ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 12:37:17
سرویس صحن
مخالفان و موافقان طرح منع تبلیغات محصولات غیر مجاز در فضای مجازی:

بائوج لاهوتی :مقابله با تبلیغات ماهواره‌ای غیر مجاز غیر ممکن است/غضنفرآبادی:ضرورت مقابله با هر نوع تبلیغی که سلامت جامعه را تهدید می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امکان مقابله با تبلیغات محصولات غیر مجاز ارائه شده در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای از جهت بعد مسافتی وجود ندارد ،گفت: وضع قانون در خصوص ممنوعیت پخش تبلیغات محصولات غیر مجاز در ماهواره بی فایده است.
بائوج لاهوتی :مقابله با تبلیغات ماهواره‌ای غیر مجاز غیر ممکن است/غضنفرآبادی:ضرورت مقابله با هر نوع تبلیغی که سلامت جامعه را تهدید می کند عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امکان مقابله با تبلیغات محصولات غیر مجاز ارائه شده در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای از جهت بعد مسافتی وجود ندارد ،گفت: وضع قانون در خصوص ممنوعیت پخش تبلیغات محصولات غیر مجاز در ماهواره بی فایده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43444.jpg بائوج,لاهوتی,:مقابله,با,تبلیغات,ماهواره‌ای,غیر,مجاز,غیر,ممکن,است/غضنفرآبادی:ضرورت,مقابله,با,هر,نوع,تبلیغی,که,سلامت,جامعه,را,تهدید,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در مخالفت با یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای گفت: امکان مقابله با تبلیغات محصولات غیر مجاز ارائه شده در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای از جهت بعد مسافتی وجود ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تبلیغ محصولات غیر مجاز در شبکه های داخلی امکان مقابله با آن وجود دارد افزود: در صدا و سیمای کشورمان به علت وجود کارگروه های نظارتی امکان پخش تبلیغات مخالف با سلامت افراد وجود ندارد .

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه ممنوعیت پخش تبلیغات محصولات غیرمجاز در فضای مجازی از شبکه های ماهواره ای نیازی به وضع قانون ندارد تصریح کرد: وقتی صدا و سیمای داخلی تا کنون اقدامی در راستای صدمه زدن به سلامت افراد با پخش آگهی نکرده چرا باید ممنوعیت تبلیغات محصولات غیر مجاز را وضع کنیم که آن هم مربوط به شبکه های مجازی و ماهواره ای است.

وی ادامه داد: صرف کردن وقت مجلس برای وضع قوانینی در مقابله با پخش تبلیغات غیر مجاز در شبکه های ماهواره ای به صلاح نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: باید مجلس زمان خود را برای تصویب قوانینی صرف کند که نتیجه قابل قبولی برای جامعه داشته باشد.

تأکید بر ضرورت مقابله با هر نوع تبلیغی که سلامت جامعه را هدف قرار داده است

همچنین در جریان بررسی یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای موسی غضنفرآبادی در موافقت با این طرح گفت: مردم از ما سؤال می کنند که چرا بسیاری از تبلیغاتی که در تلویزیون یا جاهای دیگر پخش می شود بعد از مدتی به سلامت افراد آسیب می زند که نمونه آن نیز پخش تبلیغی در خصوص کرم حلزون بود که می توان با وضع قانون مذکور از پخش آگهی هایی که ضرر رسان به سلامت افراد جامعه هستند جلوگیری کرد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ اگر قانونی در مقابله با پخش تبلیغات مغایر با سلامت افراد در جامعه وجود داشته باشد بی شک شاهد به خطر افتادن سلامت افراد در نتیجه اعتماد به صدا و سیما نخواهیم بود.

وی افزود: موضوعات مربوط به تبلیغات و آگهی ها روز به روز در حال گسترش بوده از این رو ضروری است که مجلس برای حمایت از سلامت افراد قوانین منسجمی را وضع کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه تبلیغات ماهواره ای در ایران و از سوی رسانه های ما صورت می گیرد تصریح کرد: پخش تبلیغات ماهواره ای از رسانه ملی خلاف قانون بوده و نباید صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یادآور شد: باید از تبلیغاتی که سلامت جامعه را نشانه رفته اند به جد جلوگیری شود.

گفتنی است عبدالرحمان رستمیان در این جلسه در سخنانی به عنوان طراح طرح مذکور گفت: کرم حلزون مدت‌ها در صدا و سیما تبلیغ شد، اما بعداً شاهد بودیم که تبلیغات درباره اثربخشی این کرم اغراق‌آمیز بوده است.

نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: داروهایی در مورد بلند شدن قد نیز تبلیغ می‌شود که این امر هم علمی نیست، بسیاری از مراکز پخش این داروها زیرزمینی فعالیت می‌کنند که مشکلات متعددی به دنبال داشته است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: این گونه داروها هم ضرر جانی و هم ضرر مالی به دنبال داشته است، بنابراین بهتر است به این طرح رأی قاطعی دهید تا به تصویب برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet