هدر اصلی
1393/10/20 11:47:57
سرویس صحن
حسینی در تذکر شفاهی خواستار شد:

ارائه طرح منطقه آزاد تجاری استان سیستان و بلوچستان به شورای عالی مناطق آزاد در زمان کوتاه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون هیچ اقدام جدی درخصوص طرح تهیه مناطق آزاد تجاری استان سیستان و بلوچستان انجام نگرفته است، گفت: این طرح هرچه سریع‌تر باید به شورای عالی مناطق آزاد ارائه شود.
ارائه طرح منطقه آزاد تجاری استان سیستان و بلوچستان به شورای عالی مناطق آزاد در زمان کوتاه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون هیچ اقدام جدی درخصوص طرح تهیه مناطق آزاد تجاری استان سیستان و بلوچستان انجام نگرفته است، گفت: این طرح هرچه سریع‌تر باید به شورای عالی مناطق آزاد ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/86248.jpg ارائه,طرح,منطقه,آزاد,تجاری,استان,سیستان,و,بلوچستان,به,شورای,عالی,مناطق,آزاد,در,زمان,کوتاه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ سید باقر حسینی در نشست علنی امروز (شنبه 20 دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: از سفر وزیر بهداشت و درمان به مناطق مرزی و حمایت از مناطق محروم تشکر می‌کنم، اما به وزیر راه و شهرسازی به دلیل کم‌توجهی به راه‌های استان سیستان در بودجه سال 94 به‌خصوص جاده زاهدان- زابل تذکر می‌دهم.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه 8 سال است که این پروژه آغاز شده، اما یک‌سوم آن هنوز تکمیل نشده است. همچنین از جناب آقای رئیس جمهور می‌خواهم نسبت به برقراری حق ریزگردها برای کارمندان و معلمان مظلوم سیستان که در بدترین شرایط به خدمت‌گذاری مشغول هستند، اقدام نمایند.

وی در تذکری به وزیر کشور تصریح کرد: جناب آقای رحمانی فضلی، حدود 10 ماه از دستور رئیس جمهور درخصوص تهیه طرح منطقه آزاد تجاری سیستان گذشته، اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدام جدی در این‌باره صورت نگرفته است، از این‌رو خواستار ارائه این طرح به شورای عالی مناطق آزاد هستیم.

حسینی گفت: همچنین از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور جناب آقای نوبخت گلایه دارم، زیرا وی سال گذشته به منطقه ما آمدند و قول دادند که مطالبات پیمانکار فاز اول بزرگراه زاهدان- زابل هر چه سریع‌تر پرداخت شود که تاکنون این امر صورت نگرفته است. البته ادامه راه‌آهن چابهار- بیلک و افغانستان نیز مطالبه جدی مردم این منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکری به وزیر نفت درخصوص گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به برد مسافت زاهدان به زابل و زمان‌بر بودن اجرای طرح، لازم است در انعقاد قرارداد تسریع به‌عمل آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet