هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دواتگری:

نطفه ی داعش از اختلاف شیعه و سنی شکل گرفته است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که داعش در بستراختلاف شیعه و سنی شکل گرفته است،گفت: انسجام اسلامی که چندسال پیشتر توسط مقام معظم رهبری مطرح شده بود و امسال به نحو دیگریی توسط ایشان تبیین گردید،،عاملی استراتژیک در برخورد با تروریست های تکفیری داعش می باشد.
شنبه 20 دی 1393 ساعت 09:20
نطفه ی داعش از اختلاف شیعه و سنی شکل گرفته است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که داعش در بستراختلاف شیعه و سنی شکل گرفته است،گفت: انسجام اسلامی که چندسال پیشتر توسط مقام معظم رهبری مطرح شده بود و امسال به نحو دیگریی توسط ایشان تبیین گردید،،عاملی استراتژیک در برخورد با تروریست های تکفیری داعش می باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/84479.jpg نطفه,ی,داعش,از,اختلاف,شیعه,و,سنی,شکل,گرفته,است Icana

مهدی دواتگری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: تروریسم تکفیری به موضوعی دردناک برای مردم خاورمیانه تبدیل شده است اما ریشه های شکل گیری داعش در محل اختلاف شیعه و سنی می باشد و این موضوعی نیست که بتوان از کنار آن بی تفاوت عبور کرد.استکبار جهانی افزایش شکاف مذاهب اسلامی را از طرق مختلف دنبال می کنند و همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند«نه شیعه مرتبط با MI6شیعه است و نه سنی مزدور CIAسنی است».

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاستی خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: نیروهای داعش که به نوعی تروریست های اجاره‌ای محسوب می شوند به هیچ اصول اسلامی و انسانی پایبند نیستند و برای آنها شیعه و سنی هیچ تفاوتی ندارد. آنها به عنوان یک دست نشانده عربستان و مورد اعتماد رژیم صهیونیستی عمل می کنند.

وی با بیان این که داعش برای انحراف بیداری اسلامی در خاوریمانه ایجاد شده است،گفت:  داعش افکار عمومی جهان اسلام را از جنایت های ضد بشری رژیم صهیونیستی منحرف کرده‌است. داعش به عنوان یک دغدغه اساسی در خاورمیانه مطرح می شود و حداقل مزیت این گروه تروریستی این بوده است که برای اسرائیل حریم امن ایجاد کرده است.

نماینده مردم عجب شیر و مراغه در مجلس نهم گفت: با عبور از اختلافات باید به عنوان امت واحده زیر پرچم اسلام گردهم جمع شویم اگرچه اعتقادات مذهبی مسلمانان متفاوت است. پایبندی به احکام اسلامی و پیامبراعظم(ص) موضوعاتی اساسی هستند که مانع انشقاق و اختلاف میان مسلمانان می شود.

وی ضمن اشاره به بسترهای ایجاد تروریسم تکفیری در محل اختلاف شیعه و سنی گفت: برای ایجاد وحدت بین امت اسلامی نقش رهبران و علمای دینی بسیارپررنگ است که نباید نادیده گرفته شود و از هراقدام و سخنی که موجب تشویش مذاهب اسلامی می شود به شدت باید پرهیز شده و سعی شود با توصل به مشترکات دینی ، توسعه و پیشرفت جهان اسلام مطالبه گردد.

دواتگری ضمن اشاره به نقش سازمان کنفرانس اسلامی در ایجاد همگرایی و عبورخاورمیانه از فتنه تروریست های تکفیری گفت: جمهوری اسلامی که انسجام اسلامی را به عنوان یک استراتژی کلان دنبال می کند اما دامنه این رویکرد ایران باید در کشورهای مختلف و افراد مختلف گسترده تر از گذشته دنبال شود. اجلاس وحدت اسلامی که هرساله در تهران برگزار می‌شود نباید تشریفاتی باشد و بیشتر جنبه عملیاتی پیدا کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که معتقد است مقام معظم رهبری در سال ... با طرح شعار انسجام اسلامی مقوله تروریست های تکفیری را پیش بینی کرده بودند ، گفت: از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، از سازمان کنفرانس اسلامی ، وزارت امورخارجه و رسانه ملی انتظار می رود که به شکل منسجم تر عمل کنند.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000