ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/27 11:07:11
سرویس اقتصادی
احمدی:

حذف قوانین و مقررات زائد لازمه رشد اقتصادی است/لزوم اصلاح نظام پولی و بانکی برای خروج از رکود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه حذف قوانین و مقررات زائد لازمه رشد اقتصادی است،گفت: برای خروج از رکود در کنار ابزارهای پولی باید به ابزارهای مالی و اصلاح نظام مالیاتی و بخش گمرکی نیز توجه شود.
حذف قوانین و مقررات زائد لازمه رشد اقتصادی است/لزوم اصلاح نظام پولی و بانکی برای خروج از رکود عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه حذف قوانین و مقررات زائد لازمه رشد اقتصادی است،گفت: برای خروج از رکود در کنار ابزارهای پولی باید به ابزارهای مالی و اصلاح نظام مالیاتی و بخش گمرکی نیز توجه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44885.jpg حذف,قوانین,و,مقررات,زائد,لازمه,رشد,اقتصادی,است/لزوم,اصلاح,نظام,پولی,و,بانکی,برای,خروج,از,رکود Icana

علی محمد احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن ارائه لایحه خروج غیر تورمی از رکود، گفت: برای خروج از رکود باید مجموعه ای از سیاست های پولی و مالی با یکدیگر لحاظ شود به دلیل اینکه اقتصاد یک سیستم به هم پیوسته است.  

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد :باید توجه داشت لایحه خروج از رکود می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی را حل کند البته نباید فراموش کرد که با یک لایحه تمامی مسائل اقتصادی کشور حل نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: رکود تمامی ساختارهای کلان و بخش‌های پولی، مالی و بازارهای سرمایه و کار کشور را تحت تاثیر قرار داده که البته در لایحه خروج از رکود نیز درک درستی از شرایط موجود ارائه شده است.

احمدی ادامه داد: جلوگیری از بنگاه داری، کنترل و هدایت نقدینگی به سمت بخش‌های پولی و بازار سرمایه از نکات مثبت لایحه خروج از رکود است.

وی با تاکید بر رفع مشکلات بخش تولید، گفت: برای خروج از رکود در کنار ابزارهای پولی باید به ابزارهای مالی و اصلاح نظام مالیاتی و بخش گمرک نیز توجه شود.

احمدی با بیان اینکهمقررات‌زدایی لازمه رشد اقتصادی است و می‌توان برخی از مقررات زاید را حذف کرد ،افزود: برای خروج از رکود اقتصادی باید به موضوعاتی مانند بهبود فضای کسب و کار، رقابتی کردن اقتصاد و جلوگیری از انحراف نقدینگی نیز توجه شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: در صورت تصویب لایحه خروج از رکود، دولت باید با یک جدول زمانی تقدم اهداف اقتصادی را مشخص کند و اولویت اقتصادی را در بخش هایی قرار دهد که کل اقتصاد کشور را متحول کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet