هدر اصلی
1393/05/31 11:39:51
سرویس اقتصادی
نادران:

مشکل کمبود آب کشور در سوءمدیریت است نه منابع مالی

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس گفت: مشکل کمبود آب کشور کمبودمنبع مالی نیست مشکل سوءمدیریت در حوزه آب است.
مشکل کمبود آب کشور در سوءمدیریت است نه منابع مالی عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس گفت: مشکل کمبود آب کشور کمبودمنبع مالی نیست مشکل سوءمدیریت در حوزه آب است. https://cdn.icana.ir/d/019/52528.jpg مشکل,کمبود,آب,کشور,,در,سوءمدیریت,است,نه,منابع,مالی Icana

الیاس نادران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،‌ گفت: انتظار نمایندگان مجلس از دولت تدبیر و امید که یک سال است از زمان فعالیت آن می گذرد این است که در حوزه آب تدبیرداشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جبران کمبود آب نه نیازی به طرح دارد نه لایحه، ‌گفت: وزارت نیرو اختیاراتی داشت که درراستای کمبود آب می توانست از آن استفاده کند اما متاسفانه برآوردهای درستی از اوضاع آبی کشور نداشتند.

وی افزود: بحران کنونی آب اختصاص به تهران ندارد و بسیاری از شهرهای بزرگ کشور به خصوص فلات مرکزی کشور دچار مشکل کم آبی هستند که اگر چاره اندیشی نکنند دچار بحران های جدی خواهیم شد.

عضو کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از توقف طرح قطع آب پرمصرفها از سوی وزارت نیرو،‌ گفت: چرا وزارت نیرو این شجاعت و شهامت را به خرج نمی دهد که به وظیفه قانونی خود درست عمل کند.

نادران افزود: مدیران اجرایی که برآورد درستی از سیکل های آب کشور ندارند و پیش بینی لازم را برای تامین آب نمی کنند که این هم مستلزم مدیریت عرضه و هم تقاضاست.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه همه بخش های آب باید مدیریت شود، ‌افزود: بسیاری از اقدامات کوتاه مدت می توانست نتیجه بدهد تا وقتی که فرصت اقدامات بلند مدت هم فراهم شود اما وزارت نیرو هیچ تدبیری در یک سال گذشته برای مدیریت عرضه و تقاضا نیاندیشید.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس درباره طرح برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کم آبی، گفت: مشکل آب کشور منبع مالی نیست مشکل سوءمدیریت در حوزه آب است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet