ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/06/06 10:38:00
سرویس اجتماعی
صالحی نسب خبرداد:

کاهش مساحت تالاب هورالعظیم به کمتر از 30 هزار هکتار/تولید گندم امسال دشت آزادگان به 40 هزار تن رسید

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس،گفت:درحال حاضر تمام نگاه ها به سمت نابودی دریاچه ارومیه است درحالیکه پرطرفدارترین تالاب کشور از نظر زیستگاه پرندگان و موجودات آبزی به علت ایجاد سدهای متعدد دربالادست و فعالیت شرکت های نفتی نابود شده است.
کاهش مساحت تالاب هورالعظیم به کمتر از 30 هزار هکتار/تولید گندم امسال دشت آزادگان به 40 هزار تن رسید نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس،گفت:درحال حاضر تمام نگاه ها به سمت نابودی دریاچه ارومیه است درحالیکه پرطرفدارترین تالاب کشور از نظر زیستگاه پرندگان و موجودات آبزی به علت ایجاد سدهای متعدد دربالادست و فعالیت شرکت های نفتی نابود شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/64740.jpg کاهش,مساحت,تالاب,هورالعظیم,به,کمتر,از,30,هزار,هکتار/تولید,گندم,امسال,دشت,آزادگان,به,40,هزار,تن,رسید Icana

ناصر صالحی نسب درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تالاب هور العظیم منبع درآمد و تأمین کننده معیشت هزاران کشاورز و دامدار بوده است،گفت: در سنوات گذشته به منظور اشتغال زایی پایدار،تالاب هور العظیم از نظر صیادی،گاومیش داری،حصیربافی و نی بافی بسیار حائز اهمیت بود.

مساحت تالاب هورالعظیم به کمتر از 30 هزار هکتار رسید

 نماینده مردم دشت آزادگان و هویزهدرمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه به علت عدم تعیین حقآبه مورد نیاز در حال حاضر مساحت 150 هزار هکتاری تالاب هورالعظیم به کمتر از 30 هزار هکتار رسیده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با انتقاد از اینکه در حال حاضر تمام نگاه های کشور به سمت نابودی دریاچه ارومیه است،اظهارداشت:پرطرفدارترین تالاب کشور از نظر زیستگاه پرندگان و موجودات آبزی تالاب هورالعظیم بوده است که متأسفانه اکنون به علت ایجاد سدهای متعدد دربالادست و فعالیت شرکت های نفتی نابود شده است.

 صالحی نسب،افزود: به علت بی تدبیری وزارت نیرو و وزارت نفت بسیاری از فرصت های شغلی از کشاورزان و دامداران حاشیه تالاب هور العظیم گرفته شد به طوری که برخی از این اقشار کوچ کردند و برخی دیگر با بیکاری مواجه شدند که این معضل بیکاری باعث ناهنجاری های اجتماعی و اقتصادی شده است.

تولید گندم امسال دشت آزادگان به 40 هزار تن رسید

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزهدرمجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه در چند سال گذشته شهرستان دشت آزادگان و هویزه رتبه سوم استانی را در بخش کشاورزی به خود اختصاص داده بود،تصریح کرد: سالانه حدود 160 هزارتن تولید گندم در دشت آزادگان بود که متأسفانه امسال به علت مدیریت بسیار ضعیف مسئولان دولتی،کمبود آب و عدم توسعه زهکشی به 40 هزار تن رسیده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت:به هیچ عنوان قابل قبول نیست که کشاورزی شهرستانی که روزی رتبه سوم در خوزستان و قطب کشاورزی در سطح کشور را دارا بوده به دلیل کمبود شدید آب و عدم نوسازی و تجهیز اراضیبه نابودی کشانده شده است.

بی عدالتی در توسعه کشاورزی دشت آزادگان نسبت به سایر شهرستان های استان

صالحی نسب،بااشاره به شاخص های استان خوزستان،افزود: متأسفانه شهرستان دشت آزادگان که حدود 400 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی دارد، در میان دیگر شهرستان های استان از نظر توسعه و ایجاد زیر ساختهای کشاورزی از یک تبعیض و بی عدالتی بسیار مشهودی رنج می برد.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزهدرمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: در حالی شهرستان های شمال و شرق خوزستان مجهز به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار،شبکه ها و کانال های آبیاری و زهکشی شده اند که به هیچ عنوان استعدادی در بخش کشاورزی و کشت محصولات کشاورزی چون گندم ندارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت:متأسفانه تاکنون اعتباری ازسوی مسئولان ذی ربط در خصوص ایجاد سیستم های نوین آبیاری و تأمین آب کشاورزی دشت آزادگان نسبت به اراضی موجود، تخصیص نشده است که وزارت جهاد کشاورزی باید هر چه سریعتر پاسخگوی این امر باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet