خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/26 11:45:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی صدر:

استیضاح وزیر علوم ناشی از نگرانی منطقی نیست

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری برگرفته از یک نگرانی منطقی و اساسی نیست.
استیضاح وزیر علوم ناشی از نگرانی منطقی نیست نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری برگرفته از یک نگرانی منطقی و اساسی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/43328.jpg استیضاح,وزیر,علوم,ناشی,از,نگرانی,منطقی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ˈموید حسینی صدرˈ افزود: درباره این استیضاح نکاتی وجود دارد که هر چه به روز استیضاح نزدیک تر می شویم، این نکات برجسته تر می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: نمایندگانی که قصد استیضاح وزیر علوم را دارند باید بگویند که در مدت حضور فرجی دانا چه مشکل خاصی در وزارت علوم بروز کرده است؛ آیا هنجار شکنی خاصی در داشگاه ها رخ داده است؟ آیا شاهد اخراج دانشجو و یا استادی از دانشگاه بوده ایم و یا حقوق مردم توسط وزیر علوم ضایع شده است ؟
 
وی ادامه داد: نمایندگانی که قصد استیضاح وزیر علوم را دارند باید بگویند آیا وزارت علوم در استخدام ها تبعیضی قائل شده و یا در برگزاری آزمون ها دخل و تصرف کرده است و یا حرکت علمی کشور متوقف شده و یا اختیار پیشرفت علمی کشور به بیگانگان داده شده است.
 
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با بیان ینکه هیچ کدام از این مسائل دغدغه استیضاح کنندگان نیست، خاطر نشان کرد: به نظر می رسد تقاضای استیضاح وزیر علوم منتج از یک نگرانی اساسی و منطقی نیست.
 
حسینی صدر ادامه داد: از سوی دیگر صحبت هایی در رسانه ها و فضای دانشگاهها مطرح می شود که حتی خود من که نماینده هستم، اینها را از دانشجویان شنیده ام و آن بحث بورسیه هاست.
 
این استاد دانشگاه اضافه کرد: از زمان تحصیل در دانشگاه همیشه به دنبال این بوده ام که در استخدام کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاهها عدالت رعایت شود و اعطای بورس شفاف و عادلانه باشد.
 
وی بیان اینکه الان بسیاری از جوانان با هزینه خود تحصیل می کنند و دکترا می گیرند اما شغل ندارند، گفت: در این شرایط که نیروهای آماده به کار و تحصیلکرده نمی توانند شغل مناسبی داشته باشنأ، چه لزومی به بورسیه افراد لیسانس است که شغل آنها نیز تضمین می شود؛ این اقدامات ویران کننده حرکت علمی کشور است و انگیزه علمی را از دانشجویان می گیرد.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد:انتظار داریم وزیر علوم در روز استیضاح بدون احتیاط، واقعیات را بگوید و مهم نیست نتیجه استیضاح چه می شود؛ وزیر باید بگوید از این تعداد که بورسیه گرفته اند کدام یک حائز شرایط نبوده اند.
 
وی خاطر نشان کرد: درعین حال که انتظار بیان حقیقت را از وزیر علوم داریم، معتقدم وزیر باید به حقوق نمایندگان و مجلس تمکین کند و نباید فضا آشفته جلوه داده شود.
 
نماینده مردم خوی در مجلس با تاکید بر اینکه به تقاضای استیضاح وزیر علوم رای نمی دهم، در عین حال گفت: اقدامات فرجی دانا در وزارت علوم رو به جلو بوده است هر چند با ایده آل فاصله زیادی داریم.
 
وی اضافه کرد: باید به نقطه ای برسیم که انتخاب روسای دانشگاهها و دانشکده ها کاملا بر اساس شایسته سالاری باشد و انتصابات سیاسی کنار گذاشته شود و فضای علمی کشور به جایی برسد که در شان قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی و همچنین سند چشم انداز توسعه کشور باشد اما واقعیت این است که در مقایسه با گذشته گام های خوبی در این وزارتخانه برداشته شده است.
 
این استاد دانشگاه در ارزیابی فضای دانشگاهها در قبال این استیضاح نیز گفت:صادقانه بگویم که در این مدت حتی یک نفر در دانشگاه به من مراجعه نکرده است که موافق استیضاح وزیر علوم باشد و افرادی هم که به من مراجعه کرده اند مخالف این استیضاح هستند.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره فضای مجلس نیز گفت:خیلی از نماینده ها مثل من فکر می کنند اما روز استیضاح زمان مناسبی برای ارزیابی واقع بینانه از فضای مجلس درباره استیضاح وزیر علوم است که قاطبه نمایندگان افراد معتدلی هستند که در پی تعامل با دولت هستند./
 
پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet