ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/27 15:52:35
سرویس اقتصادی
آلیا در تشریح سفر دو روزه گروه پارلمانی ایران – هند به منطقه آزاد چابهار :

فعالیت چینی ها در منطقه آزاد چابهار پررنگ تر از حضور هندی ها است

عضو گروه پارلمانی ایران _ هند با بیان اینکه هندی ها در بخشی از منطقه آزاد چابهار مستقر و به فعالیت در بخش طلا مشغول شدند، افزود: هندی ها بخشی از طلای ساخته شده توسط خودشان را به داخل کشور و بخشی دیگر را به خارج از کشور صادر می کنند.
فعالیت چینی ها در منطقه آزاد چابهار پررنگ تر از حضور هندی ها است عضو گروه پارلمانی ایران _ هند با بیان اینکه هندی ها در بخشی از منطقه آزاد چابهار مستقر و به فعالیت در بخش طلا مشغول شدند، افزود: هندی ها بخشی از طلای ساخته شده توسط خودشان را به داخل کشور و بخشی دیگر را به خارج از کشور صادر می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43025.jpg فعالیت,چینی,ها,در,منطقه,آزاد,چابهار,پررنگ,تر,از,حضور,هندی,ها,است Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر دو روزه گروه پارلمانی ایران – هند به منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه مسئولان کشور هند نسبت به همکاری در منطقه آزاد چابهار اظهار تمایل زیادی دارند به همین دلیل برای بررسی شرایط به چابهار سفرکردیم، گفت: منطقه آزاد چابهار ظرفیت های توسعه ای زیادی در بحث اقتصادی و تجاری دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هندی ها در بخشی از منطقه آزاد چابهار مستقر و به فعالیت در بخش طلا مشغول شدند، افزود: هندی ها بخشی از طلای ساخته شده توسط خودشان را به داخل کشور و بخشی دیگر را به خارج از کشور صادر می کنند.

وی با بیان اینکه حضور و فعالیت چینی ها در منطقه آزاد چابهار پررنگ تر از حضور هندی ها است، گفت: در صحبت با مدیر عامل این منطقه متوجه شدیم که هندی ها برای همکاری در این منطقه پیگیری هایی انجام می دهند اما برای برنامه ریزی جهت حضورشان قدمی جلو نمی گذارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه منطقه آزاد چابهار محور توسعه شرق کشور است، تصریح کرد: این منطقه شاهراه ارتباطی بین ایران و هند است که حضور هندی ها نیز موجب ارتباط این شاه راه با سایر کشورها می شود.

وی با اشاره به مشکلات و فعالیت های موجود در این منطقه آزاد که نیاز به حمایت دارد، گفت: ملحق شدن بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهاراز جمله دغدغه های این منطقه است.

آلیا با اشاره به بحران آب که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته اکثر جنگ های آینده مربوط به آن است، گفت: ظرفیت های خوبی برای بهره برداری از تجهیزات آب شیرین کن از دریای عمان در منطقه آزاد چابهار وجود دارد؛ البته یکی از سرمایه گذاران این اقدام را شروع کرده و وارد جزئیات مربوط به آن نیز شده است.

وی با بیان اینکه تامین آب منطقه و رساندن آن به استان های همجوار به سرمایه گذاری موثری نیاز دارد، ادامه داد: این اقدامات باید مورد حمایت جدی قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهاجرت برخی افراد با انگیزه از شهرهای مختلف کشور به این منطقه و احداث استخرهای پرورش میگو در چابهار، تصریح کرد: این افراد به کار خود بسیار علاقمند بوده و برای توسعه فعالیت خود نیاز به وام دارند، بنابراین از آنجا که میگو های پرورش یافته برای صادرات بسیار مفیدند لازم است حمایت هایی در این زمینه نیز صورت گیرد.

عضو گروه پارلمانی ایران _ هند با اشاره به پیشرفت صنعت توریسم در منطقه آزاد چابهار گفت: ساحل ها و دشت های خوب و سالمی در این منطقه وجود دارد که ظرفیت گردشگری دارند، بنابراین برای توسعه آن باید فرودگاه و تسهیلاتی متناسب با جذب گردشگراحداث و تسهیلاتی را برای این امر در نظر گرفت.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet