هدر اصلی
1393/10/21 12:49:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیل سرقلعه:

سیاست‌های وزارت علوم در راستای افق چشم‌انداز 1404 باشد

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید منطبق با اسناد بالادستی نظام و بخصوص چشم انداز ۱۴۰۴ و برنامه پنجم توسعه باشد.
سیاست‌های وزارت علوم در راستای افق چشم‌انداز 1404 باشد نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید منطبق با اسناد بالادستی نظام و بخصوص چشم انداز 1404 و برنامه پنجم توسعه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44580.jpg سیاست‌های,وزارت,علوم,در,راستای,افق,چشم‌انداز,1404,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛مجید جلیل سرقلعه اظهار کرد: انقلاب اسلامی، تغییر و تحولات اساسی در بنیان‌های فرهنگی، سیاسی اجتماعی و علمی کشور را به ارمغان آورده است.

وی افزود: فکر و منویات امام راحل و مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه و دانشگاهیان سرلوحه برنامه‌ریزی توسعه علم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت، چون دین اسلام مستند به برهان و متکی به منطق و از آزادی بیان و قلم هراسی ندارد بر این اساس است که دانشگاه کارخانه انسان‌سازی، تلفیق فرهنگ فلسفی و فرهنگ تجربی، مرکز انسجام جامعه علم‌آموزی و مبدا همه تحولات قرار گرفت.
 
جلیل سرقلعه بیان داشت: این تفکر و دیدگاه راه را برای پیمودن چشم‌انداز جدید در حوزه علمی و فناوری هموار و باعث ارتقاء جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان شده است.
 
نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به معنویت در کنار فراگرفتن علم و رونق کرسی‌های آزاداندیشی نیز یکی از ثمرات بی‌نظیر این تفکر بود، این تفکر ایران را به یک قدرت منطقه‌ای خودبنیان تبدیل کرد به طوری که الهام‌بخش و سرمشق کشورهای مسلمان منطقه قرار گرفته است.
 
وی تصریح کرد: در این راستا سهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کم نیست و مهم‌ترین عامل در تحقق چشم‌انداز و افق ترسیم شده اسناد بالادستی محسوب می‌شود چون نظام آموزش عالی به دلیل سروکار داشتن با تربیت علمی نخبگان و متفکران سرمایه انسانی کشور را محقق و توسعه و تعالی علمی، فرهنگی و هویت تمدن اسلامی را به جامعه اهداء می‌کند.
 
جلیل خاطرنشان کرد: بر همین اساس سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر این وزارتخانه در دولت اهمیت می‌یابد و باید با مشی عدالت و تدبیر سکان هدایت علم و فناوری جامعه به سوی تعالی و پیشرفت را با بهترین کیفیت عملکردی به اجرا بگذارد و رویکردهای آینده‌نگری از خود بروز داده که انعطاف آن‌ها هویدا و منطبق با اسناد بالادستی از جمله چشم‌انداز ایران در افق 1404 برنامه پنجم توسعه، سیاست‌های کلی علم و فناوری، قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد./

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet