خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/27 13:42:28
سرویس اجتماعی
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر در نشست مشترک با باهنر:

بیماری نادر بیش از یک میلیون نفر در کشور نادیده گرفته می‌شود

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه امروزه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیمار نادر در کشور داریم که بیماری‌ آنها نادیده گرفته شده است، گفت: هم‌اکنون ۵۰ هزار نفر خواهان جذب در این بنیاد هستند تا از خدمات آن استفاده کنند.
بیماری نادر بیش از یک میلیون نفر در کشور نادیده گرفته می‌شود مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه امروزه یک میلیون و 200 هزار نفر بیمار نادر در کشور داریم که بیماری‌ آنها نادیده گرفته شده است، گفت: هم‌اکنون 50 هزار نفر خواهان جذب در این بنیاد هستند تا از خدمات آن استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/76890.jpg بیماری,نادر,بیش,از,یک,میلیون,نفر,در,کشور,نادیده,گرفته,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا باهنر امروز (دوشنبه 27 مرداد) جلسه‌ای با بنیان گذار مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران برگزار کرد.

در این جلسه علی داودیان به معرفی اقداماتی که از سوی بنیاد بیماری‌های نادر ایران صورت گرفته پرداخت و افزود: امروز بنیاد بیماری‌های نادر در استان‌های فارس، مازندران، همدان، آذربایجان شرقی، تهران و قم فعال است؛ اکنون 20 هزار بیمار نادر تحت پوشش بنیاد قرار دارند و 5 هزار نفر بیماران ای‌ال‌اس که درگیری‌های مفصلی دارند مورد حمایت بنیاد هستند.

وی ادامه داد: برای هر مرکز بیماری‌های نادر بین 10 تا 15 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و به بهره‌برداری رسیده است و اکنون به بیماران سرویس رایگان می‌دهد.

بنیان گذار مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران با بیان اینکه این بنیاد به طور مستقل شروع به کار کرده است، گفت: به گفته رئیس سازمان نظام پزشکی کشور امروزه یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور بیمار نادر وجود دارند که نادیده گرفته می‌شوند و 50 هزار نفر نیز هم‌اکنون خواهان جذب در این بنیاد هستند تا از خدمات استفاده کنند.

داودیان تصریح کرد: امروزه افرادی که بیش از 50 سانتیمتر قد نمی‌کشند مورد توجه ایران و تمام دنیا است که علت آن ریشه‌یابی شود و اکنون نیز ما در حال بررسی آن هستیم.

وی یادآور شد: همچنین بنیاد طی اقداماتی که انجام داده تلاش کرده تا برای بیماران نادر در نقاط مختلف کشور که بیمه خدمات درمانی نداشتند دفترچه بیمه تهیه و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای برای آنها ارسال کند.

بنیان گذار مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران در تعریفی از بیماری‌های نادر، گفت: بیماری‌های نادر آن دسته از بیماری‌ها هستند که در آنها بین یک تا 5 نفر در 10 هزار نفر درگیر آن شده باشند؛ اگر یک بیماری در ایران 35 هزار نفر را با خود درگیر کرده باشد، به آن بیماری نادر گفته می‌شود. به عنوان مثال ام اس یا اچ‌آی‌وی تا سال گذشته جزو بیماری‌های نادر بود اما امسال از سطح جمعیتی بیرون رفته است و در این زمان این بیماری در قالب دیگری تعریف می‌شود.

داودیان با تاکید بر اهمیت بنیاد بیماری‌های نادر خطاب به باهنر افزود: ما انتظار داریم در مجلس فراکسیونی تحت عنوان بنیاد بیماری‌های نادر تشکیل شده تا بر عملکرد بنیاد اثرگذار باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس پس از صحبت‌های مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر، طی سخنانی درخصوص نحوه تامین منابع این بنیاد سوال کرد که داودیان نیز توضیحاتی در این باره ارائه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet