هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمدی در نطق میان دستور:

جمهوری اسلامی ایران دانش صلح‌آمیز هسته‌ای را حق خود می‌داند

سرویس صحن
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: جمهوری اسلامی ایران توسعه تحقیقات و نیازمندی‌های خود در حوزه دانش صلح‌آمیز هسته‌ای بر اساس معاهده ان پی تی را حق خود می‌داند.
یکشنبه 18 آبان 1393 ساعت 12:42
جمهوری اسلامی ایران دانش صلح‌آمیز هسته‌ای را حق خود می‌داند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: جمهوری اسلامی ایران توسعه تحقیقات و نیازمندی‌های خود در حوزه دانش صلح‌آمیز هسته‌ای بر اساس معاهده ان پی تی را حق خود می‌داند. http://cdn.icana.ir/d/019/84181.jpg جمهوری,اسلامی,ایران,دانش,صلح‌آمیز,هسته‌ای,را,حق,خود,می‌داند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ وحید احمدی در نشست علنی امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور خود گفت: گرچه خون سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت در صحرای کربلا به زمین ریخته شد، اما رودی همیشه جاری و پرخروش در بستر تاریخ از خود برجای گذاشت تا پایه‌های کاخ مستکبران و ظالمان را تهدید و تخریب کند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش برجسته فرهنگ عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی، استقرار، استحکام و اقتدار نظام اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست، تصریح کرد: سرفصل دروس اصلی این دانشگاه مفاهیمی چون بصیرت، اتکا به خداوند، ایستادگی، شهامت، شجاعت، صلابت، دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی، امر به معروف و نهی از منکر است و اگر این مفاهیم عمیق را از این اصل جدا کنیم، چیزی از آن باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: شاگردان این مکتب می‌دانند که اگر جامعه‌ای از مفاهیم عمیق و ماندگار عاشورا جدا گردد و از امام خویش تبعیت نکند، چه فاجعه‌ای در راه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: نوه پیامبر (ص) را ذبح می‌کنند و خاندان عترت را به اسیری می‌برند، اینگونه است که دشمن در طول تاریخ می‌خواست و می‌خواهد عاشورایی وجود نداشته باشد و یا اگر باشد، یک عاشورای نمادین باشد، یعنی هر کس هر چه بخواهد ناله و گریه کند و بر سر و سینه بزند، اما برای قدرت‌های ستمگر و ظالم، ضرری نداشته باشد.

احمدی با اشاره به سخنی از شهید آیت‌الله مطهری گفت: باید یزید زمانه را شناخت،‌ آنانی که در مکتب عاشورا درس خوانده‌اند، در شناخت یزید زمانه خطا نخواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در حالی که زمان زیادی تا پایان ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای باقی نمانده است، از طرفی به دنبال پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات اخیر آمریکا، کاخ سفید بازی جدیدی در این‌خصوص آغاز کرده است و در این جنگ کهنه و زرگری، نقش پلیس خوب و بد برای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات تعریف شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: رسانه‌های غربی از آغاز چالش جدی دولت اوباما در سیاست خارجی و خصوصاً در پرونده هسته‌ای ایران خبر داده‌اند و متاسفانه همین تحلیل از طرف برخی از رسانه‌های داخلی نیز دنبال شد، اما باید اعلام کرد که متاسفانه این آدرس غلطی بوده که در روزهای منتهی به ضرب‌الاجل هسته‌ای از سوی این رسانه‌ها مطرح شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: همه می‌دانند رویکرد سیاسی جمهوری‌خواهان به ویژه طیف موسوم به محافظه‌کاران بر همین مبنا در جنگ افغانستان و عراق در دستور کار قرار گرفت و جمهوری اسلامی ایران نیز محور شرارت شد،‌ اما واقعیت این است که دولت دموکرات باراک اوباما نیز در حقیقت همان راه را در برابر ایران در پیش گرفته است، اما تفاوت دموکرات‌ها در این است که غلی‌رغم ژست ظاهری، دشمنی بیشتری با ایران دارند.

وی با بیان اینکه سیر تصویب تحریم‌های یکجانبه آمریکا در دوره دموکرات‌ها و حتی دوران اجرای مذاکرات هسته‌ای، بیانگر واقعیت دشمنی است، گفت: مگر نه اینکه آقای اوباما به جای لغو تحریم‌ها به دنبال گزینه‌های کم‌اثرتری همانند تعلیق یا کاهش تحریم‌ها است؟ پس چطور چماق تحریم تا آخرین گام‌ها درخصوص توافق جامعه هسته‌ای باقی مانده است؟ لذا باید توجه کرد که در مذاکرات جاری صرفاً بحث هسته‌ای مطرح خواهد شد.

احمدی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، توسعه تحقیقات و نیازمندی‌های خود در حوزه دانش صلح‌آمیز هسته‌ای براساس معاهده ان‌پی‌تی را حق خود می‌داند و کوچکترین محدودیتی را نخواهد پذیرفت.

وی افزود: همه خطوط قرمز ناظر بر حفظ دستاوردهای هسته‌ای باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد و در نهایت به موجب اصل 77 ، کلیه عهدنامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

این نماینده مردم در خانه ملت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از رئیس جمهور می‌خواهم که وضعیت بخشودگی اصل وام،‌ سود و جرایم تسهیلات زلزله‌زدگان بخش دینور را که در دولت قبلی مصوب شد را مشخص و ابلاغ کند.

احمدی گفت: همچنین از دولت انتظار دارم برای رفع محرومیت‌های استانی نگاه خود را تغییر دهد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هریس در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین خواهشمندم در ارتباط با پروژه‌های ملی و نیمه‌کاره استان و مصوبات سفر مقام معظم رهبری توجه جدی صورت گیرد تا شاهد رفع بخشی از مشکلات و محرومیت‌ها باشیم. 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000