هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خجسته در نطق میان دستور:

اقتصاد مقاومتی راه علاج کشور است /تیم هسته‌ای حق مردم را ادا کرد

سرویس صحن
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ضمن تأکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات معیشتی مردم خواهان حفظ اتحاد و حل مشکلات داخلی کشور شد.
یکشنبه 9 آذر 1393 ساعت 12:42
اقتصاد مقاومتی راه علاج کشور است /تیم هسته‌ای حق مردم را ادا کرد نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ضمن تأکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات معیشتی مردم خواهان حفظ اتحاد و حل مشکلات داخلی کشور شد. http://cdn.icana.ir/d/019/42731.jpg اقتصاد,مقاومتی,راه,علاج,کشور,است,/تیم,هسته‌ای,حق,مردم,را,ادا,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز (یکشنبه 9 آذرماه) مجلس شوای اسلامی، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس گفت: این شهید بزرگوار که شجاع، جسور، ظلم ستیز و مبارز بود با هرگونه فساد مقابله می کرد. امروز مدرس به عنوان یک الگو برای همه بشریت به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: نام مدرس در تاریخ ثبت شده است و امیدوارم که نام شما نمایندگان و همکاران که الگویتان مدرس است در تاریخ ثبت گردد.

وی با قدردانی و تشکر از تلاش‌های تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: حقیقتا تیم مذاکره کننده حق مردم را براساس مطالباتی که نظام، مقام معظم رهبری و مردم داشتند ادا کردند. آنها ایستادند و امروز مورد تقدیر ملت شریف، حمایت مجلس و حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفتند. امیدوارم در مذاکرات آینده همچنان محکم در مقابل استکبار جهانی و زیاده خواهی های استکبار بایستند و بتوانند از حقوق ملت دفاع کنند.

خجسته گفت: همکاران محترم اقتصاد موضوع بسیار مهمی است که برای 8 سال مقام معظم رهبری شعار سال را به آن اختصاص دادند. امسال نیز بر همین اساس به اقتصاد مقاومتی، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی اختصاص یافت. ما می دانیم که تنها راه مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا اقتصاد مقاومتی است. مقام معظم رهبری با خرد خویش و این نامگذاری بر مسئله اقتصاد تأکید کردند که راه پیشرفت کشور در همین اقتصاد مقاومتی است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: بعد از 9 ماه باید گزارش بدهیم که دولت در رابطه با اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام داده  و مجلس چه کارهایی انجام داده است موضوع اقتصاد مقاومتی نباید مغفول بماند. اقتصاد مقاومتی با وحدت، همدلی و همگرایی ایجاد می شود. رمز موفقیت ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی با وحدت است. امام راحل می فرمودند رمز موفقیت وحدت کلمه است.

وی گفت: علی بن ابیطالب(ع) زمانی که ضربت خوردند در وصیت خود به فرزندانشان امام حسین(ع) و امام حسن (ع) فرمودند شما و کسانی که این کتاب و نامه به دستشان می رسد را به سه موضوع وصیت می کنم تقوا، نظم، اصلاح بین خودتان. توجه کنید که وحدت، همدلی و همگرایی چقدر مهم است. حضرت علی می فرمایند که از پیامبر(ص) شنیدم که اصلاح بین خودتان از هر روزه ای که می گیرید و هر نمازی که می خوانید مهمتر است.

خجسته گفت: دوستان، وحدت در اقتصاد مقاومتی و ایجاد شغل برای جوانان و حل مشکل معیشت مردم امروز یک اصل است. این مردم بهترین مردم تاریخ بشریت هستند، 36 سال مقاومت کردند. در طول تاریخ چنین مردمی مشاهده نشده است و دیگر نیز مشاهده نخواهد شد مگر ظهور آقا امام زمان(عج).

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: مردم ایران ایستاده اند و مقاومت می کنند. آنها استکبار جهانی، آمریکا را خوار و ذلیل کرده اند این مردم مستحق بهترین خدمات هستند. سران سه قوه، دولت و مجلس باید مشکلات مربوط به معیشت و تورم مردم را حل کند.

وی با پیش کشیدن مشکلات ایثارگران گفت: امنیت ما، استقلال ما و آزادی ما در ایران به عنوان امن ترین کشور دنیا مرهون ایثارگران است چرا در رابطه با بحث بهداشت و درمان باید در موضوع ایثارگران مشکل داشته باشیم؟ 6 ماهه اول سال درباره مسائل ایثارگران کسی پاسخگو نبود و من از ریاست جمهوری و معاونت محترم می خواهم این موضوع را تعیین تکلیف کنند. چرا در 6 ماهه اول سال ایثارگران اسنادشان روی دست خودشان باشد و کسی پاسخگو نباشد؟

خجسته گفت: در 6 ماهه دوم این مسائل باید تعیین تکلیف شود من انتظار دارم که هیچ مشکلی در رابطه با بحث دارو و درمان نداشته باشیم. از دولت انتظار داریم لایحه خدمات ایثارگران را در ابتدای سال 93 اعلام شده و همچنان بلاتکلیف است تعیین وضعیت کنیم. دولت به وزارتخانه ها اعلام کنند که بحث لایحه خدمات ایثارگران عملی و اجرایی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000