هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نطق پیش از دستور

فدایی: راهبرد اصولگرایان، پایداری بر اصول و مراقبت از جریان افراطی است

سرویس صحن
فدایی آشتیانی تصریح کرد: راهبرد اصولگرایان، پایداری بر اصول و مراقبت از جریان افراطی و همراه دشمن است.
سه‌شنبه 3 مهر 1386 ساعت 12:54

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ حسین فدایی آشتیانی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر چند مسأله جدی مرکز کشور را تهدید می‌کند، مسائل زیست محیطی همچون آلودگی هوا، زلزله، مشکل حمل و نقل و ترافیک، مشکل فاضلاب، مشکل حاشیه‌نشینی، مهاجرت و افزایش بی‌رویه جمعیت و بیکاری، عدم تجانس فرهنگی در بافتهای مختلف اجتماعی، عدم هماهنگی لازم در مدیریت، نداشتن طرح جامع مصوب تهران و متعاقباً تصمیمات و رفتار سلیقه‌ای و توسعه ناهنجار تهران را از جمله این مسائل برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد این مسائل بصورت جدی در دستور کار مسؤولین استانی و کشوری قرار گیرد و نسبت به آن چاره‌اندیشی شود و از اقدامات غیرکارشناسی و مواضع نسنجیده پرهیز گردد.

فدایی آشتیانی در ارتباط با شهرستان ری گفت: وجود بقاع متبرکه خصوصاً حضرت عبدالعظیم حسنی و اعاظم علم و ادب همچون محمدبن‌زکریای‌رازی، شیخ صدوق، شیخ ابوالفتوح رازی، رهبر کبیر انقلاب حضرت امام رحمت‌الله‌علیه و شهدای انقلاب، نشان از جایگاه ویژه تاریخی، فرهنگی و مذهبی این شهر دارد که مقام معظم رهبری آنرا قبله تهران نامیدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر وجود پالایشگاه نفت، وجود بیش از 10 مرکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه، فرودگاه بین‌المللی امام، بزرگترین ترمینال حمل و نقل کالا و انبارهای بازرگانی، وجود بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در بخش فشافویه، وجود بیش از 5 هزار واحد صنعتی چون کارخانه سیمان تهران، ایران ترانسفور، سایپایدک، نفت بهران، دارا بودن حدود 75 هزار هکتار اراضی کشاورزی درجه یک و دو، تولید سالانه 65 هزار تن گندم، 35 درصد گوشت قرمز و 30 درصد شیر و 40 درصد گوشت سفید استان، فعالیت 15هزار واحد صنعتی، صنفی را از جمله قابلیتهای ویژه‌ای ذکر کرد که (موقعیت) منحصر بفردی برای شهرستان ری ایجاد کرده است.

فدایی آشتیانی گفت: ورود 500 میلیون متر مکعب روان‌آب و آبهای سیلابی و فاضلاب خام در طی سال و ورود 7 هزار و 500 تن زباله در روز به این شهرستان، نشت بیش از 5/2 میلیون مترمکعب نفت و بنزین روی آبهای زیرزمینی طی سالیان گذشته و نشت شیرابه‌های زباله و شکل‌گیری گاز متان و آلوده‌شدن آبهای زیرزمینی و بروز دیگر آسیبهای زیست‌محیطی خصوصاً از کارخانه سیمان، مشکلات جدی است که مسؤولین ذیربط باید برای اصلاح آن اقدام کنند.

وی همچنین متذکر شد: شهرستان ری از ابتدای مشروطه و تأسیس مجلس تا پیروزی انقلاب اسلامی در مجلس نماینده داشت. متأسفانه پس از انقلاب، این شهر از استقلال لازم و شورای اسلامی محروم بوده است.

فدایی گفت: از وزارت محترم کشور و کمیسیون امنیت ملی انتظار است نسبت به احقاق حق مردم نجیب این شهرستان اقدام نمایند.

نماینده مردم تهران در ادامه نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: مجلس هفتم و دولت نهم، دستاوردهای درخور توجه و قابل قبولی دارند که در فرصت مناسب ان‌شاءالله به آن خواهیم پرداخت.

وی افزود: آنچه موجب سؤال و شک و ابهام نسبت به این دستاوردها شده، عملیات روانی و تخریبی علیه دولت و مجلس است که تا اصولگرایان را به انفعال اندازد تا فرصت قدرت تهاجم و دفاع از آنها سلب گردد. کافی است در این زمینه کارهای مقایسه‌ای در حوزه‌های مختلف صورت گیرد.

فدایی ادامه داد: البته معنای این سخن نادیده انگاشتن مشکلات، ضعفها و نارسایی‌ها نیست. حتماً ناکارآمدی سیستم اداری سنگین و پیچیده، گرانی، سنگ‌اندازی و کارشکنی بعضی کارگزاران و جریانات سیاسی موضوعاتی است که بصورت جدی باید نسبت به آن چاره‌اندیشی شود.

فدایی آشتیانی خاطرنشان کرد: مجلس هفتم همانگونه که به موضوعات مهمی چون لایحه خدمات کشوری، الزامات اصل 44 و دهها طرح و لایحه پرداخته، ان‌شاءالله در وقت باقیمانده و با عزم جدی، موضوعاتی چون تورم و گرانی و حل مشکل مسکن و سیستم بانکی را در دستور کار قرار خواهد داد.

نماینده مردم تهران همچنین گفت: جا دارد که از مواضع انقلابی، شفاف و اصولگرایانه ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد خصوصاً در صحنه بین‌المللی که موجب عزت جمهوری اسلامی است صمیمانه تقدیر و تشکر شود. بی‌تردید استراتژی عزت، حکمت و مصلحت در تعامل بین‌المللی پاسخ مثبت داده و مواضع انقلابی و مردمی با تکیه بر پیگیری عدالت و صلح جهانی باعث گشته تا موقعیت و جایگاه ایران ارتقاء یابد و خط بطلانی بر مواضع انفعالی و مرعوب بودن نسبت به استکبار جهانی کشیده شود که تبیین آن به فرصت مناسبی محتاج است.

حسین فدایی در ادامه راهبرد اصولگرایان را  پایداری بر اصول و مراقبت از جریان افراطی و همراه دشمن ذکرکرد و اظهار داشت: عقل سلیم و شعور عمومی جامعه قبول دارد که وقتی دشمنان در حال تهاجم، اعم از سیاسی، فرهنگی و امنیتی علیه ما هستند وظیفه همه کسانیکه از یک طرف نظام مقدس اسلامی، ملت بزرگ ایران، امام و رهبری و ارزشها، رعایت اتحاد و انسجام داخلی را باور دارند و از طرف دیگر بزرگنمایی ضعفها و سیاه‌نمایی را قبول نداشته، تشنج داخلی را همراهی با دشمن می‌دانند، دامن زدن اختلافات داخلی را زمینه‌سازی حضور دشمن می‌دانند، ایجاد یأس و ناامیدی در مردم را یک آفت جدی می‌انگارند، کسانی را که از داخل به دشمن گرا می‌دهند و اسرار نظام را فاش می‌کنند خائن می‌شمارند، وظیفه اینچنین کسان اصولگرایی و استقامت و وفاداری است و صد افسوس که در چندسال گذشته در شرایطی که شاهد اوج خصومت استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌المللی علیه این انقلاب عظیم و مظلوم بودیم، عده‌ای در داخل با طرحهای سیاسی امنیتی و تحریک ظرفیت‌های اجتماعی خود را موظف به خلق بحران و حادثه و تشنج می‌دانستند. فدایی گفت: بحرانها و حوادثی از قبیل حادثه کوی دانشگاه، حادثه قتلهای زنجیره‌ای، راه‌اندازی بی‌بندوباری به بهانه آزادی، دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی، شیوع انواع جاسوسی‌های مدرن در پوشش تشکلهای مدنی و غیردولتی (NGO ها) و ارتباط بی‌ضابطه و انتقال اسرار نظام به دشمنان توسط بعضی از آنها، طراحی چگونگی تغییر قانونی اساسی و نهایتاً تغییر نظام، برنامه فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا، طرح (فتح) سنگر به سنگر قدرت و نفوذ در ارکان حاکمیت، طرح معاند را مخالف و مخالف را منتقد نمودن، تحصن در مجلس، طرح خروج از حاکمیت و استعفای دسته‌جمعی عده‌ای از مسؤولین، برنامه گسست در حاکمیت در پوشش نهادهای انتصابی و انتخابی و در واقع اختلاف و گسست در بین مسؤولین ارشد نظام، ساماندهی برای تخریب سپاه و بسیج در اشکال مختلف، برنامه تضعیف و اختلاف‌اندازی در درون روحانیت و نخبگان و دانشگاهیان، تخریب شورای نگهبان، از بین بردن نهادهای ارزشی جامعه مثل شهدا، عاشورا، مراسم عزاداری و دهها بلکه صدها طرح دیگر که هرکدام مدتها وقت کشور را گرفت و فرصت خدمت را سلب نمود که هدف طراحان، متشنج کردن جامعه و ایجاد بحران و تغییر جهت انقلاب و نظام از مسیر اصلی بود. عناصر و جریاناتی که حیات سیاسی خود را در ایجاد بحران و تشنج می‌دانستند موفقیت اصولگرایان را برنمی‌تابند و همچنان به توطئه ادامه می‌دهند.

نماینده مردم تهران گفت: این نظام از ابتدای انقلاب با جریانات برانداز و غیرخودی کریمانه برخورد کرده است. وقتی جریان اصولگرا حاکم شد، بجای سرکوب این جریان افراطی و همراه با دشمنان خارجی به دنبال خدمت و پیشرفت و آبادانی کشور و تحقق عدالت رفت.

وی ادامه داد: امروزه شاهد توطئه‌ها و کارشکنی‌ها و تخریب و تضعیف دولت و مجلس و جریان اصولگرا توسط همان جریان افراطی و برانداز هستیم که گویی کمیته X بازسازی شده و از ابتدای سال بصورت گسترده مشغول توطئه و پمپاژ عملیات روانی است و صد البته که اصولگرایان از انتخاب استراتژی خدمت، پیشرفت و آبادانی، عدالت و کار و تلاش بی‌وقفه دست برنمی‌دارند. اما آیا دستگاههای امنیتی و قضایی، وظیفه و رسالت ندارند؟ آیا خائنین آزادانه بایستی به خیانت خود ادامه دهند؟ اگر قرار بود عبرت گیرند، فرصت بسیار بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000