عید سعید غدیرخم
1393/06/09 08:53:29
سرویس اقتصادی
صالحی نسب تأکید کرد:

ضرورت ساخت تأسیسات پتروشیمی در میادین نفتی دشت آزادگان

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس،گفت: درحال حاضر دولت اقدام به احداث خط لوله۱۸۰ کیلومتری انتقال خوراک پتروشیمی از دشت آزادگان به بندر ماهشهر کرده به همین علت اگر دولت به احداث تأسیسات پتروشیمی در میادین دشت آزادگان کند بی شک مشکل بیکاری جوانان دشت آزادگان حل خواهد شد.
ضرورت ساخت تأسیسات پتروشیمی در میادین نفتی دشت آزادگان نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس،گفت: درحال حاضر دولت اقدام به احداث خط لوله180 کیلومتری انتقال خوراک پتروشیمی از دشت آزادگان به بندر ماهشهر کرده به همین علت اگر دولت به احداث تأسیسات پتروشیمی در میادین دشت آزادگان کند بی شک مشکل بیکاری جوانان دشت آزادگان حل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/52668.jpg ضرورت,ساخت,تأسیسات,پتروشیمی,در,میادین,نفتی,دشت,آزادگان Icana

ناصر صالحی نسب در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،درخصوص عملکرد ضعیف وزارت نفت در بحث احداث تأسیسات نفتی درشهرستان دشت آزادگان،گفت: درحال حاضر تراکم صنایع پتروشیمی در بندر امام و بندر ماهشهر بیداد می کند به طوری که افزایش سطح آلایندگی باعث اعتراض مردم و مجمع نمایندگان استان خوزستان شده است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:با توجه به اینکه حدود27 درصد ذخایر نفتی کشور در دشت آزادگان و هویزه موجود است متأسفانه تا به امروز فقط استخراج نفت از میادین در این منطقه از سوی شرکت های نفتی صورت گرفته است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت: اگر بحث رعایت عدالت و نبود مشکلات زیست محیطی باشد علاوه بر تالاب هورالعظیم، ان جی ال 3200 که یکی از بزرگترین پالایشگاه گازی است در شهرستان دشت آزادگان و هویزه وجود دارد به همین جهت وزارت نفت باید صنایع پتروشیمی را مکلف کند که در کنار ان جی ال و تأمین کننده خوراک پتروشیمی ها در بالای میادین دشت آزادگان تأسیسات پتروشیمی و پالایشگاهی احداث کنند.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:خوراک پتروشیمی بندر ماهشهر از سوی میادین نفتی دشت آزادگان تأمین می شود به همین جهت چرا به منظور ایجاد اشتغال پایدار در منطقه دشت آزادگان،کاهش تراکم صنعت و سطح آلایندگی در بندر ماهشهر و بندر امام تأسیسات پتروشیمی در دشت آزادگان احداث نشود؟

این نماینده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت: درحال حاضر دولت اقدام به احداث خط لوله180 کیلومتری انتقال خوراک پتروشیمی از دشت آزادگان به بندر ماهشهر کرده به همین علت اگر دولت به احداث تأسیسات پتروشیمی در بالای میادین دشت آزادگان کند بی شک این عملکرد به صرفه اقتصادی خواهد بود و بسیاری از مشکلات زیست محیطی بندر امام و بندر ماهشهر و بیکاری جوانان دشت آزادگان راحل خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت:به علت وجود بازارچه مرزی چذابه می توان کانال صادراتی بسیار خوبی هم با کشورهای مرزی داشته باشیم.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet