هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی در تذکر شفاهی:

قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید اجرا شود/ ضرورت توجه به پرداخت حقوق کارگران

سرویس صحن
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: باید به وضعیت معیشتی خانوارهای کارگری که از 5 الی 30 ماه است حقوق دریافت نکرده اند توجه شود.
یکشنبه 21 دی 1393 ساعت 12:46
قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید اجرا شود/ ضرورت توجه به پرداخت حقوق کارگران نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: باید به وضعیت معیشتی خانوارهای کارگری که از 5 الی 30 ماه است حقوق دریافت نکرده اند توجه شود. http://cdn.icana.ir/d/019/62182.jpg قانون,همسان‌سازی,حقوق,بازنشستگان,باید,اجرا,شود/,ضرورت,توجه,به,پرداخت,حقوق,کارگران Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، داوود محمدی در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی  گفت: با توجه به اینکه طرح رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و اکثریت نمایندگان با آن موافق بودند اما به دلیل اظهارات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه در این زمینه لایحه جامع تری از سوی وزارتخانه در حال تدوین است متوقف و مقرر شد لایحه جدید از سوی دولت ارائه شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال اینجاست چرا پس از گذشت چندین ماه از موضوع مذکور تا کنون لایحه نظام رتبه بندی معلمان برای احقاق حقوق فرهنگیان به مجلس ارائه نشده و وزیر آموزش و پرورش رسیدگی نکرده است.

وی ادامه داد: چرا قانون استخدامی مربیان پیش دبستانی، حق التدریسی ها و نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش اجرایی نمی شود این در حالی است که این قانون مصوب مجلس بوده و باید هر چه زودتر در این زمینه تعیین تکلیف انجام شود.

محمدی افزود: چرا قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا نمی شود. چرا ماه ها است که حقوق کارگران پرداخت نمی شود؟

وی ادامه داد: بعضی از کارگران از 5الی 30 ماه است که حقوق دریافت نکرده اند بنابراین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به قید فوریت برای رسیدگی به این وضعیت کارگروهی را تعیین کند تا مشکلات حل شود و برای درک وضعیت زندگی کارگران باید این سوال را از خود پرسید که آیا می توان یک ماه خود را در جای آنان قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: چرا بیمارستان دولتی آبیک علی رغم افتتاح، تکمیل و تجهیز نمی شود چرا با توجه به پیگیری اخذ مجوز نیروی انسانی تخصصی و مورد نیاز درمانگاه شبانه روزی نبی اکرم(ص) تأمین نمی شود و همچنین چرا نباید اقدامی در خصوص احداث بیمارستان در شهرهای الوند و محمدیه استان قزوین صورت گیرد. نباید فراموش کرد بیش از 200 هزار نفر در این دو شهر ساکن هستند.

این عضو کمیسیون اصل نود مجلس یادآور شد: در تخصیص بودجه استانی عدالت رعایت نمی شود و این تناسبی با درآمد استان با اعتبارات تخصیصی به آن ندارد بنابراین از ریاست مجلس درخواست دارم که به این وضعیت رسیدگی کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000