خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 14:08:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با اشاره به برخی انتقادات نسبت به عملکرد فرجی‌دانا؛

حیدری: وزیر علوم توانست آرامش را بر فضای دانشگاه‌ حاکم کند

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: آقای فرجی‌دانا در کنار انتقادهایی که به عملکردشان وارد است، انصافا در مجموع توانستند آرامش را در دانشگاه‌ها حاکم کرده و به وظایف ذاتی وزارتخانه علوم عمل کنند.
حیدری: وزیر علوم توانست آرامش را بر فضای دانشگاه‌ حاکم کند نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: آقای فرجی‌دانا در کنار انتقادهایی که به عملکردشان وارد است، انصافا در مجموع توانستند آرامش را در دانشگاه‌ها حاکم کرده و به وظایف ذاتی وزارتخانه علوم عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/55220.jpg حیدری:,وزیر,علوم,توانست,آرامش,را,بر,فضای,دانشگاه‌,حاکم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛نورا‌لله حیدری،با بیان اینکه عملکرد مجلس در حوزه بررسی و نظارت قابل تقدیر است، گفت: هوشیاری مجلس در بررسی و رصد رفتار وزرا در جای خود قابل تقدیر است و نباید به عنوان مخاصمه تعبیر شود.

وی تاکید کرد: نظارت و بازخواست مجلس از طریق سوال و استیضاح باید کاملا منطبق بر واقعیت‌ها و درک شرایط مجموعه کاری وزارتخانه‌ها و خدمات و فعالیت‌های انجام شده باشد.
 
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح بودن مساله استیضاح وزیر علوم، گفت: هیچ وزیری نمی‌تواند کارنامه صددرصد مثبتی داشته باشد اما می‌توان گفت آقای فرجی‌دانا در کنار انتقادهایی که به عملکردشان وارد است انصافا در مجموع توانستند آرامش را در دانشگاه‌ها حاکم کرده و به وظایف ذاتی وزارتخانه علوم عمل کنند.
 
حیدری افزود: در مورد عملکرد وزیر علوم اگر این انتقاد که ایشان فضا را برای کسانی که متهم به همکاری با فتنه بوده‌اند باز کرده است، مطرح نبود می‌توانستیم از وی به عنوان یکی از وزرایی که بهترین عملکرد را در مجموع و به ویژه در حوزه ایجاد آرامش و توجه به فعالیت‌های علمی داشته‌اند، یاد کنیم.
 
وی با اشاره به موفقیت‌های وزیر علوم در ایجاد آرامش و توجه به فعالیت‌های علمی، گفت: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید تحصیلی هستیم باید بدانیم تنها راهکار این نیست که یک نیرو را بعد از یک سال کار کردن به خاطر انتقادهایی که وجود دارد از مصدر امور خارج کنیم.
 
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صلاح کار به دست نمایندگان مجلس است، خاطرنشان کرد: ارزیابی بنده این است که فرصت دیگری به آقای فرجی‌دانا داده شود تا هم امور را اصلاح کنند و هم کارهایی که شروع کرده‌اند به اتمام برسانند تا دانشگاه‌ها دوباره دچار سردرگمی و بلاتکلیفی نشود چرا که این موضوع آثار منفی در پی خواهد داشت.
 
وی همچنین در رابطه با آثار استیضاح وزیر علوم و روابط دولت و مجلس، گفت: هرگونه سوال و به ویژه استیضاح از وزرا به طور طبیعی در روند تعامل و همگرایی دولت و مجلس آسیب وارد می‌کند.
 
حیدری با تاکید بر انجام وظایف نظارتی مجلس گفت: باید در نظر گرفته شود که استیضاح چه عواقبی در پی خواهد داشت و در راستای حمایت‌های مقام معظم رهبری از دولت یازدهم و قدم‌های مثبتی که قوا در راستای تعامل با یکدیگر برمی‌دارند به نظر می‌رسد باید استیضاح وزیر علوم با درایت، عقلانیت و سعه صدر بیشتر از سوی مجلس دنبال شود تا اثر منفی آن در تعامل مجلس و دولت کمتر باشد. /
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet