10:08:40
سرویس اجتماعی
آلیا:

ضرورت جذب سه درصدی معلولان در استخدام‌های تامین اجتماعی/ تامین اجتماعی خلاف قانون عمل نکند

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، با تاکید بر ضرورت جذب سه درصدی معلولان در استخدام‌های تامین اجتماعی، گفت: متاسفانه با وجود آنکه این امر باید اولویت سازمان تامین اجتماعی باشد اما شاهد بی‌توجهی نسبت به آن هستیم.
ضرورت جذب سه درصدی معلولان در استخدام‌های تامین اجتماعی/ تامین اجتماعی خلاف قانون عمل نکند رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، با تاکید بر ضرورت جذب سه درصدی معلولان در استخدام‌های تامین اجتماعی، گفت: متاسفانه با وجود آنکه این امر باید اولویت سازمان تامین اجتماعی باشد اما شاهد بی‌توجهی نسبت به آن هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43026.jpg ضرورت,جذب,سه,درصدی,معلولان,در,استخدام‌های,تامین,اجتماعی/,تامین,اجتماعی,خلاف,قانون,عمل,نکند Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری درج آگهی استخدام تامین اجتماعی در روزنامه‌های کثیر‌الانتشار، افزود: سازمان تامین اجتماعی مجوز جذب نیرو دارد و بر اساس قانون، آگهی استخدام را در روزنامه‌ها و جراید کثیر‌الانتشار برای اطلاع‌رسانی مردم منتشر می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به این آگهی‌ها از رئیس سازمان تامین اجتماعی درخواست کردیم تا در این استخدام‌ها  3 درصد سهمیه استخدامی به معلولان اختصاص داده شود که وی نیز این درخواست را پذیرفت اما متاسفانه در آخرین آگهی که روز گذشته 25 مرداد به چاپ رسید این موضوع مورد توجه قرار نگرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عملکرد تامین اجتماعی نسبت به آگهی استخدام در این سازمان، تصریح کرد: جذب 3 درصدی معلولان از مواردی بود که در این آگهی به آن توجه نشده است در حالی که بر اساس وعده رئیس سازمان تامین اجتماعی این اقدام باید صورت می‌گرفت.

وی با یادآوری پیگیری انجام شده نسبت به بی‌توجهی در آگهی استخدام تامین اجتماعی در جذب 3 درصدی معلولان در این سازمان، افزود: من این موضوع را با معاون پارلمانی تامین اجتماعی درمیان گذاشتم اما وی معتقد بود که این درخواست به سازمان بهزیستی اعلام شده تا افراد واجد الشرایط را معرفی کنند.

آلیا تاکید کرد: به نظر می‌رسد این‌گونه اقدامات اجرای قانون نیست و باید در همین اطلاعیه و آگهی که در روزنامه‌ها است جذب نیروی 3درصدی معلولان مورد توجه قرار می‌گرفت؛‌ حال انتظار داریم تا سازمان تامین اجتماعی با انتشار آگهی دوباره اصلاحیه‌ای زده و این نکته را در آگهی لحاظ کنند.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم این موضوع را از رئیس سازمان تامین اجتماعی پیگیری خواهیم کرد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet