هدر اصلی
1393/05/27 09:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طاهری مطرح کرد:

لزوم تقویت امکانات اطفای حریق در جنگل‌های گلستان

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حریق در جنگل‌های گلستان کنترل شده، در عین حال خواستار تقویت امکانات اطفای حریق در استان گلستان شد.
لزوم تقویت امکانات اطفای حریق در جنگل‌های گلستان نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حریق در جنگل‌های گلستان کنترل شده، در عین حال خواستار تقویت امکانات اطفای حریق در استان گلستان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43347.jpg لزوم,تقویت,امکانات,اطفای,حریق,در,جنگل‌های,گلستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازایسنا؛ حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری اظهار کرد: ما سال‌هاست که می‌گوییم امکانات استان گلستان برای اطفای حریق جنگل‌ها بسیار ضعیف است. البته گلستان در بین استان‌های شمالی به عنوان پایگاه اطفای حریق انتخاب شده و در چند سال گذشته در دولت آقای احمدی‌نژاد امکاناتی داده شد، اما این امکانات متناسب با توسعه و وسعت جنگل‌ها که در معرض آتش‌سوزی است نبوده است.

وی افزود: با توجه به شرایط خشکسالی، جنگل‌ها آماده آتش‌سوزی است و اگرچه بر اساس آخرین اخباری که داریم حریق در جنگل‌های گلستان کنترل شده است اما به هر حال باید نسبت به تقویت امکانات اطفای حریق جنگل‌ها در استان اقدام شود.
 
این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم ارائه گزارش سازمان محیط زیست و منابع طبیعی در مورد عوامل آتش‌سوزی در جنگل‌های گلستان، یادآور شد: قطعا عوامل انسانی در این زمینه بی‌اثر نیست. به هر حال در فصل تابستان مردم مراجعه بیشتری به جنگل‌ها دارند و در عین حال نمی‌توان به تعداد خانواده‌هایی که به جنگل می‌روند مامور گذاشت که مراقبت کنند.
 
وی اضافه کرد: البته در این آتش‌سوزی‌ها عوامل طبیعی هم دخیل است مثلا اگر شیشه‌ای بر زمین افتاده باشد و آفتاب به آن بتابد ذره‌بینی می‌شود و برگ خشک را آتش می‌زند.
 
طاهری درباره تاثیر جاده جنگل گلستان در وقوع این آتش‌سوزی‌ها نیز گفت: البته این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد اما در حال حاضر با توجه به اینکه اطراف جاده سیل آمده و درخت‌ها را برده منطقه باز است و اگر آتش‌سوزی در نزدیکی جاده رخ دهد دیده خواهد شد.
 
نماینده مردم گرگان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین مربوطه در حال تلاش برای جلوگیری از وقوع مجدد آتش‌سوزی در جنگل‌های گلستان هستند اما باید فکری هم برای امکانات ضعیف اطفای حریق جنگل‌ها شود. /
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet