ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1393/10/20 12:17:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد با انتقاد از بودجه میراث فرهنگی در سال 94:

بودجه‌ 400 میلیاردی، دردی از میراث فرهنگی دوا نمی‌کند/میراث فرهنگی نسبت به جهت دهی بودجه بی توجه است

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه بودجه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رشد ۲۰ درصدی داشته است، تاکید کرد: با وجود رشد اعتبار این سازمان، تغییری در روند عملکرد سازمان شاهد نخواهیم بود، چرا که ۴۰۰ میلیارد تومان متناسب با گستردگی بناهای تاریخی کشور نیست.
بودجه‌ 400 میلیاردی، دردی از میراث فرهنگی دوا نمی‌کند/میراث فرهنگی نسبت به جهت دهی بودجه بی توجه است رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه بودجه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رشد 20 درصدی داشته است، تاکید کرد: با وجود رشد اعتبار این سازمان، تغییری در روند عملکرد سازمان شاهد نخواهیم بود، چرا که 400 میلیارد تومان متناسب با گستردگی بناهای تاریخی کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/55316.jpg بودجه‌,400,میلیاردی،,دردی,از,میراث,فرهنگی,دوا,نمی‌کند/میراث,فرهنگی,نسبت,به,جهت,دهی,بودجه,بی,توجه,است Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بودجه سازمان میراث فرهنگی سال گذشته 300 میلیارد تومان بود، توضیح داد: در لایحه بودجه سال 94، بودجه این سازمان نزدیک به 400 میلیارد تومان در نظر گرفته شده، در بخش حقوق کارکنان این سازمان، شاهد افزایش 16 درصدی حقوق هستیم.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد، با افزایش 20 درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی، عملکرد سازمان تغییر نخواهد کرد چرا که میزان بودجه‌ای که بناهای تاریخی برای حفظ و نگهداری لازم دارند، بیش از 400 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه بودجه پیشنهادی دردی از مشکلات آثار تاریخی کشور دوا نمی‌کند، در لایحه بودجه سال 94، برنامه‌ای برای جذب گردشگر خارجی دیده نشده است. سیاست‌گذاری این سازمان در بودجه، جهت گیری مناسبی نداشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره جهت‌گیری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: اعتقاد دارم سازمان میراث فرهنگی، سازمانی سیاست‌گذار است و می‌تواند با جهت گیری در بودجه سالانه، سیاست ارگان‌های مختلف را در جهت رسیدگی به ابنیای تاریخی تغییر دهد.

کوچکی‌نژاد در این باره توضیح داد: یا در بودجه باید بودجه عمرانی برای رسیدگی به محوطه‌های تاریخی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد، یا بودجه عمرانی در این حوزه‌ را در ارگان‌های دیگر از جمله، وزارت آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و به ویژه وزارت کشور که شهرداری‌های شهرهای تاریخی زیر مجموعه آن است، تقسیم شود.

وی اعتقاد دارد میراث فرهنگی نسبت به جهت دهی بودجه بی توجه است و اگر با همین رویه پیش برود، تغییری در عملکرد سازمان میراث فرهنگی به وجود نخواهد آمد و همچنان سازمانی خواهد بود که از پویایی لازم برخوردار نیست.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: انتظار می‌رود که سازمان میراث فرهنگی عهده دار بخشی از درآمدهای کشور باشد. اما از 42 هزار میلیارد تومان درآمدی که در لایحه بودجه 94 دیده شده است،‌این سازمان تنها درآمد 8 میلیاردی را بر عهده گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet