ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/27 11:18:16
سرویس اجتماعی
رحماندوست خبر داد:

تشکیل کارگروه مشترک مجلس و بنیاد شهید برای حل مشکل دارو و درمان جانبازان

رئیس کارگروه تخصصی ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کارگروه مشترک مجلس و بنیاد شهید برای حل مشکل دارو و درمان جانبازان خبر داد.
تشکیل کارگروه مشترک مجلس و بنیاد شهید برای حل مشکل دارو و درمان جانبازان رئیس کارگروه تخصصی ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کارگروه مشترک مجلس و بنیاد شهید برای حل مشکل دارو و درمان جانبازان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43768.jpg تشکیل,کارگروه,مشترک,مجلس,و,بنیاد,شهید,برای,حل,مشکل,دارو,و,درمان,جانبازان Icana

مجتبی رحماندوست در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ارسال دو نامه در تاریخ های 12 اسفند سال 92 و 10 تیر ماه 93، از سوی وی به رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد مشکل دارو و درمان ایثارگران به ویژه جانبازان، گفت: نامه از سوی مجلس به کمیسیون بهداشت و درمان ارجاع و دیروز در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جلسه دیروز کمیسیون بر موضوع رسیدگی نکردن بنیاد شهرستان ها به دارو و درمان جانبازان تاکیدکردم،‌ افزود: در حال حاضر بنیادها با مشکل مالی مواجه بوده و فاقد توان ارائه خدمات درمانی به جانبازان خصوصا جانبازان شاغل در دستگاه های دولتی و بالاخص جانبازان بازنشسته هستند.

وی با اشاره به نامه وزیر کشور به معاون اول رئیس جمهور در 29 تیر امسال در مورد بحث دارو و درمان جانبازان، با بیان اینکه وزیر کشور از این موضوع به عنوان مشکلی سراسری یاد کرده است، ادامه داد: درمان جانبازان در کل کشور و خدمات ندادن بنیاد شهید و دستگاه‌های اجرایی به این افراد آنها را از هر دو طرف محروم کرده که این روزها شاهد نامه های استانداران و گلایه‌های دستگاه‌ها در استان‌ها به دلیل خدمات ندادن بنیادها در شهرهای مختلف کشور هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به نتایج حاصل شده از بررسی این موضوع در کمیسیون بهداشت توضیح داد: در این کمیسیون مقرر شد موضوع لزوم پرداخت فوری اعتبارات لازم برای درمان جانبازان خصوصا جانبازان شاغل و بازنشسته توسط معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری به بنیاد شهید به رئیس مجلس منعکس شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد که کارگروهی مشترک بین کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  و بنیاد شهید برای بررسی و حل موضوع دارو و درمان تشکیل شود، تصریح کرد: این کارگروه با عضویت چند تن از اعضای کمیسیون بهداشت به ریاست مسعود پزشکیان و همچنین مسئولانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور و من به عنوان رئیس کارگروه تخصصی ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس و دیگر کارشناسان تشکیل می شود.

رحماندوست افزود: این کارگروه موظف است طی 3 هفته آینده حاصل کار خود را به کمیسیون اجتماعی ارائه دهند تا در صورت لزوم، بازنگری دیگری در نحوه خدمات دهی درمانی به ایثارگران و جانبازان انجام شود.

رئیس کارگروه تخصصی ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در جلسه دیروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رسیدگی فوری به مسئله دارو و درمان جانبازان مورد تاکید اعضا قرار گرفت، گفت: در این جلسه  تاکید شد که روش های حل این مسأله باید از حداکثر سرعت برخوردار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet