هدر اصلی
1393/05/28 16:52:37
سرویس اقتصادی
ایرانپور:

حذف دلالان میوه با تقویت تعاونی ها/ سازمان تعزیرات نقش پر رنگ تری در بازار میوه و تره بار ایفا کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: برای حذف دلالان از بازار محصولات کشاورزی باید تعاونی های متعلق به کشاورزان را تقویت کرد.
حذف دلالان میوه با تقویت تعاونی ها/ سازمان تعزیرات نقش پر رنگ تری در بازار میوه و تره بار ایفا کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: برای حذف دلالان از بازار محصولات کشاورزی باید تعاونی های متعلق به کشاورزان را تقویت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44855.jpg حذف,دلالان,میوه,با,تقویت,تعاونی,ها/,,سازمان,تعزیرات,نقش,پر,رنگ,تری,در,بازار,میوه,و,تره,بار,ایفا,کند Icana

علی ایرانپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خروج دلالان از میادین میوه و تره بار و حضور آنها در مزارع کشاورزی گفت: برای پیشگیری از این وقایع، باید به فکر حذف دلالان از بازار محصولات کشاورزی بود و مهمترین راهکار حذف آنها، تقویت نقش تعاونی های متعلق به کشاورزان است، یعنی شرکت هایی که سهامداران آن، خود کشاورزان باشند باید ایجاد و تقویت شوند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت های تعاونی می توانند محصولات را از کشاورزان خریداری و بدون حضور واسطه، به میادین عرضه کنند، اما اکنون به دلیل ضعف مالی تعاونی ها و کشاورزان، دلالان از آب گل آلود ماهی گرفته و با واسطه گری، سودهای کلان به جیب می زنند.

وی تصریح کرد: همچنین یکی دیگر از دلایل تمایل کشاورزان برای معامله با دلال، سختی شرایط نگهداری محصولات است که باعث می شود محصول خود را با قیمت نازل به واسطه فروخته و دلال نیز با هر قیمتی آن را در میادین میوه و تره بار عرضه کند.

وی ادامه داد: به هرحال آنچه که می تواند دلالان را از فرآیند واسطه گری حذف کند، تقویت تعاونی های وابسطه به کشاورزان و دولت است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلی همچنین در واکنش به حضور دلالان بر سر مزارع و چاله اندازی در فرآیند عرضه گفت: سازمان تعزیرات به عنوان دستگاه نظارتی، باید در این شرایط نقش پررنگ تری را ایفا کند و تا زمانیکه یک عزم جدی برای برخورد با واسطه گری وجود نداشته باشد، این معضل ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم مبارکه در مجلس تصریح کرد: با حذف دلالان و اجرای فرآیند نزدیکی سفره به مزرعه، هم از مصرف کننده حمایت خواهد شد و هم از کشاورز، که منافع آن به جیب همگان سرازیر می شود، از این رو ضروری است که هرچه زودتر مقدمات آن فراهم گردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet