هفته دفاع مقدس
1393/10/18 19:28:00
سرویس اجتماعی
امروز صورت گرفت:

تصمیم گیری در خصوص جاده ابر به کمیسیون کشاورزی مجلس واگذار شد

اعضای فراکسیون محیط زیست و کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر یک روزه به استان گلستان با حضور در جلسه استانداری به تبادل نظر در خصوص مزایا و معایب ایجاد جاده ابر پرداخته و در نهایت تصمیم گیری در این خصوص به کمیسیون کشاورزی واگذار شد.
تصمیم گیری در خصوص جاده ابر به کمیسیون کشاورزی مجلس واگذار شد اعضای فراکسیون محیط زیست و کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر یک روزه به استان گلستان با حضور در جلسه استانداری به تبادل نظر در خصوص مزایا و معایب ایجاد جاده ابر پرداخته و در نهایت تصمیم گیری در این خصوص به کمیسیون کشاورزی واگذار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/46348.jpg تصمیم,گیری,در,خصوص,جاده,ابر,به,کمیسیون,کشاورزی,مجلس,واگذار,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امروز پنجشنبه (18 دی ماه) کارگروهی متشکل از نمایندگان عضو فراکسیون محیط زیست، برخی از اعضای کمیسیون کشاورزی و همچنین سایر کمیسیون های تخصصی مجلس  برای تعیین تکلیف ضرورت ایجاد و یا عدم ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر از وضعیت این جاده از نزدیک بازدید کردند.

نمایندگان مجلس با بازدید از مناطق مختلف جاده ابر و همچنین بازدید میدانی از سایر مسیرهای منتهی به این جاده از نزدیک با وضعیت آن آشنا شدند.پس از بازدیدهای میدانی از جاده ابر نمایندگان مجلس به همراه مسئولان استانی، نمایندگانی از دیوان محاسبات وهمچنین سازمان بازرسی با عزیمت به استانداری جلسه مشترکی در خصوص تعیین تکلیف وهمچنین بیان نقطه نظرات خود در خصوص ضرورت ایجاد یا عدم ایجاد جاده جنگلی ابر داشتند.

لازم به ذکر است در جلسه برگزار شده در استانداری استان گلستان در خصوص تعیین تکلیف مسیر جاده جنگلی ابر نمایندگان با بیان نقطه نظرات خود همگی متفق القول به این نتیجه رسیدند که ادامه بررسی ضرورت احداث یا عدم احداث این مسیر جنگلی و همچنین تعیین تکلیف آن منوط به برگزاری جلساتی در تهران با حضور مسئولان مربوطه وهمچنین جمع آوری اطلاعات کافی در این خصوص همراه باشد.

 

جنگل ابر از جنگل های هیرکانی کشور است

شایان ذکر است در این جلسه که در استانداری استان گلستان برگزار شد محمدرضا تابش رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تأکید بر اینکه جنگل ابر از جمله جنگل های هیرکانی و تاریخی کشورمان است گفت: تصمیم گیری در خصوص ایجاد و یا عدم ایجاد مسیر جاده جنگلی ابر نیازمند بررسی های بیشتر و درنظر گرفتن تمامی اطلاعات در این خصوص است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضرورت حفظ محیط زیست بر هیچ کسی پوشیده نیست افزود: سازمان محیط زیست و همچنین نماینده این منطقه یعنی رحمت الله نوروزی بنده را در خصوص تعیین تکلیف این جاده به عنوان داور انتخاب کرده اند  از این رو لازم است تا نظرات تمامی نمایندگان وکارشناسان متخصص در این حوزه اخذ شده و سپس اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

وی با بیان اینکه مطالعات و تحقیقات بسیاری در خصوص احداث جاده ابر شده است تصریح کرد: اتخاذ تصمیم نهایی در خصوص این جاده به زودی صورت خواهد گرفت.

 

رجایی: توسعه جاده ابر مشروط به حفظ محیط زیست مدنظر است

شایان ذکر است عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در خصوص ایجاد و یا عدم ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر نیازمند اطلاعات بیشتری هستیم افزود: تصمیم گیری در خصوص این جاده در جلسه ای در کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور برخی وزرا، رئیس سازمان محیط زیست و همچنین نمایندگان عضو فراکسیون محیط زیست مجلس صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم اراک، کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازدید از مناطق مختلف مسیر جاده جنگلی ابر امروز صورت گرفت افزود: ما به شدت معتقد به حفظ محیط زیست با رعایت شرایط کافی برای راحتی مردم هستیم.

 

میرمحمدی: ایجاد جاده ابر اولویت استان گلستان نیست

گفتنی است در ادامه جلسه مذکور سیدمحمد حسین میرمحمدی رئیس کمیته مبارزه با زمین خواری کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه تصمیم گیری درباره جاده ابر باید با در نظر گرفتن نظر تمامی متخصصان این حوزه باشد افزود: در نظر گرفتن اولویت برای ایجاد پروژه مهمی چون جاده جنگلی ابر ضروری است.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیرهای جایگزین بسیاری برای ارتباط استان گلستان با شاهرود وجود دارد افزود: زمانی که سه مسیر موازی برای تردد مردم وجود دارد نیازی به ایجاد جاده جدید دراین خصوص وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه بحث محیط زیست و منابع طبیعی امروزه دغدغه همه دنیا است تصریح کرد: در خصوص ایجاد مسیر جاده جنگلی ابر باید به اولویت ها توجه کنیم و بدانیم که نباید منجر به نابودی محیط زیست شویم.

رئیس کمیته مبارزه با زمین خواری کمیسیون اصل نود مجلس یادآور شد: در صورتی که تمامی شرایط برای ایجاد جاده مذکور فراهم باشد و نظرات کارشناسان نیز همراه آن لحاظ شود هیچ مخالفتی با ایجاد آن صورت نخواهد گرفت.

نوروزی: بهبود شرایط زندگی مردم گلستان با احداث جاده ابر

لازم به ذکر است رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول با تاکید بر ضرورت ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر گفت: زمانی که می توان با کوتاه کردن مسیر تردد مردم رضایت آن ها را ایجاد کرد چرا باید با بهانه های تخریب محیط زیست مانع رشد استان شد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ما نیز مخالف هر نوع تخریب محیط زیست هستیم افزود: امید است با اتخاذ راهکاری از سوی دولت و مجلس بتوان با کمترین و حتی نبود هرگونه تخریب محیط زیست نسبت به ایجاد این جاده اقدام کنیم.

 

بخشایش اردستانی: سازمان محیط زیست به جای مخالفت با ایجاد جاده ابر راهکار ارایه کند

در ادامه جلسه مذکور بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و ساست خارجی مجلس با بیان اینکه چه اشکالی دارد که محیط زیست برای مردم تخریب شود گفت: خاصیت محیط زیست این است که در خدمت مردم باشد.

نماینده مردم اردستان در مجلس با تاکید بر اینکه در تمامی دولت ها در راستای بهبود شرایط مردم اقدامات خوبی انجام شده است افزود: سازمان محیط زیست به جای مخالفت با ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر راهکار جامعی برای کاهش تخریب محیط زیست ارائه دهد.

 

نظری مهر: استان گلستان محکوم به قبول خواسته های محیط زیست است

محمد جواد نظری مهر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر به اثرات مثبتی در جهت رشد استان گلستان منجر می شود افزود: استان گلستان همیشه محکوم به قبول خواسته های سازمان محیط زیست بوده و اجازه رشد استان را از آن سلب کرده است.

نماینده مردم بندر گز در مجلس با تأکید بر اینکه سهولت در تردد مردم و همچنین کاهش اتلاف زمان آنها در ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر است گفت: امید است با جمع آوری اطلاعات کافی مسئولان زمینه احداث این جاده را فراهم کنند.

 

سادات ابراهیمی: جاده جنگلی ابر ثبت جهانی شود

گفتنی است در ادامه جلسه یاد شده سیدمحمد سادات ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در خصوص ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر باید اطلاعات کافی جمع آوری شود گفت: این جاده باید ثبت جهانی شود.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمی توان به صورت شتابزده در خصوص ایجاد جاده ابر تصمیم گیری کرد از این رو باید ایجاد این جاده را به عنوان یک مطالبه ملی در نظر بگیریم.

 

حسین زاده: اطلاعات کافی در خصوص مسیر جنگلی ابر وجود ندارد

شایان ذکر است عبدالکریم حسین زاده نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اطلاعات کافی در خصوص مسیر جنگلی جاده ابر در دست نیست، گفت: اگر ما نقشه خط پروژه ، پوشش گیاهی، سکونتگاه های شهری و روستایی این مسیر را نداشته باشیم به طور حتم نمی توانیم در خصوص ایجاد این جاده تصمیم گیری کارشناسی انجام دهیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: از کمسیون کشاورزی مجلس و همچنین فراکسیون  محیط زیست آن می خواهیم داده های اطلاعاتی در خصوص این مسیر جنگلی را به صورت نقشه کامل با در نظر گرفتن تمامی موضوعات برای تصمیم گیری نهایی در اختیار ما قرار دهند.

 

پیرموذن: مخالف ایجاد جاده جنگلی ابر هستم

در ادامه جلسه مذکور کمال الدین پیرموذن سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه ضرورتی به ایجاد جاده جنگلی ابر وجود ندارد گفت: من در گذشته نامه ای را در خصوص ضرورت ایجاد این جاده امضا کردم اما امروز با بازدید میدانی که از این مسیر صورت گرفت به اشتباه بودن این تصمیم پی بردم از این رو هیچ ضرورتی به ایجاد این جاده نمی بینم.

 

صادقلو: ما خواستار توسعه پایدار با حفظ محیط زیست هستیم

گفتنی است، حسن صادقلو استاندار استان گلستان با بیان اینکه ما همواره خواستار توسعه پایدار با حفظ محیط زیست هستیم گفت: در خصوص ایجاد مسیر جنگلی جاده ابر اجرای کار را به کارشناسان این حوزه واگذار کردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصمیم گیری در خصوص  مسیر جنگلی جاده ابر با موافقت نمایندگان حاضر به تشکیل جلسه ای در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با حضور اعضای فراکسیون محیط زیست و مسئولان دولتی مرتبط با این حوزه موکول شد.

لازم به ذکر است در سفر یک روزه به استان گلستان عباس رجایی، سیدمحمد سادات ابراهیمی و رحمت الله نوروزی از کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، محمدرضا تابش و کمال الدین پیرموذن از فراکسیون محیط زیست مجلس و همچنین نمایندگان استان گلستان و برخی دیگر از نمایندگان از جمله احمد بخشایش اردستانی، عبدالکریم حسین زاده و سید محمد حسین میرمحمدی به همراه نمایندگانی از دیوان محاسبات، جهادکشاورزی و همچنین سازمان محیط زیست حضور داشتند.

شایان ذکر است؛ سازمان دیوان محاسبات کل کشور زحمات بسیاری در سفر یک روزه نمایندگان به استان گلستان متحمل شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet