اربعین حسینی
1393/10/21 09:45:59
سرویس سیاسی
خسروی‌سهل‌آبادی:

مسلمانان در برابر نظام سلطه ابرقدرت هستنداگر عربستان خیانت نکند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ گفت: امروز قدرت بزرگ مسلمانان می تواند در برابر نظام سلطه به یک ابرقدرت تبدیل شود اما با خیانت بعضی کشورهای اسلامی مانند عربستان صلابتی که باید باشد وجود ندارد.
مسلمانان در برابر نظام سلطه ابرقدرت هستنداگر عربستان خیانت نکند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ گفت: امروز قدرت بزرگ مسلمانان می تواند در برابر نظام سلطه به یک ابرقدرت تبدیل شود اما با خیانت بعضی کشورهای اسلامی مانند عربستان صلابتی که باید باشد وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/84741.jpg مسلمانان,در,برابر,نظام,سلطه,ابرقدرت,هستنداگر,عربستان,خیانت,نکند Icana

ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به اینکه ۵۴کشور و بیش از ۱میلیارد و ۶۰۰میلیون نفر از مردم جهان مسلمان هستند، گفت: امروز قدرت بزرگ مسلمانان می تواند در برابر نظام سلطه به یک ابرقدرت تبدیل شود اما با خیانت بعضی کشورهای اسلامی مثل عربستان صلابتی که باید باشد وجود ندارد.

نماینده مردم تربت حیدریه٬ مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: با طراحی اندیشمندانه و حکیمانه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول که براساس روایات شیعه و اهل سنت میلاد پیامبر بزرگوار اسلام در یکی از این دو روز اتفاق افتاده، هفته وحدت جهان اسلام نامگذاری شده است.

وی با اشاره به آیات ۱۰۳آل عمران «اوَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ ….» و ۱۰حجرات « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ» اضافه کرد: همه مسلمانان جهان در اصول اساسی دین اسلام باهم وحدت دارند، همه مسلمانان جهان چه شیعه و چه اهل سنت به توحید و یکتاپرستی و به معاد و حیات پس از مرگ و به نبوت و رسالت پیامبر بزرگ اسلام اعتقاد راسخ دارند پس اسلام دین وحدت و دین نجات بشریت در عصر حاضر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه در حال حاضر ۵۴کشور و بیش از ۱میلیارد و ۶۰۰میلیون نفر از مردم جهان مسلمان هستند، تصریح کرد: این قدرت بزرگ در سازمان ملل جایگاه خودش را ندارد، حق وتو که یک قانون ظالمانه است در اختیار کشورهای غیرمسلمان است و در بین کشورهای اسلامی یک قدرت برتر هسته ای نیست.

این مقام مسئول عنوان کرد: امروز همه جهان اسلام می تواند در برابر همه نظام سلطه بایستد اما با خیانت بعضی کشورهای اسلامی مانند عربستان صلابتی که باید باشد، وجود ندارد.

خسروی افزود:کشورهای اسلامی باید به اصول اسلام و قرآن بازگردند و در میدان مبارزه با دشمن واحد که نظام تفکر مادی غرب و نظام سلطه است، متحد و یکدل و یکصدا باشند.

وی افزود:استکبار با استفاده از جریان تکفیری داعش شکاف در دنیای اسلام به وجود آورده و درصدد اختلاف بین مسلمانان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ایجاد اختلاف و چند دستگی در بین مسلمانان را از اهداف دشمنان ذکر کرد و افزود: قدرت های استکباری برای این منظور تبلیغات گسترده و هزینه های فراوانی را انجام می دهند، اما حفظ وحدت میان مسلمانان تمامی توطئه های آنها را خنثی خواهد کرد.

وی، هفته وحدت را زمان مناسبی برای عمق یابی در سیره پیامبر (ص) و نزدیک شدن مسلمانان به یکدیگر دانستو گفت: هفته وحدت یادگار امام راحل است و پیام این هفته دلهای مسلمانان را به هم نزدیک و سبب یکپارچگی و همدلی جهان اسلام شده است.

خسروی افزود: انقلاب اسلامی برای نزدیک شدن مسلمانان به یکدیگر هفته وحدت را نامگذاری کرده و این هفته زمان مناسبی برای عمق یابی در سیره پیامبر (ص) است.

وی تصریح کرد: وحدت واژه مقدسی است که برگرفته از قرآن و کلام بزرگان بوده و سیره و روش آنها برای حفظ و صیانت از قدرت اسلام است.

وی گفت: بدون شک هفته وحدت و درک ضرورت آن می تواند گام مهمی در راستای وحدت مسلمانان باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از شاخصه های پیروزی، وحدت است٬ گفت: با توجه به توطئه های جبهه استکبار علیه مسلمانان جهان امروز برای غلبه بر مستکبران به وحدت نیاز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet