هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسون اقتصادی مجلس:

دولت با همراهی مجلس می تواند در منابع و مصارف بودجه واقع بینانه تر عمل کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وابستگی کشور به اقتصاد نفتی، گفت: دولت در تلاش است تا با یافتن جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی، بخشی از مشکلات و یا تبعات ناشی از آن را حل و مدیریت کند لذا مجلس نیز در همراهی با دولت می تواند در منابع و مصارف بودجه واقع بینانه تر عمل نماید.
شنبه 20 دی 1393 ساعت 13:47
دولت با همراهی مجلس می تواند در منابع و مصارف بودجه واقع بینانه تر عمل کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وابستگی کشور به اقتصاد نفتی، گفت: دولت در تلاش است تا با یافتن جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی، بخشی از مشکلات و یا تبعات ناشی از آن را حل و مدیریت کند لذا مجلس نیز در همراهی با دولت می تواند در منابع و مصارف بودجه واقع بینانه تر عمل نماید. http://cdn.icana.ir/d/019/65997.jpg دولت,با,همراهی,مجلس,می,تواند,در,منابع,و,مصارف,بودجه,واقع,بینانه,تر,عمل,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ابوذر ندیمی، افزود: باید قبول کنیم که اقتصاد نفتی موضوعی نیست که از کل اقتصاد کشور حذف شود اما با لوایح و طرح هایی که داریم این امید وجود دارد که بخشی از کمبودهای بودجه را از این طریق پوشش دهیم.

وی افزود: البته کاهش قیمت نفت نگرانی هایی را ایجاد می کند و در بودجه سال 94 بدون تاثیر نخواهد بود و در مقاطعی برنامه های دولت را تحت تاثیر قرار خواهد داد اما امید است دولت با ارایه راهکارها و برنامه ریزی های صحیح اقتصادی، مشکلات ناشی از کاهش درآمدهای نفتی را جبران کند.

این نماینده مجلس با بیان آنکه در بودجه سال 94 وابستگی به درآمدهای نفتی کمتر خواهد شد، افزود: کاهش قیمت نفت عاملی است تا دولت بودجه را واقعی تر ببندد و بتواند روی دیگر منابع درآمدی خود برنامه ریزی کرده و در نهایت وابستگی کشور به درآمدهای نفتی را کاهش دهد.

وی با تاکید بر آنکه دولت باید این کاهش درآمد را با کاهش هزینه ها و یا افزایش درآمد خود جبران کند، افزود: دولت باید حوزه مصارف را از لحاظ انضباط مالی به حداقل برساند تا هزینه ما کاهش یابد چرا که نمی توانیم به یکباره نفت را از 100 به 70 دلار برسانیم.

ندیمی افزود: باید یک عدد میانه انتخاب کنیم و بتوان عدد 100 دلار سال جاری را بین 90 تا 100 دلار تعریف کرد چرا که نوسانات نفت معلوم نیست دائمی باشد و در عین حال هم نمی توان خیلی امیدوار بود که دولت بتواند هزینه های خود را حداقلی کند.

عضو کمیسون اقتصادی مجلس افزود: به عنوان مثال آموزش و پرورش نزدیک به 22 میلیارد تومان بودجه دریافت می کند که 99 درصد آن جاری است، از این رو باید سقف تولید و عدد را با ملاحظه مشکلات به اندازه ای کاهش دهیم که از سوی دیگر دچار مشکل نشویم.

وی با بیان آنکه موضع عربستان و پشت پرده های کاهش قیمت نفت و افزایش تولید به منظور تحمیل فشار اقتصادی درکنار تحریم ها به ملت ایران صورت می گیرد، افزود: اینکه حامیان داعش و مخالفان بحث تحریم ایران در پشت پرده انرژی باشند عجیب نیست.

ندیمی افزود: در هر صورت، کاهش قیمت نفت اتفاق افتاده و دولت باید برای حل این مشکل با استفاده از راههای جایگزین چاره اندیشی کند تا بتواند نقشه دشمنان را که با قصد تضعیف موقعیت ایران طراحی شده بی اثر کرده و نقش کلیدی ایران را در منطقه برای همیشه حفظ کند.

لازم به ذکر است؛ با کاهش قیمت جهانی نفت، دولت به ناچار قصد دارد، بودجه سال 94 را با معیار هر بشکه 70 دلار تنظیم کند و براین اساس سیاست های دولت به سمت انقباضی شدن بیشتر سوق خواهد یافت./

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000