ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 18:36:19
سرویس اقتصادی
عباسپور خبر داد:

اولتیماتوم مجلس به دولت و خودروسازان برای کاهش قیمت/ نعمت زاده به مجلس می آید

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: اگر کاهش قیمت خوردو صورت نگیرد، نمایندگان با تهیه یک استفساریه، حق قیمت گذاری را از شورای رقابت سلب و قیمت گذاری های گذشته را نیز خلاف قانون اعلام می کنند.
اولتیماتوم مجلس به دولت و خودروسازان برای کاهش قیمت/ نعمت زاده به مجلس می آید سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: اگر کاهش قیمت خوردو صورت نگیرد، نمایندگان با تهیه یک استفساریه، حق قیمت گذاری را از شورای رقابت سلب و قیمت گذاری های گذشته را نیز خلاف قانون اعلام می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/51317.jpg اولتیماتوم,مجلس,به,دولت,و,خودروسازان,برای,کاهش,قیمت/,نعمت,زاده,به,مجلس,می,آید Icana

روح الله عباسپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، یکی از موارد مطرح شده در جلسه امروز را، بررسی نحوه قیمت گذاری خودرو اعلام کرد و گفت: طبق شواهد موجود، وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای رقابت تصمیمی برای کاهش قیمت خودرو ندارند، در صورتی که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور بارها اعلام کرده که دولت مخالف این موضوع است.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی افزود: به هر حال متولی افزایش قیمت خودرو، خودروسازان و شورای رقابت هستند که اعضای آنها نیز از سوی دولت تعیین می شود، بنابراین دولت در نرخ گذاری های جدید دخیل بوده و این موضوع نیازمند بررسی است.

وی ادامه داد: در نهایت بنا شد که کارگروه تعیین شده، آخرین گزارشات را ارایه و سه شنبه نیز جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار گردد تا آخرین التیماتوم ها به این اشخاص داده شود.

 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: بطور حتم اگر کاهش قیمت خوردو صورت نگیرد، نمایندگان با تهیه یک استفساریه، حق قیمت گذاری را از  شورای رقابت سلب و قیمت گذاری های گذشته را نیز خلاف قانون اعلام می کنند.

وی افزود: بر اساس این استفساریه، شورای رقابت تنها می تواند فرمول قیمت گذاری و دستورالعمل ها را مشخص کند و مجلس از تمام ظرفیت برای کاهش قیمت خودرو استفاده خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: مورد دیگر نیز در مورد گزارشی از سوی قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد شبکه اطلاعات بود که گزارشی نیز در کمیسیون قرائت شد.

وی با اشاره به اینکه برخلاف اعلام گذشته، اقدامی برای بهبود وضعیت شبکه اطلاعات صورت نگرفته است گفت: به همین دلیل از قائم مقام وزیر دعوت شد تا به منظور ارایه گزارش در جلسه امروز حضور یابند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس ادامه داد: متاسفانه ما طی سالهای اخیر طبق برنامه پنجم پیش نرفته ایم که بنا به گزارش قائم مقام وزیر، اکنون تلاشها در راستای تحقق اهداف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet