هدر اصلی
1393/05/31 11:50:38
سرویس بین الملل
شوهانی مطرح کرد:

آمریکا آتش‌بیار معرکه دو کره

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا تنش و التهاب بین دو کره را تشدید می‌کند، گفت: حضور نیروهای نظامی غرب آسیای جنوب شرقی را ناامن کرده است.
آمریکا آتش‌بیار معرکه دو کره عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا تنش و التهاب بین دو کره را تشدید می‌کند، گفت: حضور نیروهای نظامی غرب آسیای جنوب شرقی را ناامن کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/58054.jpg آمریکا,آتش‌بیار,معرکه,دو,کره Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک آمر یکا و کره جنوبی، تصریح کرد: آمریکا با توجه به استقرار دو هم‌پیمان استرتژیک خود یعنی ژاپن و کره جنوبی حساسیت خاصی بر آسیای جنوب شرقی دارد.

نماینده مردمایلام، ایوان، مهران و چرداول در مجلس شورای اسلامی، افزود: نیروهای نظامی آمریکا در کره جنوبی پایگاه دارند و همین حضور نظامی باعث نارضایتی شهروندان این کشور شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم با بیان اینکه آمریکا آتش‌بیار معرکه دو کره است، ادامه داد: مردمان دو کره از یک ملیت و فرهنگ مشترک برخوردار هستند ولی آمریکا با توجه به منافع بلند مدتی که در این منطقه دارد به صورت دائمی میان این دو کشور اختلاف افکنی می‌کند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به تجربه حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه تصریح کرد: کشورهای مثل ژاپن و کره جنوبی باید به این درک برسند که حضور نظامی آمریکا و غرب در آسیای جنوب شرقی نه تنها امنیت را به ارمغان نخواهد آورد بلکه همانند خاورمیانه موجبات ناامنی این منطقه را رقم می‌زند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری رزمایش‌های سالانه آمر یکا با نیروهای نظامی کره جنوبی بهانه‌ای است تا هر سال آتش اختلافات کره جنوبی و شمالی سوزاننده باقی بماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet