هدر اصلی
1393/05/26 14:28:06
سرویس صحن
از سوی هیات رئیسه مجلس قرائت شد؛

درخواست تسریع در بیمه خبرنگاران شهرستان‌ها

برخی از نمایندگان در تذکر کتبی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تسریع در بیمه کردن خبرنگاران شهرستان‌ها شدند.
درخواست تسریع در بیمه خبرنگاران شهرستان‌ها برخی از نمایندگان در تذکر کتبی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تسریع در بیمه کردن خبرنگاران شهرستان‌ها شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/58755.jpg درخواست,تسریع,در,بیمه,خبرنگاران,شهرستان‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ حسین سبحانی نیا در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 مرداد) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که به شرح زیر است:

- محمد علی مددی و میرهادی قره‌ سید رومیانی نمایندگان میانه و تبریز به وزیر صنعت لزوم جلوگیری از واگذاری‌های غیرکارشناسی شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی توسط مدیر خصوصی‌سازی را متذکر شدند و همچنین در طی تذکری به وزیر راه و شهرسازی در مورد علت عدم پاسخگویی مدیرعامل راه‌آهن و معاون وزیر و عدم اجرای دستورات مقام عالی وزارت در شرکت راه‌آهن تذکر دادند.

- ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان به وزیر صنعت لزوم صدور دستور حذف هزینه‌های تأمین مالی از قیمت خودرو به منظور حمایت از مصرف و تولید را متذکر شد و به رئیس ‌جمهور در مورد تسریع در تأمین بودجه طرح‌های عمرانی استانی و شهرستانی تذکر داد.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در تعیین تکلیف و استخدام مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای شد.

حبیب‌الله برومند داشقاپو نماینده مردم پارس‌آباد به وزیر کشور لزوم اخراج اتباع افغانی مقیم غیرمجاز را متذکر شد.

سید سعید زمانیان نماینده مردم شهرکرد در تذکری به وزیر صنعت خواستار رسیدگی به علل گرانی‌های اخیر و لزوم کنترل بازار شد و همچنین در تذکری به وزیر راه و شهرسازی در خصوص برقراری پرواز به مقصد کویت، عراق و عربستان و مشهد از استان چهارمحال و بختیاری تذکر داد. همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت تعطیلی طرح های راه سازی در شهرستان سامان تذکر داد.

پشنگ نماینده مردم خاش به رئیس جمهور در خصوص لزوم انجام اقدام عملیاتی از طرف سازمان محیط زیست برای جلوگیری از وقوع طوفان های شن و ریزگردها در شهرستان های میرجاوه و بخش های ریگ ملک و همچنین به وزیر علوم و تحقیقات و فناوری در خصوص توضیح علت سوء مدیریت و فساد مالی در دانشگاه پیام نور استان سیستان و بلوچستان تذکر داد.

نظری مهر نماینده مردم کردکوی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توضیح اتخاذ تدبیر برای جلوگیری از نابودی صنعت دامپروری در حوزه انتخابیه اش تذکر داد.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر دادگستری در خصوص جلوگیری از برداشت غیر مجاز از بستر رودخانه ها تذکر داد.

شوهانی نماینده مردم ایلام به وزیر نفت در خصوص جلوگیری از حیف و میل بیت المال شرکت گاز استان ایلام و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در موضوع حل مشکل موضوع بیمه طلایی فرهنگیان به وزیر نفت در خصوص توضیح علت اختلاس های صورت پذیرفته در شرکت پتروشیمی ایلام تذکر داد.

فتح الله حسینی نماینده قصرشیرین به رئیس جمهور در خصوص عدم توجه به حفاظت آثار باستانی شهرستان های حوزه انتخابیه تذکر داد.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان به وزیر صنعت در خصوص لزوم رسیدگی به مشکل کارگران شهرستان راور تذکر داد.

سودانی نماینده اهواز به وزیر نیرو در خصوص تسریع در پرداخت حقوق کارکنان آب و فاضلاب شهرستان های اهواز و باوی و کارون و حمیدیه و همچنین به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت ممنوعیت کشت شلتوک در استان خوزستان و به بار آمدن خسارات سنگین به کشاورزان تذکر داد.

ملک شاهی نماینده کوهدشت به وزیر بهداشت و درمان در خصوص تسریع  در احداث بیمارستان 160 تخت خوابی شهرستان کوهدشت تذکر داد.

حسینی و حلیمه آلی نماینده زابل و شهریاری نماینده مردم زاهدان و طبیب زاده نماینده تهران و همچنین آلیا نماینده تهران و رستمیان نماینده دامغان ، فیاضی نماینده نور ، عباسی نماینده گنبدکاووس، در خصوص توضیح علت بی توجهی مسئولان استان سیستان و بلوچستان به مشکلات حوزه بهداشت و درمان تذکر دادند.

گروسی نماینده شهریار به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت قطع آب شرب در برخی محلات شهرستان شهر قدس، شهریار، ملارد و سرآسیاب تذکر داد.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز به وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد لزوم ارسال لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده تذکر داد.

رحمانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور در خصوص لزوم تامین آب کشاورزی شهرستان تاکستان تذکر داد.

امیرآبادی فراهانی نماینده قم به رئیس جمهور در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت ریزگردها و گردو غبار به قم توسط سازمان محیط زیست تذکر داد.

امیرآبادی فراهانی نماینده قم و آشتیانی عراقی نماینده قم به وزیر کشور در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت پشتیبانی مالی ناحیه انتظامی استان قم تذکر دادند.

رحمانی نماینده تاکستان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در تامین آب شرب شهرستان تاکستان و همچنین به وزیر نیرو ، نفت و جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در تعیین تکلیف صدور پروانه برای چاه های عمیق و تامین سوخت مورد نیاز آنها و جلوگیری از تعطیلی چاه های از بین رفته تذکر داد.

قاضی پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم عذرخواهی و عدم جبران خسارت وارده به مسافران پرواز تهران – ارومیه متعلق به شرکت ایران ایر در تاریخ 30 تیرماه 93 پس از 5 ساعت تاخیر تذکر دادند.

حسینی نماینده قائم شهر به وزیر جهاد کشاورزی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توضیح علت تخریب به منازل مردم روستایی در شهرستان سوادکوه تحت عنوان جلوگیری از تخریب جنگل ها تذکر داد.

جوکار نماینده یزد به وزیر فرهنگ در خصوص توضیح علت سانسور اخبار جنایات صهیونیستی علیه مردم غزه توسط برخی از مطبوعات داخلی تذکر داد.

خسروی نماینده سمنان به وزیر صنعت،  معدن و تجارت در خصوص پیگیری آتش سوزی های اخیر در شهرک صنعتی سمنان تذکر داد.

سامری نماینده خرمشهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم تکمیل طرح کمربندی خرمشهر و توضیح علت عدم تکمیل پل شناور حوزه انتخابیه اش تذکر داد.

بهمنی نماینده سراب به وزیر بهداشت در خصوص حل مشکل دانشگاه  علوم پزشکی حوزه انتخابیه اش تذکر داد.

مددی نماینده میانه به وزیر بهداشت در خصوص لزوم بررسی و حل مشکلات حوزه دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی تذکر داد.

رسایی نماینده تهران به وزیر ارتباطات در خصوص توضیح علت تاخیر یک ساله سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیو در اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان  آزمون استخدامی تذکر داد.

آریایی نژاد نماینده ملایر به رئیس جمهور در خصوص تسریع در تامین به موقع بودجه عمرانی در مناطق سردسیر به ویژه شهرستان ملایر تذکر داد.

امیرآبادی فراهانی نماینده قم به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به وضعیت دامداران استان قم تذکر داد.

سکینه عمرانی نماینده مردم سمیرم به وزیر آموزش و پرورش در مورد علت عدم تعیین تکلیف معلمان پیش‌دبستانی با وجود گذشت مدت زیاد از تصویب قانون تذکر داد.

عباس مقتدایی و حسین سبحانی‌نیا نمایندگان اصفهان و نیشابور به وزرای نفت و اقتصاد لزوم اجرای بند 2 قانون بودجه سال 1393 کل کشور در مورد تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس را متذکر شدند.

سلطانی سبو نماینده بروجن به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت بی توجهی به تعریض جاده بروجن، شهرکرد تذکر داد.

مؤید حسینی صدر نماینده مردم خوی در تذکری به وزیر صنعت خواستار توضیح علت برخورد انفعالی و غیرمسئولانه با مسئله افزایش قیمت خودرو شد.

احمدی نماینده کنگاور به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در آبرسانی به عشایر کوچروی استان کرمانشاه تذکر داد.

نادر قاضی‌پور، رمضانعلی سبحانی‌فر، علیرضا محجوب، رضا رحمانی نمایندگان ارومیه، سبزوار، تهران و تبریز در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تسریع در بیمه کردن خبرنگاران شهرستان‌ها شدند.

فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت به وزیر امور خارجه در مورد علت عدم اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی از نتایج مذاکرات هسته‌ای مسئولان تیم مذاکره‌کننده به منظور قانع کردن افکار عمومی تذکر داد.

 قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد به وزرای بهداشت و علوم علت عدم تدبیر وزارتخانه‌های علوم و بهداشت در مورد فرآیند اعزام دانشجویان به خارج از کشور توسط آژانس‌هایی که آسیب‌های فراوان اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی را به همراه دارند، متذکر شد و به وزیر علوم در مورد علت عدم برخورد جدی با پدیده شوم تخلفات سرقت و انجام سفارش در تدوین پایان‌نامه‌ها تذکر داد.

ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار بررسی و تجدیدنظر در کاهش سقف سنوات بازنشستگی معلولان که ادامه فعالیت آنها را با مشکل مواجه کرده است، شد.

بهمنی  نماینده سراب به وزیر اقتصاد در خصوص عدم رضایت مردم از عملکرد مدیریت در بانک ملی به ویژه در استان آذربایجان شرقی تذکر داد.

کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر بهداشت و دادگستری در خصوص رعایت حق و حقوق پرستاران در اجرای طرح سلامت تذکر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet