هدر اصلی
1393/10/21 07:03:00
سرویس اقتصادی
سادات ابراهیمی مطرح کرد:

منابع مورد نیاز برای بیمه محصولات کشاورزی هزارمیلیارد تومان / اعتبار پیش بینی شده فقط 150 میلیارد تومان!

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای بیمه محصولات کشاورزی هزارمیلیارد تومان است،گفت: اعتبار پیش بینی شده برای موضوع بیمه محصولات کشاورزی در لایحه بودجه سال آینده فقط ۱۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم با پیگیریهای کمیسیون کشاورزی اصلاح شود.
منابع مورد نیاز برای بیمه محصولات کشاورزی هزارمیلیارد تومان / اعتبار پیش بینی شده فقط 150 میلیارد تومان! عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای بیمه محصولات کشاورزی هزارمیلیارد تومان است،گفت: اعتبار پیش بینی شده برای موضوع بیمه محصولات کشاورزی در لایحه بودجه سال آینده فقط 150 میلیارد تومان است که امیدواریم با پیگیریهای کمیسیون کشاورزی اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/57791.jpg منابع,مورد,نیاز,برای,بیمه,محصولات,کشاورزی,هزارمیلیارد,تومان,/,اعتبار,پیش,بینی,شده,فقط,150,میلیارد,تومان! Icana

سیدمحمد سادات ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه سال 94، گفت: در لایحه بودجه سال آینده به منظور بیمه محصولات کشاورزی همان  150 میلیارد تومان سال گذشته در نظر گرفته شده در حالی که نیاز کشور  در این خصوص  1000 میلیارد تومان است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه موضوع بیمه محصولات کشاورزی از چالشهای همیشگی پیش روی کشاورزان است،افزود: در مجموع لایحه بودجه سال 94  شیب نسبتا خوبی داشته اما نسبت به شرایط فعلی کشور و تحریمهایی که وجود دارد در مورد  بودجه بخش کشاورزی بازنگریهایی اساسی مورد نیاز است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بودجه پیشنهادی بخش کشاورزی برای سال 94  پاسخگوی اقتصاد مقاومتی نیست، تصریح کرد: اگر می خواهیم بودجه عملیاتی شود و در تحریمها توانمند و سربلند باشیم و مشکلات اشتغال حل شود باید در بودجه  بخش کشاورزی بازنگری اساسی صورت گیرد که این موضوع را در  کمیسیونهای کشاورزی و تلفیق پیگیری خواهیم کرد.

سادات ابراهیمی با یادآوری رشد 23 درصدی بودجه بخش کشاورزی در سال 94 ، ادامه داد: مجموعه اعتبار بخش کشاورزی(تمام زیربخش ها و سازمانهای تابعه بخش) 1400 میلیارد تومان است و البته یک مجموعه ردیفهای مستقل نیز وجود دارد که در افزایش بودجه بخش کشاورزی بسیار موثر است.

 این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: 30میلیارد تومان نیز از محل پرداخت عوارض گاز به منظور توسعه سیستم آبیاری نوین  و یک و نیم میلیارد دلار نیز  برای اجرای طرح 550 هزار هکتاری مورد تاکید مقام معظم رهبری در خوزستان و استان ایلام در لایحه بودجه سال 94 پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: مشکلی که در خصوص اعتبارات مربوط به آبیاری نوین وجود دارد این است که قیمت تمام شده برای این کار بیش از آن چیزی است که در لایحه بودجه 94 پیش بینی شده چرا که رقم برآورد شده در بودجه  6و نیم تا 7 ملیون تومان  است در حالی که عدد واقعی حدود 10 میلیون تومان به ازای هرهکتار می باشد. 

سادات ابراهیمی اضافه کرد: بر این اساس اعتبار مورد نیاز برای توسعه سیستم آبیاری نوین بسیار بیشتر از 17 میلیارد تومان منظور شده  در لایحه بودجه است ، چرا که اگر بخواهیم سالانه 200 هزار هکتار زمین را به سیستم آبیاری نوین مجهز کنیم باید 2 هزار و400 میلیارد تومان اعتبار تامین شود.

وی افزود: از نقاط قوت لایحه بودجه 94 توجه ویژه به طرح های حاکمیتی پیش بینی اعتبارات مناسب برای سازمان منابع طبیعی و جنگلداری به منظور اجرای طرح های آبخیزداری است.همچنین توجه به طرح های کوچک آبی و پیش بینی اعتبارات مورد نیاز که در برنامه پنجم توسعه هم بر این موضوع تاکید شده از نقاط قوت دیگر لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده می باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس از پیش بینی  120 میلیارد تومان به منظور استخدام 8 هزار ناظر کشاورزی در سال 94  خبر داد و افزود:  یکی از نقاط ضعف بودجه سال 94 مربوط به گندم است چرا که در مورد کارهای ترویجی و عمرانی در زمینه کشت گندم توجه خوبی نشده است.

وی تصریح کرد:  با توجه به اینکه گندم یکی از نیازهای  اساسی کشور و از کالاهای استراتژیک است باید توجه بیشتری در این خصوص صورت گیرد اما متاسفانه نرخ خرید تضمینی محصولات ضعیف دیده شده است، در سال 93، برای خرید تضمینی  11 هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود که این رقم در94 به  14هزار میلیاردتومان افزایش یافته که عدد مناسبی نیست و برای خرید تضمینی همه محصولات کشاورزی کفایت نمی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet