هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی مطرح کرد:

دولت برای حضور بخش خصوصی در سینما لایحه ارائه دهد/لزوم تعریف روش برای خصوصی کردن حوزه های فرهنگی

سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون ویژه اجرای سیاست‌‌های اصل 44 قانون اساسی، تاکید کرد که دلایل عدم تمایل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سینما مشخص نیست.
یکشنبه 21 دی 1393 ساعت 11:35
دولت برای حضور بخش خصوصی در سینما لایحه ارائه دهد/لزوم تعریف روش برای خصوصی کردن حوزه های فرهنگی رئیس کمیسیون ویژه اجرای سیاست‌‌های اصل 44 قانون اساسی، تاکید کرد که دلایل عدم تمایل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سینما مشخص نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/42989.jpg دولت,برای,حضور,بخش,خصوصی,در,,سینما,لایحه,ارائه,دهد/لزوم,تعریف,روش,برای,خصوصی,کردن,حوزه,های,فرهنگی Icana

حمید رضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه باید دولت در زمینه اجرای اصل 44 قانون اساسی، لایحه تقدیم مجلس می‌کرد، توضیح داد: طبق قانون، دولت باید با ارائه لایحه‌ای در حوزه‌های فرهنگ، آموزش و تحقیقات و بهداشت و سلامت، تکلیف رورد بخش خصوصی در این حوزه‌ها مشخص می‌کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق تبصره ماده 3 قانون اصل 44، این سه بخش، بنگاه اقتصادی نیست و دولت باید در لوایحی جداگانه تعیین کند با چه روشی می‌خواهد به طور مثال حوزه فرهنگ را خصوصی کند.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن، دولت در این لوایح باید مشخص کند با چه روشی سرمایه گذار را جذب و چه مشوق‌هایی برای حضور آن در حوزه فرهنگ و به ویژه سینما در نظر خواهد گرفت.

فولادگر تاکید کرد: ‌تا زمانی که این لوایح تقدیم نشود، نمی‌توان دلایل عدم تمایل حضور بخش خصوصی در سینما را ارزیابی کرد. با تدوین لوایح می‌توان گفت که عدم تمایل سرمایه گذاری در سینما به دلیل عدم فروش در گیشه است یا مسئله ممیزی.

پیش از این نیز فرهاد توحیدی، رئیس هیات مدیره خانه سینما، گفت: ثروت در همه جای دنیا حامی فرهنگ است و این امر از دوره حافظ نیز وجود داشته است لذا بنگاه‌های اقتصادی باید حامی هنر باشند.

ویرابطه بنگاه‌های اقتصادی با هنرمندان را رابطه‌ای دوطرفه دانست و افزود: مشکلی که صنعت سینمای ایران برای جذب سرمایه دارد این است که متاسفانه سرمایه در گردش آن از یک ساختمان کوچک در الهیه پایین‌تر است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار