خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 18:47:04
سرویس فرهنگی

پراکندگی فعالیت ؛ نتیجه حضور 93 نهاد و موسسه در حوزه فرهنگ

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جلسه مشترک کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون فرهنگی با حضور برخی از وزرا، معاونین، رئیس جمهور و مدیران دستگاه های فرهنگی کشور عصر امروز در کمیسیون تلفیق تشکیل شد.
پراکندگی فعالیت ؛ نتیجه حضور 93 نهاد و موسسه در حوزه فرهنگ سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جلسه مشترک کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون فرهنگی با حضور برخی از وزرا، معاونین، رئیس جمهور و مدیران دستگاه های فرهنگی کشور عصر امروز در کمیسیون تلفیق تشکیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/57346.jpg پراکندگی,فعالیت,؛,نتیجه,حضور,,93,نهاد,و,موسسه,در,حوزه,فرهنگ Icana

غلامرضا کاتب در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه این جلسه با هدف ارزیابی و نظارت بر عملکرد دستگاه های فرهنگی کشور برگزار گردید، افزود: در این جلسه 15 دستگاه فرهنگی فعال کشور گزارشی از وضعیت بودجه جاری و سرمایه ای خود ارائه کردند و در ادامه مشکلات و مسائل این نهادها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم گرمساردرمجلس شورای اسلامی با بیان مهمترین مشکلات حوزه فرهنگی کشور، گفت: جمع اعتبارات فرهنگی کشور 53 هزار میلیارد ریال می باشد که 42 هزار میلیارد ریال آن در بخش هزینه ای و 11 هزار میلیارد ریال آن در بخش سرمایه ای به مصرف می رسد که این بزرگترین مشکل و معضل در این حوزه است چرا که بیش از 75 درصد از اعتبارات فرهنگی در بخش هزینه ای است و توجه کمتری به بخش سرمایه ای شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعدد نهادهای فرهنگی و پراکندگی فعالیت های این حوزه معضل دوم در بخش فرهنگی است به طوری که 93 مؤسسه و نهاد فرهنگی در کشور در حال فعالیت هستند و می بایست برای این حجم از پراکندگی فعالیت، چاره ای اندیشید.

کاتب سومین معضل در حوزه اعتبارات دستگاه های فرهنگی را پرداخت اعتبارات ردیف های متفرقه در قالب کمک به مؤسسات مختلف فرهنگی دانست و افزود: حدود 7 هزار میلیارد ریال از بودجه این بخش به صورت کمک به مؤسسات پرداخت می شود که در قالب فصول و برنامه نمی باشد و از طرف دیگر ارزیابی عملکرد و فعالیت این مؤسسات بسیار مشکل است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: امیدواریم با اهتمام بیشتر دستگاه های متولی حوزه فرهنگی کشور و بودجه ریزی بهتر و بهینه تر در این حوزه شاهد ارتقاء فعالیت های فرهنگی در کشور باشیم./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet