هدر اصلی
1393/10/19 15:15:15
سرویس اقتصادی
سودانی:

احتمال دو برابر شدن قیمت نفت در سال 2015/ اختلافات در عربستان، کاهش میزان تولید را به همراه دارد

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه وقوع اختلاف در عربستان، کاهش میزان تولید نفت را به همراه خواهد داشت، گفت: با توجه به این شرایط، احتمال ۲ برابر شدن قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ چندان دور از تصور نبوده و شاید تعیین نفت ۷۲ دلاری در لایحه بودجه سال آینده نیز به همین دلیل باشد.
احتمال دو برابر شدن قیمت نفت در سال 2015/ اختلافات در عربستان، کاهش میزان تولید را به همراه دارد عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه وقوع اختلاف در عربستان، کاهش میزان تولید نفت را به همراه خواهد داشت، گفت: با توجه به این شرایط، احتمال 2 برابر شدن قیمت نفت در سال 2015 چندان دور از تصور نبوده و شاید تعیین نفت 72 دلاری در لایحه بودجه سال آینده نیز به همین دلیل باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/74595.jpg احتمال,دو,برابر,شدن,قیمت,نفت,در,سال,2015/,اختلافات,در,عربستان،,کاهش,میزان,تولید,را,به,همراه,دارد Icana

ناصر سودانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اشتباهات گذشته، باعث وابستگی نظام بودجه ریزی به درآمدهای نفتی شده، گفت: خوشبختانه در لایحه بودجه سال 94، شاهد رهایی 2 سوم بودجه از نفت هستیم که این موضوع، نکته کاملا مثبتی برای اقتصاد کشور محسوب می شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان اکنون در حال پیگیری طرحی هستند که از طریق آن، وابستگی بودجه به نفت به صفر برسد، به هر حال می توان با مواردی از قبیل افزایش تولیدات داخلی، صادرات، نظام مند ساختن سیستم گردشگری، تبدیل نفت خام به فراورده، توسعه صنایع تبدیلی، حمایت از کشاورزی، افزایش پایه مالیاتی، واقعی کردن نرخ حامل های انرژی و کاهش هزینه های قابل حذف، از نیاز به فروش نفت کاست.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود و در رابطه با آینده بازار نفت نیز بیان کرد: پیش بینی می شود که با مرگ پادشاه عربستان، قیمت نفت از سیر صعودی برخودار شود و وقوع اختلاف بین شاهزادگان، کاهش میزان تولید این کشور را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: اختلاف بین شاهزادگان، احتمال نارضایتی مردم و ایجاد فرصت در فضای عمومی برای گسترش اعتراضات و هجوم داعش به عربستان را تقویت خواهد کرد و بطور حتم این آشفتگی ها در افزایش قیمت نفت تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس اذعان کرد: با توجه به شرایط کنونی، احتمال 2 برابر شدن قیمت نفت در سال 2015 چندان دور از تصور نبوده و شاید تعیین نفت 72 دلاری در لایحه بودجه سال آینده نیز به همین دلیل باشد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet