انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/02 13:31:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده پاوه و جوانرود: سردمداران استکبار جهانی، هنوز ملت ایران را نشناخته‌اند

نماینده مردم پاوه و جوانرود تصریح کرد: سردمداران استکبار جهانی، هنوز ملت ایران را نشناخته‌اند و هر از چند گاهی از سر ناکامی یا از سر غرور و نخوت حرفهایی می‌زنند که بیانگر عدم درک درست آنان از ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ مصطفی محمدی، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: با عنوان سرباز کوچکی از دیار دلیرمردان و شیرزنان منطقه کردنشین غرب کشور که سالها خاک پاک جبهه‌های ایران،‌ توتیای چشم نموده است و هنوز آثار جراحتهای دوران بیاد ماندنی جهاد و رزم بی‌امان با دشمن تا به دندان مسلح بر بدنم نمایان است و تا کنون نیز قریب به 8 سال افتخار نمایندگی مردمانی آزاد و نجیب و سرفراز برعهده داشته‌ام، بشدت متعجبم که چگونه است سردمداران استکبار جهانی، هنوز ملت ایران را نشناخته‌اند و هر از چند گاهی از سر ناکامی یا از سر غرور و نخوت حرفهایی می‌زنند که بیانگر عدم درک درست آنان از ملت ایران و مکتب پویا و صلح‌جوی اسلام عزیز است.

وی افزود: ملتهای آزاده دنیا نیز می‌دانند که آمریکا و ایادی و اذنابش بجای اینکه هزاران مشکل ریز و درشت داخلی خود را حل کنند با فرافکنی ناکامیهای خویش و سرمست از غرور و جاه‌طلبی، مستانه بدنبال آشوب و اختلاف‌افکنی در سایر ملتهای دنیا بویژه خاورمیانه بزرگ هستند و چه زیبا و خردمندانه مقام معظم رهبری بعنوان جانشین و خلف صالح حضرت امام راحل خمینی کبیر(ره) پیامبرگونه فرمودند روزی خواهد رسید که بوش و حاکمان آمریکا در دادگاه بین‌المللی محاکمه خواهند شد.

نماینده مردم پاوه و جوانرود اظهار داشت: این پیش‌بینی خردمندانه از انسان صالح، عابد و زاهد با هوشمندی و ذکاوت مقام معظم رهبری، اینجانب را بیاد پیش‌بینی امام راحل می‌اندازد که در یکجا طی نامه‌ای به گورباچف رئیس‌جمهور وقت شوروی سابق متذکر شدند که: «از این به بعد کمونیست را باید در موزه‌های تاریخ جستجو کنید»؛ یا درباره صدام افلقی با بیانی بدین مضمون فرمودند: «صدام چنان ذلیل خواهد شد که قدرت خودکشی را هم نخواهد داشت».

محمدی ادامه داد: اینک سردمداران کاخ سفید زمزمه قرار دادن سپاه پاسداران را در فهرست گروهکهای تروریستی سر دادند، ‌غافل از اینکه مردم هوشمند ایران واقفند که بنیانگذار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود. ضمن اینکه همه ملت می‌دانند تروریسم دولتی کدام کشورها هستند و کدام دولتها تروریسم را پرورش دادند و همواره از آن حمایت کردند.

نماینده پاوه اظهار داشت: من بعنوان خادم ملت ایران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توصیه می‌کنم مبتنی بر مبانی حقوق و فارغ از فشارهای سیاسی آمریکا بعنوان ژاندارم بین‌المللی با موضوع هسته‌ای ایران که محصول فکر و اندیشه جوانان ایرانی و در راستای صلح و دوستی از آن استفاده می‌شود برخورد کنند و بیش از این با موضوع هسته‌ای همانند سایر موضوعات دوگانه برخورد نکنند. وی افزود: چگونه است اسراییل مجهز به زرادخانه‌های هسته‌ای است و هیچ تعهد بین‌المللی را هم نمی‌پذیرد و همواره همانند غده سرطانی منطقه و جهان را تهدید می‌کند، همچون زنگی مست بحال خود رها شده است و حتی بشدت از سوی مدعیان صلح و امنیت جهانی مبارزه با تروریسم نیز حمایت می‌شود اما ملت ایران از دستیابی به این حق مسلم صلح‌جویانه خود باید محروم باشند. این با کدام منطق جهانی همخوانی دارد؟ امیدوارم این حاکمان بر سر عقل بیایند و بیش از این خود را در بین ملتهای حق‌طلب و آزاده جهان منفور و مطرود ننمایند.

مصطفی محمدی در بخش دوم نطق خود گفت: مردم شریف و آزاده ایران،‌ انقلاب،‌ اسلام، امام و رهبری انقلاب خویش را دوست دارند و برای حفظ این دستاورد جانفشانیها کردند و همواره در همه صحنه‌های انقلاب، حضور پرشور و انقلابی داشتند اما حیف از استخوانهای این ملت گرانقدر که زیر بار سنگینی گرانی، فقر،‌ بیکاری و آسیبهای اجتماعی خرد شود. هرچند دولت عدالتمحور امیدهای تازه‌ای با شعار عدالت اجتماعی و جریان سهم عدالت در دل اقشار مختلف جامعه ایجاد کرد اما متأسفانه عدم اجرای بموقع سیاستهای عادلانه رئیس‌جمهور محترم دلسوزان نظام را دلسرد می‌کند.

نماینده پاوه افزود: سعی نشود با دادن آمارهای تازه مشکلات مردم پوشانده شود. لذا همانگونه که بارها مقام عظمای ولایت و رهبری سیاه‌نمایی را مطرود و مردود دانسته‌اند. سپیدنمایی وضع کشور را نیز معظم‌له مطرود و محکوم می‌نمایند. آنچه مسلم است با واقع‌بینی و درک درست مشکلات و معضلات کشور و شناخت فشارهای وارده بر مردم با تصمیمهای درست برای حل و فصل کشور برنامه‌ریزی شود.

محمدی با بیان اینکه لایحه جهتگیری اصل (44) قانون اساسی که با درایت و هدایت مقام معظم رهبری در دستور کار مجلس محترم و در حال بررسی است برای رهایی اقتصاد کشور از بن‌بست کنونی امیدبخش است، گفت: لایحه خدمات کشوری باید بزودی در دستور کار مجلس قرار گیرد.

نماینده مردم پاوه و جوانرود درادامه نطق پیش از دستور خود گفت: اگر اندکی منصفانه قضاوت کنیم خدمات نظام اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق کردنشین غرب کشور برکسی پوشیده نیست و این مهم میسر نمی‌شد مگر با تأکیدات بنیانگذار کبیر نظام ااسلامی و مقام معظم رهبری.

محمدی از وزارت نفت برای گازرسانی به شهرستانهای پاوه و جوانرود و احداث پالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای در کرمانشاه، از وزارت رفاه برای سرمایه‌گذاری 80 درصدی در پالایشگاه جدید آناهیتا، از وزرات نیرو بخاطر اجرایی نمودن سدهای منطقه و جلوگیری از آبهای خروجی مرزی و آبرسانی به شهرها و روستاهای منطقه و ایجاد نیروگاه و پستهای برق، از وزارت راه بخاطر شروع راه‌آهن کرمانشاه و توسعه فرودگاه کرمانشاه، از وزیر مسکن برای اجرای تبصره 6 در  این استان و از سازمان تربیت بدنی بخاطر اجرای مصوبه سفر ریاست محترم جمهوری در احداث 29 سالن ورزشی و دهکده‌المپیک کرمانشاه تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از وزارت محترم کار و امور اجتماعی بخاطر بنگاههای زودبازده اظهار داشت: انتظار می‌رود با افزایش 500 میلیون تومان اعتبار از محل بنگاه‌های زود‌بازده به استان مساعدت شود.

نماینده پاوه همچنین صمیمانه از توجه نظام اسلامی بویژه از مقام معظم رهبری سپاسگزاری نمود و ابراز امیدواری کرد سفر پرخیر و برکت معظم‌له نقطه پایانی باشد بر آرزوی چندین و چندساله مردم این مناطق برای زیارت پیر مراد خویش و رفع آثار محرومیت از چهره این مردم غیور و سرافراز، ان‌شاء‌الله.

محمدی از وزارت راه خواست تا  از محل صرفه‌جویی بنزین برای اتمام راه‌آهن غرب کشور که طبق قول و تعهد وزیر محترم تا سال 88 باید به بهره‌برداری برسد و آسفالت راههای روستایی استان که از میانگین کشور پایین‌تر است بویژه راه‌های بین‌شهری کرمانشاه _ پاوه _ جوانرود اقدامات لازم را مبذول دارند.

وی همچنین اجرای سدهای مصوبه سفر ریاست جمهوری و پستهای برق را از وزارت نیرو خواستار شد.

از وزارت کشور تقاضا دارم با توجه به وضعیت درآمدی شهرداریهای کوچک توجه بیشتری به محرومیت منطقه و شهرداریهای آنها شود.

محمدی بابیان اینکه پرونده ارتقاء دهستان میرآباد و تابع شهرستان مدت زیادی در وزارت کشور می‌باشد و دارای شرایط لازم برای ارتقاء به بخش نیز می‌باشد، خواستار تسریع برای اقدام در این زمینه شد..

وی همچنین اجرای قانون ساماندهی مبادرات مرزی در مرزهای پاوه، جوانرود در خصوص بازارچه‌های مرزی را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet