ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/27 12:40:54
سرویس اقتصادی
هاشمی در همایش اقتصاد مقاومتی و فرصت های سرمایه گذاری شهریار:

صنایع تک در منطقه ویژه اقتصادی جنوب تهران ایجاد خواهد شد

استاندار تهران با تاکید بر اینکه در کنار ساماندهی صنوف، توسعه صنایع تک را در دستور کار داریم، گفت: ساماندهی تهران لازمه سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی است.
صنایع تک در منطقه ویژه اقتصادی جنوب تهران ایجاد خواهد شد استاندار تهران با تاکید بر اینکه در کنار ساماندهی صنوف، توسعه صنایع تک را در دستور کار داریم، گفت: ساماندهی تهران لازمه سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/52635.jpg صنایع,تک,در,منطقه,ویژه,اقتصادی,جنوب,تهران,ایجاد,خواهد,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید حسین هاشمی در همایش اقتصاد مقاومتی و فرصت های سرمایه گذاری شهریار به اقدامات صورت گرفته در راستای اقتصاد مقاومتی در استانداری با توجه به اقدمات انجام شده اشاره کرد و گفت: ساماندهی استان تهران را در راستای اقتصاد مقاومتی آغاز کردیم چرا که لازمه سرمایه گذاری است.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه در این راستا همچنین بحث کمبود آب و آلودگی هوا و تصفیه فاضلاب را به صورت جدی دنبال کردیم گفت: در تهران منهای شهرستان های آن 800 میلیون مترمکعب فاضلاب داریم که تنها 200 میلیون مترمکعب آن تصفیه می شود و تنها 20 درصد زمین های زراعی به صورت آبیاری تحت فشار، آبیاری می شوند.

وی با اشاره به این مدت که  بخشی از صنایع در تهران مجوز دارند و برخی ندارند، گفت: یکی از اولویت های استان ساماندهی اصناف است.

استاندار تهران گفت: از 211 هزار هکتار زمین زراعی تنها 20 درصد به صورت مکانیزه آبیاری می شوند از این رو با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی قرار شد آبیاری  10 هزار هکتار زمین کشاورزی را در سال جاری مکانیزه کنیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه نمی توان تهران را بست و گفت صنایع ایجاد نشود افزود: صنایع تک در منطقه ویژه اقتصادی که در جنوب تهران ایجاد خواهد شد رونق خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 13 میلیون جمعیت در تهران وجود دارد که برای کمتر از 10 درصد آنها امکانات رفاهی داریم گفت: برای گسترش فضای تفریحی و گردشگری تهران نیازمند حمایت و سرمایه گذاری مردم هستیم.

وی با اشاره به بلاتکلیفی 20 ساله پروژه ای در شهریارتصریح کرد: با تغییر کاربری بخشی از زمین این پروژه و کمک مردم استانداری کار ساخت این پروژه را آغاز کردیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه مسیر توسعه در استانداری تهران تعریف شده است و استانداری در عزل و نصب ها فراجناحی عمل میکند، گفت: وحدتی که در بین مردم و مسئولین تهران و شهرستان های آن حاکم است بسیار زیبا و ارزشمند است که امیدواریم در این شرایط خاص با تدبیر رهبری و مدیریت رئیس جمهور و کمک مجلس مسیر توسعه را با موفقیت پشت سر بگذاریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet