اربعین حسینی
1393/10/20 14:53:54
سرویس اجتماعی
صلاحی:

طرح جامع نظام بازنشستگی از ورود نیروی جوان به بازار کار جلوگیری می‌کرد/ دولت لایحه بدهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با تاکید بر ضرورت استفاده از نیروی جوان برای کاهش آمار بیکاری در کشور٬ گفت: دولت باید طبق قانون مدیریت خدمات کشوری نسبت به استخدام نیروی جوان و بازنشسته کردن نیروها اقدام کند.
طرح جامع نظام بازنشستگی از ورود نیروی جوان به بازار کار جلوگیری می‌کرد/ دولت لایحه بدهد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با تاکید بر ضرورت استفاده از نیروی جوان برای کاهش آمار بیکاری در کشور٬ گفت: دولت باید طبق قانون مدیریت خدمات کشوری نسبت به استخدام نیروی جوان و بازنشسته کردن نیروها اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/51842.jpg طرح,جامع,نظام,بازنشستگی,از,ورود,نیروی,جوان,به,بازار,کار,جلوگیری,می‌کرد/,دولت,لایحه,بدهد Icana

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری طرح جامع بازنشستگی، گفت: این طرح که در گذشته مطرح شده بود به دلیل مطرح شدن افزایش سن بازنشستگی در آن و بار مالی که برای دولت داشت مورد موافقت قرار نگرفت.

نماینده مردم آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت استفاده از نیروی جوان برای کاهش آمار بیکاری در کشور٬ گفت: طرح نظام جامع بازنشستگی در صورتی که بتواند به بازنشسته شدن افراد در موعد مقرر توجه کرده و زمینه ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل‌کرده جوان را فراهم کند باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با یادآوری مخالفت مجلس با طرح نظام جامع بازنشستگی به علت بار مالی و نادیده گرفته شدن اصل ۷۵ قانون اساسی٬ افزود: علاوه بر داشتن بار مالی، تصویب کورکورانه این طرح منجر به افزایش سن بازنشستگی در کشور و محروم شدن قشر جوان از یافتن شغل می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر ضرورت تدوین لایحه‌ای در خصوص ضرورت بازنشستگی افراد در موعد قانونی از سوی دولت٬ تصریح کرد: دولت باید هر چه سریع‌تر نسبت به تدوین این لایحه با توجه به نیازهای قشر جوان و همچنین بازنشستگی افراد اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه از عمده نقدهای وارده به طرح مذکور، افزایش سن بازنشستگی بوده است٬ گفت: هر فردی توان بدنی داشته و تا زمانی می‌تواند در سیستم کاری مشغول به فعالیت باشد در صورتی که افزایش سن بازنشستگی بدون توجه به معیارهای لازم صورت بگیرد به طور حتم بازدهی کافی را از نیروی کار شاهد نخواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه افزایش سن بازنشستگی افراد به کاهش بازدهی آن‌ها منجر خواهد شد٬ تصریح کرد: در صورتی که فعالیت در قالب 30 سال در محیط کاری مبنای بازنشستگی افراد قرار بگیرد به طور حتم جامعه از مشکل بیکاری قشر جوان نیز رنج نخواهد برد.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون باید به ازای بازنشسته شدن هر 3 نفر یک نفر استخدام شود٬ گفت: در صورتی که طرح مذکور در مجلس مصوب می‌شد به طور حتم استخدامی صورت نگرفته و آمار بیکاری رشد فزاینده‌ای به خود می‌گرفت.

صلاحی ادامه داد: بهترین راه در خصوص رفع مشکل جامعه بازنشسته و همچنین کاهش بیکاری در کشور در نظر گرفتن قانون در این خصوص و رعایت چارت سازمانی درباره استخدام افراد است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: قانون مدیریت خدمات کشوری تنها مرجعی است که در حال حاضر می‌تواند به رفع مشکل جامعه بازنشسته کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet