خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1393/10/18 11:08:54
سرویس سیاسی
نماینده مردم تهران در همایش اصولگرایان:

انقلاب فرایندی مستمر است/استقلال ؛تاکید بر حقوق ملت در همه امور است

حداد عادل با بیان اینکه رهبری همواره تاکید دارند که در بین ما کسانی هستند که حاضرند حرف زور دشمن را بپذیرند و در مقابلش کنار بیایند ، اظهار داشت : بعضی فکر می‌کنند یک مرحله کوتاه می‌آییم و قضیه تمام می‌شود اما تاکید رهبری این است که مادامی که اراده برای مخالفت با استکبار جهانی وجود نداشته باشد، استکبار به هیچ عقب‌نشینی راضی نخواهد بود.
انقلاب فرایندی مستمر است/استقلال ؛تاکید بر حقوق ملت در همه امور است حداد عادل با بیان اینکه رهبری همواره تاکید دارند که در بین ما کسانی هستند که حاضرند حرف زور دشمن را بپذیرند و در مقابلش کنار بیایند ، اظهار داشت : بعضی فکر می‌کنند یک مرحله کوتاه می‌آییم و قضیه تمام می‌شود اما تاکید رهبری این است که مادامی که اراده برای مخالفت با استکبار جهانی وجود نداشته باشد، استکبار به هیچ عقب‌نشینی راضی نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/70577.jpg انقلاب,فرایندی,مستمر,است/استقلال,؛تاکید,بر,حقوق,ملت,در,همه,امور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی حداد عادل که در پنجمین همایش همگرایی اصولگرایان سخن می‌گفت،تاکید کرد: در سالهای اخیر دو بینش و نگرش در جامعه ما احساس می‌شود؛ عده‌ای معتقدند که انقلاب کاری بوده که در سال 57 شروع شده و تمام شده و دیگر چیزی به عنوان تداوم انقلاب وجود ندارد و در نتیجه باید به دنبال عادی کردن امور برویم و حرفهای سال انقلاب مال همان سال بود و تکرار آن ضرورتی ندارد.

وی ادامه داد: ممکن است کسی به صراحت این مطلب را بیان نکند اما از نحوه گفتارها و رفتارها تشخیص می‌دهیم که عده‌ای باورشان این است که به دنیای غرب و نیروهای استثماری خوشبین بوده و باید در روابط عادی‌سازی کرد و گاهی به صراحت می‌گویند باید به باشگاه جهانی قدرت متصل شویم و هنجارهای حاکم در دنیای امروز را بپذیریم. مثلا از نظر اینها اصرار بر قضیه فلسطین با این بینش مغایرت دارد .

حداد عادل به کتاب چهارم توسعه که چاپ شد اما نسخه‌های آن از بازار جمع‌آوری شد، اشاره کرد و افزود: آن ایام که مناظره‌های ریاست جمهوری بود بر این کتاب تامل کردم. در این کتاب اصلا بحثی از انقلاب نیست و حرفهایی که گفتم کاملا تئوریزه شده است. در حال حاضر هم خیلی از روزنامه‌های جاری پر از این مطالب است منتها آنها را در لفافه می‌گویند.

به گفته حداد عادل در مقابل این نگرش، نگرش دیگری است که معتقد است انقلاب یک فرآیند مستمر است که فلسفه وجودی آن یک فلسفه دائمی است که بر شعارهای استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی مجسم است. ما باید نه فقط در سالهای 57 و 58 بلکه همیشه به استقلال کشور بیندیشیم. یک روز ممکن است این استقلال حفظ مرزها در مقابل صدام و یک روز دیگر اصرار بر حقوق حقه ملت در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نکته‌ای که رهبری بر آن همواره تاکید دارند این است که در بین ما کسانی هستند که حاضرند حرف زور دشمن را بپذیرند و در مقابلش کنار بیایند. بعضی فکر می‌کنند یک مرحله کوتاه می‌آییم و قضیه تمام می‌شود اما تاکید رهبری این است که مادامی که اراده برای مخالفت با استکبار جهانی وجود نداشته باشد، استکبار به هیچ عقب‌نشینی راضی نخواهد بود.

وی در ادامه شاخص اصولگرایی از دیدگاه رهبری را برشمرد و افزود: اگر در عالم تبلیغات کسی اسم این اعتقادات را افراطی‌گری می‌گذارد ما نباید از میدان به در برویم اینها از اصول‌مان است که آن را افراط نمی‌دانیم.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet