هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
منصوری آرانی در نطق میان دستور:

امر به معروف و نهی از منکر اول باید متوجه مسئولان باشد/مجلس و دولت از کش‌مکش‌های سیاسی فاصله بگیرند

سرویس صحن
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه بحث امر به معروف و نهی از منکر اول باید متوجه مسئولان باشد، گفت: در حال حاضر دولت و مجلس وارد کشمکش‌های سیاسی شده‌اند که نه مورد رضایت خداوند قرار دارد و نه مردم از آن راضی هستند.
دوشنبه 26 آبان 1393 ساعت 11:55
امر به معروف و نهی از منکر اول باید متوجه مسئولان باشد/مجلس و دولت از کش‌مکش‌های سیاسی فاصله بگیرند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه بحث امر به معروف و نهی از منکر اول باید متوجه مسئولان باشد، گفت: در حال حاضر دولت و مجلس وارد کشمکش‌های سیاسی شده‌اند که نه مورد رضایت خداوند قرار دارد و نه مردم از آن راضی هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/85170.jpg امر,به,معروف,و,نهی,از,منکر,اول,باید,متوجه,مسئولان,باشد/مجلس,و,دولت,از,کش‌مکش‌های,سیاسی,فاصله,بگیرند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباسعلی منصوری آرانی در نشست علنی امروز (دوشنبه 26 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با بیان اینکه منطقه کاشان دارای ظرفیت استانی است، گفت: علی‌رغم اینکه کاشان دارای فرمانداری ویژه است، به علت نداشتن بودجه مستقل از شرایط خوبی در ابعاد مختلف عمرانی و صنعتی برخوردار نیست و این فرمانداری ویژه هیچ کمکی به منطقه نکرده و با خلأهای زیادی روبرو هستیم.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: به‌عنوان مثال منطقه سیلک که یک میراث جهانی و ملی است به علت نبود بودجه، مشکلات بسیاری دارد. همچنین علی‌رغم اینکه کاشان قطب نساجی کشور است و تاریخ نساجی در کاشان رقم خورده، این صنعت به علت مشکلات بسیار دچار رکود شده و بسیاری از کارخانجات به علت نداشتن تسهیلات تعطیل شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی به یک بیماری مزمن در کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: اگر صادرات و واردات را در دو دسته قرار دهیم، متوجه می‌شویم کسانی که به دنبال تولید و صادرات هستند، باید برای انجام امورات خود سراغ رابطه و پارتی بروند، اما واردکنندگان که از ذی‌نفوذان هست، خودشان عین رابطه و پارتی هستند و بدون هیچ مشکلی کار خود را انجام می‌دهند.

منصوری آرانی ادامه داد: مادامی که کشور دچار این بیماری باشد نمی‌تواند تولیداتش را بر مبنای رهنمودهای رهبری انجام دهد، الا اینکه ذی‌نفوذان از بخش واردات به بخش‌های دیگر بیایند.

وی با بیان اینکه مشکل بیمه کارگران یک مشکل همیشگی است و سال گذشته تلاش کردیم تا مشکل گروهی از کارگران را حل کنیم، گفت: به دولت تذکر می‌دهیم و امیدواریم هر چه زودتر مشکلات بیمه کارگران، این قشر ضعیف جامعه را حل کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: از وزارت صنعت، درخواست داریم بحث منطقه ویژه اقتصادی کاشان را با سرعت بیشتری پیگیری کند و همچنین وزارت نفت در بحث ذخیره‌سازی بیشتر تلاش کند.

وی از وزارت کشور درخواست کرد منطقه راوند و جوشقانه به شهر و نوش‌آباد و سپیدشهر نیز به بخش ارتقا یابند و رفع محرومیت از روستاهای مختلف کاشان در دستور کار مسئولان این وزارتخانه قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امیدواریم نمایندگان در ارتباط با افزایش 20 نماینده و اختصاص آنها به مناطق محروم مساعدت کنند و مردم آران و بیدگل از نمایندگان استدعا دارند، یک نماینده به منطقه آنها اختصاص یابد تا از محرومیت‌ها خارج شوند.

منصوری آرانی خطاب به وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در تکمیل جاده آران و بیدگل به جاده قم –گرمسار تاکید کرد و گفت: برای تیم مذاکره‌کننده کشورمان آرزوی توفیق داریم و امیدواریم به لطف خدا آنچه رقم می‌خورد در مسیر منافع ملی باشد، چرا که ما در انجام مذاکره جدی بوده و به تعهدات خود پایبند بوده‌ایم و در چارچوب حقوقی ان‌پی‌تی تلاش می‌کنیم.

وی افزود: اگر طرف مقابل هم در همین مسیر حرکت کند به سرعت به توافق دست پیدا خواهیم کرد و برای گروه 1+5 و در رأس آن آمریکا همان 35 سال کفایت می‌کند که بدانند مردم برای منافع حیاتی و صیانت از ارزش‌های خود تسلیم‌ناپذیر هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر تدبیری ویژه برای حل مشکل جوانان ادامه داد: جوانان از بیکاری رنج می‌برند و ازدواج، ادامه تحصیل، ورزش و... در رأس مشکلات آنها قرار دارد، تاکنون نتوانسته‌ایم کار جدی برای مشکلات جوانان انجام دهیم و آینده آنها از دغدغه‌های جدی پدر و مادران است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروهای مسلح در منطقه ثبات و امنیت در سطح ملی و بین‌المللی را فراهم کرده‌اند، استدعا داریم بحث سرباز حرفه‌ای به جای سرباز اجباری به صورت جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد که مرکز پژوهش‌های مجلس هم در این زمینه تلاش‌هایی انجام داده است.

منصوری آرانی با تاکید بر تلاش بیشتر در زمینه مقابل با تهاجم فرهنگی ضمن تبریک به ریاست جدید رسانه ملی افزود: مجلس در بحث بودجه به سازمان صداوسیما کمک خواهد کرد تا این رسانه در بحث مقابله با تهاجم فرهنگی هم سرافراز باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون در بحث مشکلات محرومان و روستاها رسیدگی لازم صورت نگرفته است، گفت: باید مساعدت کنیم تا مشکل شغل و بحران آب در روستاها به‌خصوص در منطقه مرکزی حل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه بحث امر به معروف و نهی از منکر اول باید متوجه مسئولان و خود ما باشد، گفت: در حال حاضر دولت و مجلس درگیر مسائلی شده‌اند و وارد کشمکش‌های سیاسی شده‌اند که نه مورد رضایت خداوند قرار دارد و نه مردم از آن راضی هستند.

وی تاکید کرد: باید در چارچوب رهنمودهای رهبری حرکت کنیم و به جای کشمکش‌های سیاسی بدون نتیجه برای حل مشکلات مردم چاره‌ای بیاندیشیم. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000