ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/28 09:44:20
سرویس فرهنگی
پیرمؤذن پیشنهاد داد:

تعریف جایگاه مشخص در سطح شهر برای ساماندهی موسیقی خیابانی/موسیقی خیابانی سرکوب نشود

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: افزایش نشاط و موسیقی حلال و بها دادن به جلوه های هنری باید به جد مورد حمایت و ستایش در سال همنشینی فرهنگ و اقتصاد قرار بگیرد.
تعریف جایگاه مشخص در سطح شهر برای ساماندهی موسیقی خیابانی/موسیقی خیابانی سرکوب نشود عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: افزایش نشاط و موسیقی حلال و بها دادن به جلوه های هنری باید به جد مورد حمایت و ستایش در سال همنشینی فرهنگ و اقتصاد قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/73361.jpg تعریف,جایگاه,مشخص,در,سطح,شهر,برای,ساماندهی,موسیقی,خیابانی/موسیقی,خیابانی,سرکوب,نشود Icana

کمال الدین پیرمؤذن، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر فرمایشات پیامبر اکرم(ص) گفت: ایشان در احادیث خود اشاره داشته اند که بازی و بازیچه داشته باشید چرا که دوست ندارم اسلام به خشونت شناخته شود، همچنین آموزه های قرآنی نیز تأکید دارد که حلال خدا را حرام نکنیم.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: همه این موارد نشان می دهد افزایش نشاط و موسیقی حلال و بها دادن به جلوه های هنری باید به جد مورد حمایت و ستایش در سال همنشینی فرهنگ و اقتصاد قرار بگیرد.

وی افزود: در تمام ممالک دنیا موسیقی خیابانی دیده می شود که بعضی از آنها سنتی و برخی دیگر برای کسب درآمد است که در هر صورت در عموم فرهنگ ها رواج دارد.

پیرمؤذن در ادامه به موسیقی در ایران اشاره کرد و گفت: در ایران اسلامی هم در برخی از شهرها موسیقی خیابانی یا تک نوازی با صدای همان نوازنده مشاهده می شود که من به نوبه خودم انتظام، انسجام و بها دادن به جلوه های هنری را در جایگاه های خاصی از متولیان فرهنگ، شهرداری و وزارت فرهنگ و ارشاد خواستارم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه گروه های موسیقی خیابانی را نباید سرکوب کرد، گفت: حدیث داریم انسان را از هرچه منع کنی حریص می شود همچنین باید به فکر پیشرفت فرهنگ ریشه دار خودمان در عرصه موسیقی باشیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: می توان موسیقی خیابانی را در محله هایی که بدون سر و صداست در اختیار هنردوستان قرار داد و با تعریف جایگاه های مشخصی این جلوه های هنری را از طریق هنرمندانی که اکثرا به واسطه مشکلات مالی اقدام به این فعالیت می کنند، نمایش داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet