اربعین حسینی
1393/10/20 11:41:51
سرویس فرهنگی
قنبری با انتقاد از اعتبارات و ردیف های فرهنگی در بودجه های دولت گذشته مطرح کرد:

فرهنگ، محلی از اعراب در دولت احمدی نژاد نداشت

نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، بودجه فرهنگی در سال‌های گذشته را ارزیابی کرد و گفت: مهم‌ترین مشکل بودجه سال‌های گذشته تخصیص ناچیز اعتبارات مد نظر گرفته شده، به ویژه تخصیص اعتبارات فرهنگی بود.
فرهنگ، محلی از اعراب در دولت احمدی نژاد نداشت نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، بودجه فرهنگی در سال‌های گذشته را ارزیابی کرد و گفت: مهم‌ترین مشکل بودجه سال‌های گذشته تخصیص ناچیز اعتبارات مد نظر گرفته شده، به ویژه تخصیص اعتبارات فرهنگی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/43906.jpg فرهنگ،,محلی,از,اعراب,در,دولت,احمدی,نژاد,نداشت Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه دولت احمدی‌نژاد ردیف‌های بودجه فرهنگی را سلیقه‌ای تنظیم می‌کرد، توضیح داد: بودجه فرهنگی در دولت احمدی نژاد در سایه بود و همیشه فاصله زیادی بین مصوبه و اجرا وجود داشت در واقع کل بودجه در دولت نهم و دهم غیر واقعی ارائه می‌شد.

نماینده ایلام در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت احمدی‌نژاد در بودجه نویسی سلیقه‌ای عمل می‌کرد و در حوزه فرهنگی بودجه را به مراکز متفرقه اختصاص می‌داد. دولت گذشته مایل نبود اعتبار مناسبی به حوزه مهم فرهنگی در نظر بگیرد.

وی به لایحه بودجه سال 94 که اکنون در قوه مقننه در حال بررسی است، اشاره کرد و گفت:  بودجه سال آینده با مشکل کاهش درآمد نفتی مواجه است و همین امر تاثیر بسزایی بر ردیف‌ها و هزینه‌ها خواهد داشت که در این بین بودجه فرهنگی که کاملا در بخش هزینه‌ای قرار دارد، از تاثیرات کاهش قیمت نفت مستثنی نیست.

قنبری با بیان اینکه اقتصاد ایران به درآمد نفتی وابستگی بسیاری دارد، افزود: مشخص نیست کاهش قیمت نفت در بازار جهانی تا چه عددی ادامه پیدا خواهد کرد. در سال‌های اخیر تلاش شد زیر ساخت‌هایی از جمله اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شود تا منابع مالی مورد نیاز محقق شود اما همچنان درآمدهای ایران به نفت وابسته است و به راحتی نمی‌توان نفت را اقتصاد کشور حذف کرد.

وی اعتقاد دارد که پایه‌های درآمدی ایران به نفت وابسته است و با نوسانات قیمت طلای سیاه در بازار جهانی، بودجه ایران نیز دست خوش نوسان خواهد شد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل درآمدی بودجه 94، تاکید کرد: بودجه فرهنگی در سال 94 دستخوش نوسان خواهد شد، بودجه این حوزه کاملا هزینه‌ای است و از آنجا که سهمی در درآمدزایی کشور ندارد، طبیعی است که سال آینده، مبلغ بودجه‌ای آن افزایش قابل توجهی نداشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet