شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ندیمی مطرح کرد:

تاثیر محدود اجرای سامانه چکاوک در کاهش آمار چک برگشتی

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تاثیرات اجرای سامانه چکاوک در نظام بانکی گفت: اجرای سامانه مبادلات الکترونیک چک تاثیرات جزئی در رفع مسائل چک دارد بنابراین باید با در دسترس قرار دادن اطلاعات مالی طرفین معامله در مبادلات اقتصادی زمینه کاهش میزان بالای چک برگشتی را فراهم کرد.
پنج‌شنبه 18 دی 1393 ساعت 20:30
تاثیر محدود اجرای سامانه چکاوک در کاهش آمار چک برگشتی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تاثیرات اجرای سامانه چکاوک در نظام بانکی گفت: اجرای سامانه مبادلات الکترونیک چک تاثیرات جزئی در رفع مسائل چک دارد بنابراین باید با در دسترس قرار دادن اطلاعات مالی طرفین معامله در مبادلات اقتصادی زمینه کاهش میزان بالای چک برگشتی را فراهم کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/65997.jpg تاثیر,محدود,اجرای,سامانه,چکاوک,در,کاهش,آمار,چک,برگشتی Icana

ابوذر ندیمی در گفت و با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیرات اجرای سامانه مبادلات الکترونیک چک در کاهش میزان آمار چک های برگشتی در کشور گفت: باید واقعیاتی را در عرضه پولی کشور در نظر گرفت و آن این است که مشکل مردم شکل، محتوا و رنگ چک نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در رابطه با تاثیرات اجرای طرح چکاوک ادامه داد: باید در موضوع تلاش برای کاهش آمار چک برگشتی، مسائلی مانند کیفری یا حقوقی شدن چک لحاظ و به نحویی عمل شود که اساسا دلیلی برای عدم پرداخت چک وجود نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل نبود مکانیزم مشخص، برخی ها از چک سوء استفاده می کنند یعنی برخی ها بدون اینکه پشتوانه پولی کافی داشته باشند اقدام به صدور چک و داد وستد تجاری می کنند که این قابل قبول نیست وحتی برخی ها با وجود داشتن منابع مالی از پرداخت چک طفره می روند.

ندیمی ادامه داد: باید پذیرفت متحد الشکل کردن چک ها و اجرای سامانه مبادلات الکترونیک چک تاثیرات جزئی در رفع مسائل چک دارد و نباید فراموش کرد قبل از اجرای سامانه چکاوک نیز کارهای دیگری صورت گرفته اما تاثیر عملی در میزان کاهش چک برگشتی نداشته است.

وی گفت: با اعتبار سنجی و در دسترس قرار دادن اطلاعات مالی از جهت اجرای تعهدات صادر کننده چک می توان گامی موثر و عملی در جهت کاهش میزان بالای چک برگشتی برداشت یعنی وضعیت مالی طرفین شرکت کننده در معاملات تجاری شفاف باشد.

ندیمی افزود: اگر الزامی وجود داشته باشد که هر شخصی برای انجام مبادلات تجاری مجبور به ارائه اطلاعات مالی خود باشد می توان امیدوار بود اقتصاد کشور شفاف می شود که یکی از نتایج آن کاهش میزان بالای چک برگشتی است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: به روز کردن اطلاعات اقتصادی طرفین شرکت کننده در مبادلات تجاری و در اختیار بودن این اطلاعات یکی از ضرورت های ایجاد اقتصاد شفاف در کشور است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000