شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

بیات: طرح دو فوریتی الزام دولت در اعلام قیمت بنزین آزاد، تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است

سرویس اقتصادی
رفعت بیات گفت:طرح دو فوریتی الزام دولت در اعلام قیمت بنزین آزاد تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است و براساس آن دولت موظف می شود ظرف 15 روز قیمت آزاد بنزین را اعلام کند.
سه‌شنبه 3 مهر 1386 ساعت 13:00

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رفعت بیات که در حاشیه علنی جلسه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران صحبت می کرد با بیان مطلب فوق گفت: براساس این طرح اگر مردم بنزین مازاد برسهمیه داشته باشند می توانند آن را با نرخ آزاد اعلام شده به دولت بفروشند.

وی اظهار داشت: تاکنون قیمت بنزین خودروهای دولتی به صورت شفاف مشخص نشده و نبود بنزین آزاد باعث به وجود آوردن مشکلات زیادی برای مردم شده است.

وی افزود: هدف از تهیه این طرح امری قانونی می باشد و در تبصره 13 لایحه بودجه نیز بر سهمیه بندی آزاد بنزین تاکید شده است ولی تا به حال اجرا نشده است.

بیات در مورد قیمت بنزین آزاد گفت: در کشورهای حاشیه خلیج فارس 730 تومان است و اگر دولت بنزین را به همین قیمت به مردم بفروشد از خارج شدن ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

وی در پایان در پاسخ به رابطه نرخ قیمت آزاد و میزان تورم حاصل از آن گفت: قیمت آزادی که مردم برای تهیه بنزین می پردازند به طور متوسط بین 250 تا 1200 تومان است و تا به حال تورمی که باید ایجاد شود به وجود آمده است و تورم تثبیت شده است.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار