هدر اصلی
1393/10/20 15:24:07
سرویس اقتصادی
اسماعیل‌نیا با اشاره به امضای 150 نماینده خبر داد:

طرح ویژه مجلس برای واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس٬ از جمع آوری بیش از ۱۵۰ امضا برای طرح ویژه مجلس برای واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی خبر داد.
طرح ویژه مجلس برای واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس٬ از جمع آوری بیش از 150 امضا برای طرح ویژه مجلس برای واریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42916.jpg طرح,ویژه,مجلس,برای,واریز,درآمدهای,نفتی,به,صندوق,توسعه,ملی Icana

محمد اسماعیل‌نیا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت٬ از جمع آوری بیش از 150 امضا برای طرح ویژه مجلس به منظورواریز درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: برای جلوگیری از هدر رفت منابع ملی کشور این طرح به زودی تقدیم هیات رئیسه مجلس خواهد شد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: در شرایط حساس کنونی که حربه اقتصادی به عنوان کارا‌ترین سلاح قدرت‌های استکباری در مواجه به کشورهای در حال توسعه و حتی صنعتی قرار گرفته و بیشترین ضربه را کشورهایی متحمل می شوند که در صادرات خود تک محصولی هستند و هرگونه اتحاد سیاسی قدرت های بزرگ می تواند ضربه موثری بر اقتصاد و ساختار اجتماعی و سیاسی این کشورها وارد کند، چاره ای جز برون رفت از اقتصاد تک محصولی و اتکا به دیگر منابع داخلی به ویژه در بخش های کشاورزی و معدن برای کشور ما باقی نگذاشته است.

وی افزود: تجربه گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و خود اتکایی کشور در زمینه های دفاعی و بسیاری از صنایع مورد نیاز و فناوری های نوین، خود شاهدی صادق در امکان خود اتکایی کشورمان در امور اقتصادی است و چنانچه خود اتکایی اقتصادی همچون دوران دفاع مقدس به یک باور عمومی تبدیل شود، پیروزی کشور ما در این مهم دست یافتنی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ گفت: ما نمایندگان ملت بزرگ ایران بر این باوریم که با تأسی از خط صریح امام(ره) و رهبری معظم انقلاب به راحتی می توانیم با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی از این پیچ مهم و سرنوشت ساز تاریخی عبور کنیم و از تهدیدی که از سوی قدرت های بزرگ و عمال منطقه‌ای متوجه کشور عزیز ما شده است فرصت‌های بزرگی ایجاد کنیم.

اسماعیل‌نیا ادامه داد: شک نداریم که ظرفیت‌های عظیم اقلیم کشور پهناور ایران بهترین فرصت را برای تولیدات گسترده کشاورزی و استفاده از معادن غنی و افزایش تولید ناخالص را در خود نهفته دارد، لذا با یک برنامه مدون٬ سیستماتیک و مدیریت جهادی رسیدن به هدف بزرگ تأمین بودجه عمومی کشور، بدون نفت که یکی از اهداف و آرزوهای مهم انقلاب اسلامی است امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: از طرفی در شرایط کنونی که قیمت جهانی نفت در اثر اعمال نفوذ قدرت‌های استکباری و مرتجعان منطقه به نصف کاهش یافته، صادرات نفت خام را به مصلحت نمی دانیم و معتقدیم تا فراهم شدن شرایط مناسب، کلیه درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز گردد و بجای درآمد حاصل از نفت در بودجه عمومی فقط به دهک‌های پایین یارانه داده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: صادرات غیر نفتی کشور با مدیریت وارد چرخه اقتصادی شده و تحقیق و توسعه در امر تولید فرآورده های نفتی تقویت شود.

عضو کمیسیون کشاورزی٬ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت به کار گیری تمام همت خود برای فروش فرآورده های نفتی٬ گفت: طرح مذکور با امضای بیش از 150 نماینده حاضر برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی به زودی تقدیم مجلس خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ محمد اسماعیل‌نیا٬ عباس‌ پاپی‌زاده٬ بیژن نوباوه وطن٬ غلامرضا مصباحی‌مقدم٬ رضا رحمانی٬ علی مطهری٬ رسول خضری٬ احمد شوهانی٬ عباسعلی منصوری‌آرانی٬ مهرداد بذرپاش٬ ضرغام صادقی٬ محمد صالح جوکار٬ اسماعیل کوثری٬ رحیم زارع٬ ایرج عبدی٬ نوذر شفیی٬ شهباز حسن پور بیگلری  و غیره از جمله امضا کنندگان طرح مذکور هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet