ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 11:40:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

اجرای طرح تحول نظام سلامت از مهم ترین خدمات دولت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اجرای طرح تحول نظام سلامت را مهم ترین خدمات دولت برشمرد و گفت: موفقیت دولت در اجرای کامل این طرح و بهره مندی همه اقشار مردم از مزایای آن تنها منوط به فراهم کردن زیرساخت ها و تامین تجهیزات درمانی در تمام نقاط کشور است.
اجرای طرح تحول نظام سلامت از مهم ترین خدمات دولت است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اجرای طرح تحول نظام سلامت را مهم ترین خدمات دولت برشمرد و گفت: موفقیت دولت در اجرای کامل این طرح و بهره مندی همه اقشار مردم از مزایای آن تنها منوط به فراهم کردن زیرساخت ها و تامین تجهیزات درمانی در تمام نقاط کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/44832.jpg اجرای,طرح,تحول,نظام,سلامت,از,مهم,ترین,خدمات,دولت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛مسعود پزشکیان افزود: امروز دولت یازدهم درگام نخست برخلاف دولت گذشته طبق قانون برنامه پنجم توسعه حدود یکصد هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سود خالص 10 درصدی قانون هدفمندی یارانه ها و یک درصد نیز از سایر منابع به این بخش اختصاص داده است که باید از چنین اقدامی تقدیر کرد.

وی ادامه داد : مساله مهم این است که دولت باید با اعمال صحیح قانون در اجرای این طرح به نحوی سیاست گذاری کند تا تمام اقشار مختلف جامعه به طور یکسان از مزایای آن بهره ببرند.
 
وی اظهار داشت : اکنون وضعیت به گونه ای است که بسیاری از مناطقی که از امکانات و تجهیزات درمانی مناسب برخوردارند به تبع از مزایای این طرح بنحو مطلوب بهره می برند اما برخی از مناطق دیگر که محروم از این زیرساخت و امکانات هستند این گونه نیست.
 
وی قرار گرفتن همه اقشار جامعه بویژه عشایر ، روستاییان ، افراد تحت حمایت نهادهای بهزیستی ، کمیته امداد امام خمینی (ره ) و بیماران خاص زیرپوشش این طرح را از اهداف اصلی اجرای آن دانست و ادامه داد : اگر این طرح و بر اساس اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده است اجرا شود طرح موفقی خواهد بود در غیر این صورت با مشکل مواجه می شود.
 
پزشکیان از مسوولان نهادهای ذیربط خواست تا در اجرای این طرح علاوه بر اعمال صحیح قانون نظارت بیشتری نیز داشته باشند.
 
اجرای طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان در 558 بیمارستان دولتی کشور آغاز شد و کاهش پرداخت خدمات بستری 10 درصد شهری و پنج درصد نظام ارجاع روستایی، ترویج زایمان طبیعی، حضور پزشکان مقیم در بیمارستان ها، ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم، حمایت از 18 بیماری سخت درمان، رشد کیفیت خدمات ویزیت و هتلینگ بیمارستانی محتوای هفت بسته خدمتی از جمله برنامه های این طرح اعلام شده است.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet