ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/06/13 08:53:00
سرویس اقتصادی
صالحی نسب خبرداد:

استخراج روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه از میادین دشت آزادگان و هویزه تا سال 97 /ضرورت تأمین15 هزار و 400 فرصت شغلی سلب شده

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس،گفت: علی رغم تأمین ۵۰درصد نفت استخراجی کشور از میادین دشت آزادگان، متأسفانه به علت استفاده از نیروهای غیربومی در شرکت های نفتی در حال حاضر نرخ بیکاری در این شهرستان ۳۶/۷درصد است.
استخراج روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه از میادین دشت آزادگان و هویزه تا سال 97 /ضرورت تأمین15 هزار و 400 فرصت شغلی سلب شده نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس،گفت: علی رغم تأمین 50درصد نفت استخراجی کشور از میادین دشت آزادگان، متأسفانه به علت استفاده از نیروهای غیربومی در شرکت های نفتی در حال حاضر نرخ بیکاری در این شهرستان 36/7درصد است. https://cdn.icana.ir/d/019/55115.jpg استخراج,روزانه,یک,میلیون,و,200,هزار,بشکه,از,میادین,دشت,آزادگان,و,هویزه,تا,سال,97,/ضرورت,تأمین15,هزار,و,400,فرصت,شغلی,سلب,شده Icana

ناصر صالحی نسب درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مشکلات بخش صنعت شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در استان خوزستان،گفت: حدود 27 درصد ذخایر نفتی کشور در دشت آزادگان و هویزه وجود دارد که در برنامه کلی کشور تا سال 97 برداشت و استخراج نفت از میادین نفت دشت آزادگان و هویزه روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه است.

تأمین 50درصد نفت استخراجی کشور از میادین دشت آزادگان

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزهدرمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:50درصد نفت استخراجی کشور از میادین نفتی دشت آزادگان تأمین می شودکه با فعالیت شرکت های نفتی حدود 109 هزار هکتار از اراضی کشاورزی جنوب دشت آزادگان و هویزه و 45 هزار هکتار اراضی شمال دشت آزادگان از سوی وزارت نفت و شرکت های نفتی از مردم گرفته شد.

این نماینده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت:اگرهر ده هکتار اراضی کشاورزی یک فرصت شغلی محسوب شود این میزان خلع تصرف اراضی کشاورزی باعث سلب 15هزار و 400 فرصت شغلی از مردم شهرستان های هویزه و دشت آزادگان شده است.

ضرورت تأمین15 هزار و 400 فرصت شغلی سلب شده

صالحی نسب،افزود: حداقل خواسته مردم دشت آزادگان و هویزه از شرکت نفت تأمین15 هزار و 400 فرصت شغلی سلب شده است که متأسفانه تاکنون این مهم از سوی شرکت نفت محقق نشده است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزهدرمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: متأسفانه از حدود 9 هزار نفری که در شرکت های نفتی دشت آزادگان مشغول به کاراند حدود هزار و 500نفر نیروهای بومی و مابقی نیروهای غیر بومی هستند که این امر بیانگر عدم رعایت عدالت در بخش صنعت دشت آزادگان و هویزه است.

36/7درصد نرخ بیکاری دشت آزادگان

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت:متأسفانه امروز شهرستان دشت آزادگان از میان 1330 شهر کشور از نظر بیکاری در ردیف دهم قرار گرفته به طوری که 36/7درصد نرخ بیکاری این شهرستان است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet