هدر اصلی
1393/05/27 16:02:19
سرویس اقتصادی
حسین زاده :

هدف از بررسی سانحه سقوط هواپیما 140 مچ گیری نیست/ کمیسیون ایمنی حمل ونقل تشکیل می‌شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه هدف از بررسی همه جانبه سانحه سقوط هواپیما مچ گیری نیست،گفت:کمیسیون ایمنی حمل ونقل تشکیل می‌شود.
هدف از بررسی سانحه سقوط هواپیما 140 مچ گیری نیست/ کمیسیون ایمنی حمل ونقل تشکیل می‌شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه هدف از بررسی همه جانبه سانحه سقوط هواپیما مچ گیری نیست،گفت:کمیسیون ایمنی حمل ونقل تشکیل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43996.jpg هدف,از,بررسی,سانحه,سقوط,هواپیما,140,مچ,گیری,نیست/,کمیسیون,ایمنی,حمل,ونقل,تشکیل,می‌شود Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری تشکیل جلسه روز گذشته کمیته بررسی سانحه سقوط هواپیمای ایران 140در وزارت راه و شهرسازی، گفت:  کمیته های 11 گانه بررسی این سانحه تشکیل شده و در حال گردآوری آمار و اطلاعات هستند و در حال حاضر گزارش هایی از پیش فرضهایی که در مورد سانحه مطرح بوده تهیه شده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احتمال داده شده بود که امکان دسترسی به اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده کم باشد، افزود: خوشبختانه اینطور نیست و به اطلاعات دسترسی خوبی داریم و در حال بررسی این اطلاعات هستیم.

عضو ناظر مجلس در کمیته بررسی سانحه سقوط ایران 140 تصریح کرد: از این به بعد جلسات کمیته تخصصی بررسی سانحه سقوط ایران 140 تا زمانی که به نتیجه قطعی و کامل برسیم یکشنبه هر هفته برگزار می شود و کارگروه ها به صورت تخصصی گزارش ارائه می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: ما نمایندگان مجلس و مسئولان حوزه راه و شهرسازی به یک نقطه اشتراک،  زبان و گفتمان مشترک  رسیدیم و آن این نکته است که برای ما ایمنی در حوزه حمل و نقل به خصوص حمل  و نقل هوایی از هر موضوعی مهمتر است.

حسین زاده با تاکید بر اینکه اولویت کمیسیون عمران مجلس  ایمنی حمل ونقل است، ادامه داد:  بر مبنای این موضوع تمام مصالح و موضوعات پیرامونی سانحه سقوط ایران 140  را بررسی خواهیم کرد وتلاش داریم به صورت جدی و با حساسیت کامل  این سانحه را بررسی و پیگیری کنیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه هدف از بررسی همه جانبه سانحه سقوط هواپیما مچ گیری نیست، افزود: آنچه که وظیفه ما است و به آن اعتقاد داریم،  ایجاد اعتماد و شفاف سازی است که آخوندی وزیر راه و شهرسازی هم در این مورد با ما هم عقیده است.

وی با تاکید بر اینکه باید اطلاعات و گزارش های لازم در مورد سقوط هواپیما در اختیار مردم قرارگیرد، تصریح کرد: مردم حق دارند بدانند علل و عوامل وقوع این سانحه چه بوده است. 

حسین زاده از وقوع سانحه سقوط ایران 140 به عنوان یک پروژه یاد کرد وگفت:  بررسی این سانحه یک پروسه دارد و بحث اصلی  ایمن سازی حمل و نقل هوایی است در همین راستا در جلسه روز گذشته کمیته بررسی سانحه سقوط ایرا 140 به این نتیجه رسیدیم که این کمیته جلسات خود را به صورت دائمی برگزار کند و به کمیسیون ایمنی حمل و نقل هوایی تبدیل شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در صورت تشکیل این کمیسیون موضوعات پیرامون حمل و نقل هوایی مورد برسی قرار گرفته و شاهد  بهبود و توسعه این بخش خواهیم بود و اخوندی وزیر راه و شهرسازی از این موضوع استقبال کرد.

حسین زاده گفت: چنانچه کمیسیون ایمنی حمل و نقل هوایی تشکیل و بروز سوانحی مانند سقوط ایران 140 عامل یابی شود قطعا  از تکرار چنین حوادثی پیشگیری و حداقل سوانحی از این نوع نخواهیم داشت.

وی با یاداوری اینکه پیش از این دولت لایحه ای  به عنوان تشکیل کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه ها ارائه کرده بود، افزود: مجلس این لایحه را به منظور تغییر و تبدیل آن به کمیسیون ایمنی حمل و نقل و پوشش  تمام حوزه های حمل و نقل کشور به دولت بازگرداند که امیدواریم با ارائه مجدد این لایحه تشکیل کمیسیون مذکور عملیاتی شود.

حسین زاده با بیان اینکه حادثه ناگوار سقوط ایران 140  مشکلات عدیده ای را برای شهروندان بوجود اورد، تاکید کرد: مردم شک نداشته باشند کمیته تشکیل شده برای بررسی این سانحه  به صورت جدی پیگیر موضوع است و با قاطعیت کامل برخورد خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کمیته بررسی سانحه سقوط ایران 140  تلاش دارد ضمن عامل یابی برنامه ریزی لازم برای کاهش ضریب خطاهای موجود در حمل و نقل هوایی را انجام دهد، تصریح کرد: در این رابطه همکاریهای خوبی بین مجلس،  وزارتخانه و کمیته های تشکیل شده وجود دارد و به زودی نتایج خوبی خواهیم گرفت./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet