ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دکتر لاریجانی در نشست با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی:

مقررات کشور بیشتر حمایت از واردات است تا صادرات

سرویس اقتصادی
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقررات کشور بیشتر در راستای کشور حمایت از واردات است تا صادرات، بر ضرورت تغییر جهت آن تاکید و تصریح کرد: باید بر اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه شود.
شنبه 20 دی 1393 ساعت 19:56
مقررات کشور بیشتر حمایت از واردات است تا صادرات رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقررات کشور بیشتر در راستای کشور حمایت از واردات است تا صادرات، بر ضرورت تغییر جهت آن تاکید و تصریح کرد: باید بر اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه شود. http://cdn.icana.ir/d/019/75788.jpg مقررات,کشور,بیشتر,حمایت,از,واردات,است,تا,صادرات Icana

به  گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی در نشست خود با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی که عصر امروز (شنبه 20 دیماه) برگزار شد، با اشاره به این که کشور در شرایط عادی قرار ندارد، گفت: سیاست کشور حمایت از تولید است و به همین دلیل باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محقق شود اما در کل، مقررات کشور بیشتر وارداتی است تا صادراتی لذا تسهیلات به این سمت رفته و باید تلاش شود تا جهت آن تغییر کند.

دکتر لاریجانی مصلحت کشور را در گرو رونق تولید خواند و تصریح کرد: علت تاخیر در بررسی لایحه خروج از رکود این بود که کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مواد مهمی را در رایزنی با بخش خصوصی به لایحه دولت الحاق کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به تولید کنندگان حاضر در جلسه گفت: دغدغه‌های شما در لایحه خروج از رکود دیده شده است.

نماینده مردم قم با انتقاد از عدم حل مشکل معوقات بانکی تولید کنندگان گفت: ما در قالب بودجه و برنامه توسعه به دولت اجازه دادیم که معوقات تولید کنندگان را تقسیط کنند منتهی این کار تا امروز انجام نشده است.

وی معوقات بانکی را به دو گروه تقسیم کرد و خاطرنشان کرد: یک گروه از معوقات بانکی مربوط به فرصت طلبانی است که در شرایط تحریم و رکود از بانک‌ها وام گرفته و به دنبال دلالی رفتند که باید پرونده این سوءاستفاده کنندگان در قوه قضائیه بررسی شود.

دکتر لاریجانی افزود: بخش دیگر از معوقات بانکی مربوط به تولید کنندگانی است که مشکلات کشور موجب ضربه اقتصادی به آن‌ها شده و وام‌هایشان معوق شده است که ما باید به آ‌‌‌ن‌ها کمک کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دولت پیشنهاد داده بودیم که با سازماندهی ستادهایی در استان‌ها، گروه‌های معوقات بانکی را مشخص کند تا مشکلات آن‌ها رفع شود، اما چون دولت تا امروز کاری در این راستا انجام نداده است در قانون بودجه سال آینده این مشکل را حل خواهیم کرد.

دکتر لاریجانی از مسئول اتاق بازرگانی استان خواست تا مشکلات تولید کنندگان را در دو سطح قانونی و اجرایی مدون کرده و به وی ارائه دهد.

وی با اشاره به مشکل سرمایه در گردش تولید گفت: مطالعات نشان می‌دهد که بانک‌ها مشکل سرمایه‌گذاری دارند لذا راهکارهایی برای افزایش سرمایه بانک‌ها و الزام آن‌ها به تامین سرمایه در گردش تولیدات در نظر گرفته‌ایم.

دکتر لاریجانی همچنین بر لزوم ارائه مشوق‌ها به بخش معادن تاکید کرد و گفت: در قانون بودجه سال آینده تسهیلاتی برای بهره‌برداری مردم از معادن در نظر می‌گیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای قانون مشوق‌های صادراتی گفت: بدقولی دولت‌ در ارائه مشوق‌های صادراتی مشکلاتی را ایجاد کرده که می‌خواهیم در بودجه سال آینده، دولت را مکلف به پرداخت مشوق‌های صادراتی کنیم.

وی همچنین از لغو قوانین مزاحم تولید در اواخر امسال یا سال آینده خبر داد و افزود: ارائه ارز با نرخ متفاوت به تولید کنندگان و وارد کنندگان تبعیض است که در مورد آن به بنده گزارشاتی رسیده و پیگیری خواهم کرد.

دکتر لاریجانی از نمایندگان خواست طرحی را برای عضویت یک نفر از بخش خصوصی به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000