اربعین حسینی
1393/10/20 12:27:50
سرویس اجتماعی
با حضور کارشناسان و صاحب نظران در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد؛

نشست بررسی لایحه «حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی»

چهارمین جلسه بررسی لایحه «حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی» با حضور کارشناسان و صاحب نظران در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.
نشست بررسی لایحه «حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی» چهارمین جلسه بررسی لایحه «حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی» با حضور کارشناسان و صاحب نظران در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43912.jpg نشست,بررسی,لایحه,«حفاظت,و,بهره,برداری,از,منابع,ژنتیکی» Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ادامه برگزاری جلسات مربوط به بررسی لایحه «حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی»، چهارمین جلسه آن با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، ستاد توسعه زیست فناوری، مرکز ملی ذخایر زیستی و ژنتیکی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، به میزبانی این مرکز برگزار گردید.
بنابراین گزارش در این نشست کلیات لایحه «حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی» به ویژه دامنه شمول آن بررسی شد و موضوعاتی از جمله منابع ژنتیک انسانی، اهداف و شرایط بهره برداری و همچنین رویکرد لایحه نسبت به نحوه دسترسی و بهره‌برداری پژوهشگران داخلی و خارجی از منابع ژنتیکی مورد بحث قرار گرفت.
شایان ذکر است این لایحه که به موضوع مدیریت نحوه دسترسی، بهره برداری و صیانت از منابع ژنتیکی در کشور می پردازد، در تاریخ 7/8/1393 در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در دستور کار کمیسیون‎های تخصصی مجلس و دفاتر مرتبط مرکز پژوهش های مجلس قرار دارد. همچنین کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی و دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری‎های نوین نیز مدیریت جلسات بررسی این لایحه را در مرکز پژوهش‌های مجلس بر عهده دارد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet