ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 11:35:24
سرویس صحن
دهقان در نطق میان دستور:

استقامت پیروزمندانه آزادگان ملت ایران را در صدر نشانده است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه عزت و قدرت هر ملتی به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد، گفت: استقامت پیروزمندانه آزادگان ملت ایران را در صدر نشانده است.
استقامت پیروزمندانه آزادگان ملت ایران را در صدر نشانده است عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه عزت و قدرت هر ملتی به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد، گفت: استقامت پیروزمندانه آزادگان ملت ایران را در صدر نشانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/75573.jpg استقامت,پیروزمندانه,آزادگان,ملت,ایران,را,در,صدر,نشانده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد دهقان در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 مرداد) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان ،گفت: رهبر معظم انقلاب در تجلیل از مقاومت آزادگان فرمودند سالهای مجاهدت خاموش و دشوار آزادگان از جمله مقاطع فراموش نشدنی تاریخ پرشکوه ماست.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لحظه لحظه آن روزها و شب های فراموش نشدنی سرشار از درس ، خاطره و افتخار است ملت بزرگ از این گنجینه پربار خواهند توانست همچون ذخیره فرهنگی برای تقویت ایمان، مقاومت و امید برای نسل های آینده بهره گیرند.

وی تصریح کرد: معظم له در جای دیگری فرمودند  دوران پررنگ اسارت آزادگان را به درهای درخشان تبدیل کرده است. عزت، قدرت هر ملتی در تاریخ به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد و استقامت پیروزمندانه آزادگان ملت ایران را در صدر نشانده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اسرای ما در اثر ایمان عمیق به اسلام دوران اسارت را به دورانی درخشان از مقاومت حماسی خود تبدیل کردند به برکت شهدا ، آزادگان و جانبازان و خانواده های آنها این کشور با وجود این همه دشمن یکی از امن ترین کشورهای جهان است.

دهقان ادامه داد: هسته های مقاومتی که رزمندگان ما در جبهه ها و اسرا در دوران اسارت ساخته اند امروز تبدیل به جبهه مقاومت مستضعفان در برابر مستکبران تبدیل شده است اگر امریکا با هزینه های چند صد میلیاردی عراق را تصرف می کند و مجبور به ترک آن می شود اگر آمریکا همه کشورهای دنیا را علیه سوریه به میدان می آ ورد اما در آن جنگ بینی آمریکا، عربستان و همه همپیمانانش به خاک مالیده می شود به خاطر تشکیل جبهه مقاومت با پرچمداری رهبر معظم انقلاب است.

وی تاکید کرد: اگر رژیم صهیونیستی با آن ارتش ادعایی که در گذشته کشورهای عرب را شش روزه شکست می داد امروز در جنگ سی روزه نمی تواند اقدامی علیه مردم غزه انجام دهد به دلیل برافراشته شدن پرچم مقاومت اسلامی است. مقاومت کشورهای عضو این جبهه به ویژه مقاومت ایران و فلسطین ، زمینه بیداری اسلامی را فراهم کرد و در دل بیداری اسلامی  انقلاب های پی در پی شکل گرفت.

دهقان افزود: آمریکا و مزدورانی که از این بیداری به وحشت افتاده بودند علاوه بر تحریم و تهدید ، سرویس های امنیتی خود را مامور تشکیل گروه های تکفیری کردند. البته ممکن است طالبان ، داعش و امثال آنها چند روزی بتوانند با خدعه و فریب در راستای تامین منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی موفقیت هایی به دست آوردند اما در دنیای امروز این جریانات عمری نخواهند داشت.

وی گفت: ملت ها مشاهده کردند که در جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه جریان داعش یک کلمه در دفاع از کودکان و زنان غزه صحبت نکرد بنابراین مردم می پرسند که چه فرقی بین رژیم گرگ صفت صهیونیست و جریان داعش وجود دارد به نظر می رسد همان طور که آمریکا از طریق تحریم نتوانستند جبهه مقاومت را شکستند تشکیل گروههای تکفیری نیز در درازمدت گوهر ناب اسلام انقلابی را بیش از گذشته نمایان می کند و شکست دیگری برای آمریکا رقم خواهد خورد.

دهقان با بیان اینکه انتخاب مجدد آیت الله آملی لاریجانی برای ریاست قوه قضائیه را تبریک می گویم افزود: ارتقای سطح کمی و کیفی و بالا بردن سطح سلامت قضات ، کارکنان و مدیران قوه قضائیه یکی از خواسته های مردم است. برخورد کارآمد با مفاسد اقتصادی از نیازهای ضروری این قوه بوده و بررسی های اینجانب و تعدادی از فعالان اقتصادی نشان میدهد که با ساختارهای موجود نمی توان امید چندانی به مبارزه با مفاسد اقتصادی داشت.

وی گفت: ضروت پیشگیری و لزوم ایجاد یک سیستم هدفمند و بستن گلوگاه های شکل گیری فساد اقتصادی و ضرورت ایجاد هماهنگی بین قضات در قوه قضائیه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. مطابق اصل 165 قانون اساسی محاکمات علنی انجام می شود . هدف از قانون اساسی در علنی بودن محاکمات این است که مردم در جریان امور باشند بنابراین در پرونده فساد اقتصاد که پای صاحبان قدرت در میان است غیرعلنی بودن جلسات با فلسفه اصل 165 قانون اساسی ناسازگار است.

دهقان تاکید کرد: غیرعلنی بودن جلسات سوء ظن مردم را نسبت به صاحبان قدرت افزایش می دهد با اینکه قوه قضائیه اراده محکم در برخورد با مفاسد اقتصادی دارد اما رسیدگی هر چند دیرهنگام به پرونده آقا زاده  معروف که دارای اتهامات بزرگ است نشان دهنده برخورد جدی با مفاسد است. اما کاش آن طور که قانون اساسی خواسته رسیدگی به صورت علنی انجام شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: مردم از مجمع تشخیص مصلحت نظام می خواهند طرح رسیدگی به اموال مسئولان که 8 سال پیش به تصویب رسید به پایان برسد همچنین از رئیس جمهور می خواهم که با سعه صدر در مواجه به منتقدان شان ریاست جمهوری را رعایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet