هدر اصلی
1393/10/18 20:21:58
سرویس اقتصادی
عثمانی مطرح کرد:

ضرورت استقلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها/اهتمام به توسعه متوازن کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حمایت از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی از سوی دولت یازدهم گفت: فعالیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانی نیز باید مستقل از استانداری ها یاشد تا زمینه توسعه متوازن تمامی مناطق کشور فراهم شود.
ضرورت استقلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها/اهتمام به توسعه متوازن کشور عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حمایت از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی از سوی دولت یازدهم گفت: فعالیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانی نیز باید مستقل از استانداری ها یاشد تا زمینه توسعه متوازن تمامی مناطق کشور فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44024.jpg ضرورت,استقلال,سازمان,مدیریت,و,برنامه,ریزی,استان,ها/اهتمام,به,توسعه,متوازن,کشور Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در باره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کشور گفت: ابتدا باید توجه داشت زمانی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی منحل شد در واقع موضوع برنامه ریزی کردن در بخش های مختلف دولتی منحل شده بود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی از سوی دولت گذشته باعث شد نظام برنامه ریزی کشور با آسیب جدی روبرو شود و انجام امور اجرایی کشور بر اساس اعمال سلیقه صورت می گرفت، که نتایج نامناسب آن در اقتصاد مشهود بود بنابراین نباید اجازه داد این تجربه در هیچ زمانی تکرار شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: وجود پروژه های زیاد نیمه تمام در کشور به دلیل نبود سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کشور بود.

عثمانی تصریح کرد: یکی از اقدامات مطلوب دولت یازدهم احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوده که مورد حمایت جدی اقتصاددانان و نمایندگان مجلس است البته باید فعالیت سازمان های مدیریت و برنامه ریزی هر استان مستقل از دستگاه استانداری باشد که این موضوع در راستای توسعه متوازن تمامی مناطق و همچنین توزیع عادلانه منابع دولت بر اساس شاخص های اقتصادی خواهد بود.

وی گفت: نباید فراموش کرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی علاوه بر انجام برنامه ریزی در همه امور می تواند نقش نظارتی موثری داشته باشد و دیگر اجازه ندهد تصمیماتی بدون توجیه اقتصادی اتخاذ شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: از سال های گذشته یکی از ضرورت ها و اولویت های اقتصادی کشور ایجاد انضباط مالی در کشور است که احیای سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و عملکرد صحیح ان می تواند این مهم را عملی سازد./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet