هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عباسپور:

غول‌های خودروسازی جهانی از ترس پابرجا ماندن تحریم‌ها به ایران نمی آیند

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ،گفت: تاکنون هیچ خودروساز خارجی بطور قاطع برای عقد قرارداد با شرکتهای داخلی اعلام آمادگی نکرده است اما در صورت حضور آنها، باید شاهد ورود تکنولوژی و سرمایه گذاری در صنعت خودرو باشیم.
سه‌شنبه 11 آذر 1393 ساعت 08:39
غول‌های خودروسازی جهانی از ترس پابرجا ماندن تحریم‌ها به ایران نمی آیند سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ،گفت: تاکنون هیچ خودروساز خارجی بطور قاطع برای عقد قرارداد با شرکتهای داخلی اعلام آمادگی نکرده است اما در صورت حضور آنها، باید شاهد ورود تکنولوژی و سرمایه گذاری در صنعت خودرو باشیم. http://cdn.icana.ir/d/019/44073.jpg غول‌های,خودروسازی,جهانی,از,ترس,پابرجا,ماندن,تحریم‌ها,به,ایران,نمی,آیند Icana

روح الله عباسپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه هنوز تحریم ها در صنعت خودرو لغو نشده است، گفت: تاکنون هیچ خودروساز خارجی بطور قاطع برای عقد قرارداد با شرکتهای داخلی اعلام آمادگی نکرده است.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر هدف، همکاری با خودروسازان مطرح خارجی برای توسعه روابط باشد، باید شاهد حضور آنها برای مشارکت باشیم، اما به دلیل ترس آنها از انعقاد قرارداد، گفت و گو انجام می‌گیرد، اما شاهد عقد قرارداد میان دوطرف نیستیم.

وی در رابطه با دلایل این موضوع گفت: آنها فکر می کنند که توافقات موقتی بوده و احتمال لغو آن وجود دارد، از طرفی هم ما حاضر به اطمینان به آنها نیستیم، چون در صورت حضور آنها، باید شاهد ورود تکنولوژی و سرمایه گذاری در ایران باشیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادم مجلس تصریح کرد: اگر مشکل غرب تنها معطوف به مسایل هسته ای است باید به توافق رسید، اما مشکل 1+5 مسایل هسته ای نیست، بلکه آنها به دنبال تغییر رویکرد در نظام ما هستند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس با بیان اینکه غرب به دنبال سکوت ایران در برابر زیاده خواهی های غرب است، بیان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه بر داشته های داخلی، تمام این مشکلات را حل خواهد کرد، در اینصورت تحریم ها هم به مرور بی اثر شده و آن زمان، کشورهای غربی با تمایل بیشتری خواهان حضور در بازار ایران خواهند بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000